Tiņģernieku projekts rezultējies interesantā izstādē

Tiņģernieku projekts rezultējies interesantā izstādē

Tiņģeres muižā iespējams apskatīt retro stila fotoattēlu izstādi, kurā vietējie ļaudis iejutušies dažādos muižas tēlos un situācijās.

Īves pagasta attīstības biedrība «Tiņģernieks» iesniedza projektu Talsu novada kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursa 3. kārtā, kas tika apstiprināts. Tā rezultātā tapa atklātņu komplekts un foto izstāde «Mirklis muižā», kur ar vietējo iedzīvotāju palīdzību atspoguļots Tiņģeres muižas piedāvājums un atpūtas iespējas — ekskursijas, pastaigas parkā, senas spēles, kāzu programma u.c.

Tapis jauns, kvalitatīvs prezentācijas materiāls

Kā skaidro biedrības viena no dalībniecēm un Tiņģeres muižas vadītāja Baiba Kalna, galvenais mērķis bija izveidot jaunu, vizuāli un estētiski kvalitatīvu prezentācijas materiālu.

«Mēs, biedrība, cenšamies, lai dzīve Īves pagastā notiek un attīstās, lai tiek glābts un glabāts kultūrvēsturiskais mantojums. Gribam, lai Tiņģeres muiža turpina būt aktīva un aktuāla,»

stāsta B. Kalna.

Foto izstāde sastāv no 23 A3 izmēra fotogrāfijām, kuras sākotnēji bija plānots veidot melnbaltas, tomēr, apspriežoties ar fotogrāfiju autoru tiņģernieku Dāvi Maurišu, nolemts palikt pie retro stila bildēm. Savukārt no šīm 23 fotogrāfijām 15 bildes izveidotas arī atklātnīšu formā. Pateicoties projektam, radīti 50 komplekti, ko būs iespējams izmantot reprezentatīvos nolūkos.

Projekta rezultātā tapa fotoizstāde un atklātnīšu komplekti. Attēlā redzama tiņģerniece Nikola Goldberga, kura atveidoja kalpones tēlu. /Foto: Baiba Kalna/

Lielākā daļa projekta finansējuma tika izlietota drukas darbu apmaksai. Atklātņu komplekta vāciņš ir biedrības biedru veidots grafikas tehnikā (roku darbs). Biedrības biedri nodrošināja ar savu darbu un finansiālo ieguldījumu visu, kas bija nepieciešams fotosesijas tehniskajai un materiālajai nodrošināšanai, izņemot fotogrāfa un friziera, make-up speciālista pakalpojumus. B. Kalna pateicas par sadarbību, radot kvalitatīvu druku «Talsu foto» un A. Pelēča lasītavai.

Inscenējumi muižas vidē

«Projekts «Mirkļi muižā», līdzīgi kā iepriekš veidotie projekti, ir kā inscenējumi muižas vidē, kas iesaista gan biedrības pārstāvjus, gan amatierteātra «Īve» dalībniekus, gan vietējos iedzīvotājus tēlos un norisēs fotosesijas laikā. Uzrunājām tos cilvēkus, kuri mums bija piemēroti pēc scenārija vajadzībām. Arī frizūras un make-up veidoja vietējā meitene Dārta Logina, kura to mācās.

Tad nu 7. augustā veselu dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram ilga fotosesija, kā rezultātā tapa aptuveni 400 fotogrāfijas, no kurām nācās izvēlēties piemērotākās. Diena izvērtās ļoti interesanta un pozitīva, jo cilvēkiem bija jāiejūtas fotomodeļu lomās, cenšoties nodemonstrēt ļoti dažādus tēlus un situācijas, kas nemaz nav tik viegli,»

fotosesijas procesu atklāj B. Kalna.

Projektu noslēdzošs un prezentējošs pasākums bija fotogrāfiju izstādes atklāšana Tiņģeres muižas Leģendu naktī 29. oktobrī. Izstādi iespējams apskatīt līdz sestdienai, 12. novembrim, pēc tam to izstādot pēc vajadzības, piemēram, uz Pils balli. B. Kalna gan piebilst, ka to iespējams izvietot arī citviet, kur vien par to būs interese. Savukārt ārpus projekta ietvariem trīs fotoattēli, kuri izdevušies jo īpaši iespaidīgi, pārvērsti lielākā formātā uz audekla un, visticamāk, ieņems pastāvīgas vietas muižas telpu interjerā.