Talsenieki vēlas klasisku bērnu rotaļu laukumu

Talsenieki vēlas klasisku bērnu rotaļu laukumu

29. jūnija vakarā Talsu novada domes deputāti savos e-pastos saņēma novada vecāku vārdā rakstītu vēstuli ar lūgumu turēt pagājušā gadā publiski izteiktos solījumus par otra funkcionālā jeb klasiskā stila rotaļu laukuma izveidi pilsētā. Papildus tam, 30. jūnija rītā daži vecāki bija ieradušies uz domes sēdi, lai tiktu uzklausīti.

Vecāku pārstāve, trīs bērnu māmiņa Zane Rorbaha uzsver, ka, vairākkārt vēršoties pie domes darbiniekiem, atbilde bijusi saistīta ar finanšu līdzekļu trūkumu konkrētai pozīcijai un ka līdzekļi paredzēti tikai 2. un 3. kārtas projektēšanai dizaina laukumam pie Vilkmuižas ezera.

Vecāku vārdā Zane Rorbaha aicina atrast veidu kā Talsos izveidot klasiska veida bērnu rotaļu laukumu ar dažādām aktivitātēm. /Foto: Edgars Lācis/

Tāpat viņa norāda, ka ir saprotoša faktā, ka līdzekļi visām vajadzībām allaž nepietiks, tāpēc vecāki pērn vākuši parakstus, lai apturētu Vilkmuižas ezera dizaina laukuma tapšanu un lūgtu tos novirzīt funkcionālāka un daudzpusīgāka rotaļu laukuma izstrādei citviet pilsētā, kas nebūtu tik ļoti pakļauta ierobežojumiem ne vien izmēra, bet arī specifiskās lokācijas dēļ. Toreiz deputāti norādījuši, ka finansējums pietiks abiem laukumiem, reizē arī lūdzot iesākto projektu turpināt bez šķēršļiem un norādot, ka šogad tiks uzsākti darbi arī pie otra laukuma.

«Šobrīd izskatās, ka esam turpat. Vai tiešām mums atkal jāvāc paraksti, lai mēs taptu sadzirdēti un jūs turētu doto solījumu?» rakstiskā veidā pie deputātiem vērsās Z. Rorbaha.

«Piekritīsiet, ka tas tiešām izskatās nožēlojami, ka iedzīvotājiem ar sava novada vadību jākomunicē caur parakstu vākšanas platformām vai «Bez Tabu» sižetiem. Ļoti gribētos, lai nevajadzētu iet šādu ceļu,» viņa turpināja un lūdza pie otrā laukuma izveides iesaistīt arī sabiedrību.

Jaunajā bērnu rotaļu laukumā maz aktivitāšu

Vecāku galvenā vēlēšanās ir funkcionāls bērnu laukums ar daudzpusīgām nodarbināšanas iespējām, un viņi kā prioritāti un mērķi lūdz izvirzīt daudzpusīgu funkcionalitāti plašam bērnu lokam.

«Mums, vecākiem, vairāk par ainaviskumu rūp savu atvašu daudzpusīga nodarbināšana, kur viņi kopā ar citiem bērniem var attīstīt savu fizisko varēšanu,» saka Z. Rorbaha, norādot, ka jaunatklātais spēļu laukums to nespēj nodrošināt nepietiekamā aktivitāšu klāsta dēļ. Tajā ir vien desmit elementi.

Ne reizi vien izskanējuši salīdzinājumi ar blakus pilsētām, un vecāki veikuši arī cenu izpēti, pēc kuras secināts, ka citviet par līdzīgu vai mazāku summu uzstādītas daudz veiksmīgākas rotaļu pilsētiņas. «Mēs atkal turpināsim braukāt uz Kuldīgu, uz Ventspili, Tukumu, kā tas ir līdz šim bijis, un tas ir nogurdinoši, laikietilpīgi un finansiāli pārāk dārgi. Un jautājums — kāpēc mēs nevaram palikt savā pilsētā, kāpēc mums ir nedēļas nogalēs visu laiku kaut kur jābraukā?» domes sēdē visu vecāku vārdā bilda Z. Rorbaha.

Opozīcijas deputāts Edgars Zelderis norāda, ka šajā brīdī izskan kārtējie pozīcijas solījumi, kam nesekos rezultāts. /Foto: Edgars Lācis/

Talsu novada iedzīvotāji nereti nedēļas nogalēs dodas ārpus pilsētas aizraujošākā bērnu laukumiņa meklējumos, jo Talsos bērnu uzmanību jaunatklātais laukums pēc vecāku novērojumiem var nodarbināt vien neilgu brīdi. Tāpat karstās dienas atklājušas, ka bronzas gliemezis saulē uzkarst un kļūst par bīstamu elementu.

«Mēs ceram uz jūsu atbalstu un to, ka jūs pildīsiet to, ko jūs mums apsolījāt. Mēs jau neprasām tagad neko jaunu. Tas ir tas, ko jūs mums solījāt pagājušajā gadā. Es redzu cilvēkus, kas bija tajā domes sēdē, kad tas tika apsolīts, un jūs arī tagad sēžat pie šī galda,» teic trīs bērnu māmiņa.

Tālāk sēdē sekoja vārdu apmaiņa, skarba diskusija par un ap bērnu laukumu un darbu plāna realizēšanu. «Ir piešķirti 20 000 eiro standarta bērnu laukumam. Esam saņēmuši iniciatīvu no nevalstiskās organizācijas, kas arī vēlas iesaistīties un aktīvi līdzdarboties šāda laukuma izveidē. Esmu devis izstrādāt darba uzdevumu koncepcijai standarta bērnu laukumam šobrīd Brīvības ielā 24. Koncepcijas izstrāde ir paredzēta no septembra līdz decembrim. Nākamā gada budžetā būs jāiekļauj finansējums projektēšanai un būvēšanai,» sacīja Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Astrātovs. Viņš arī norādīja, ka otru laukuma atklāšanu varētu gaidīt ātrākais nākamā gada vasaras otrajā pusē.