Talsu novadā mītošajiem kara bēgļiem palīdzība atceļo no Vācijas

Talsu novadā mītošajiem kara bēgļiem palīdzība atceļo no Vācijas

Talsu Rotary kluba biedri pie sevis ciemos sagaidīja Vācijas Kiel-Düsternbrook kluba biedru Henningu Krāmeru, kurš uz Latviju, tai skaitā uz Talsiem, bija apņēmies nogādāt vairāku Ziemeļvācijas Rotary apgabala klubu sūtītu dāvinājumu mūsu novadā mītošajiem Ukrainas kara bēgļiem.

Vācijas Sarkanā krusta furgonā uz Latviju tika atgādātas saimniecības preces, virtuves piederumi, higiēnas preces, apģērbs, segas, gultasveļa, rotaļlietas un izzinošas spēles dažāda vecuma bērniem, kā arī pārtikas produkti ar ilgāku realizācijas termiņu un kas neprasa īpašu uzglabāšanas režīma ievērošanu.

«Viss tika sarūpēts, domājot, kā cilvēkiem, kas atrodas tālu no mājām, atvieglot ikdienu un ļaut bēgļiem justies cieņpilni,»

saka Talsu Rotary kluba biedri.

82 gadu vecumā Hennings Krāmera kungs ir apbrīnojams — viņš pats sēdās pie smagā auto stūres, lai no Vācijas uz Latviju nogādātu palīdzību ukraiņiem. Pēc garā brauciena viņš baudīja skaistos Talsus. /Publicitātes foto/

«Hennings Krāmera kungs ir visu mūsu apbrīnas vērts: joprojām — 82 gadu vecumā, sēžoties pie smagā auto stūres, viņš ved palīdzības kravas uz Latviju! Tieši Krāmera kungs saņēma sagaidītāju vissiltāko paldies! Viņš bija ļoti iepriecināts būt Latvijā, arī mūsu skaistajā deviņu pakalnu pilsētā — Talsos. Pēc ilgā un gana nogurdinošā brauciena nerimstoša bija viņa interese par Talsu vēsturi, stāstiem par pilsētas iedzīvotājiem. Krāmera kungs tika iepazīstināts ar Kurzemes «pērles» skaistākajām un mums pašiem īpašām vietām: vecpilsētu, Talsu ezera promenādi, Talsu muzeju, Radošo sētu, Baznīckalnu. Kungs ar neviltotu interesi noklausījās stāstu par mācītāju Amendu un pasaules slavu ieguvušo komponistu Ludvigu van Bēthovenu. Krāmera kungs viesojās arī Ģimeņu un bērnu attīstības centrā «Brīnumiņš», kur tā vadītāja Agnese Kviese pastāstīja par centra vēsturi, sniegtajiem pakalpojumiem un projektiem, kurus nebūtu bijis iespējams realizēt bez Rotary kluba biedru iesaistes.»

Krāmera kungs viesojās arī Ģimeņu un bērnu attīstības centrā «Brīnumiņš», kur tā vadītāja Agnese Kviese pastāstīja par centra vēsturi, sniegtajiem pakalpojumiem un projektiem, kurus nebūtu bijis iespējams realizēt bez Rotary kluba biedru iesaistes. /Publicitātes foto/

Daļa sūtījuma jau nogādāta Rojas pusē, bet daļa — ar Lībagu pagasta sociālo darbinieču atbalstu — nodota ģimenēm, kas izmitinātas Virbu skolā. «Vārdos neaprakstāms bija sirds siltums un pateicība, ar kādu ukraiņu ģimenes sagaidīja Talsu rotariešus, kuri 20. oktobra vakarā savu ierasto kluba tikšanās reizi bija nolēmuši vadīt Virbu skolā, lai satiktos ar Ukrainas cilvēkiem,» atceras Talsu rotarieši.

Šobrīd agrāko Virbu skolu apdzīvo vairāki Ukrainas kara bēgļi. Tieši tur Talsu Rotary kluba biedri nolēma organizēt vienu no savām regulārajām tikšanās reizēm, lai nodotu ziedojumu, kas atceļojis no Vācijas. /Publicitātes foto/

«Viesmīlība, esot tālu prom no mājām, tika apliecināta, mūs visus cienājot ar kādas ģimenes vecmāmiņas tikko ceptu pīrāgu, galdu servējot ar kūpošām smaržīgas tējas tasēm. Vakars tika pavadīts sirsnīgās sarunās, tuvāk iepazīstot ukraiņu patieso mentalitāti. Protams, neiztikām arī bez aizkustinājuma asarām.

Katras ģimenes stāsti par pieredzi, tradīcijām un dzīvi Ukrainā līdz karam bija ļoti atšķirīgi. Taču šobrīd viens no pieredzes stāstiem noteikti būs stāsts par cilvēku nesavtību palīdzot, par Latviju un par to, cik ļoti svešumā pietrūkst Dzimtenes.» Talsu Rotary klubs saka paldies Inesei Priedniecei no Rīgas Rotary kluba par palīdzības koordinēšanu Latvijā, kā arī Tīnai Priedniecei par atbalstu Krāmera kungam un ieceres īstenošanu Talsu pusē.