Uz skatuves atgriežas savulaik iemīļotais konkurss “Nots”

Uz skatuves atgriežas savulaik iemīļotais konkurss “Nots”

Pavasara brīvlaiks Talsu novada jauniešiem jau vairs nav iedomājams bez Jauniešu dienas. Jau vairākus gadus pievienojas aktīvie vienaudži no citiem novadiem, un šoreiz Talsu sporta hallē dienu baudīja ap 250 jauniešu. Pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezies arī jauno vokālistu konkurss “Nots 2024”, kurā uz lielās skatuves kāpa pieci finālisti.

Jau nākamgad Jauniešu dienai apritēs 20, un šķita, ka tai jābūt reizei, kad ieskatīties vēsturē. Taču tad Jauniešu apvienība “TAS.ES” saprata, ja nu nākamgad prātā iešausies kas oriģinālāks, tāpēc pasaules vēsturē ieskatījās šoreiz. “Veiksmīga tēma arī tāpēc, ka ir nevis tikai izklaidējoši, bet arī izglītojoši šogad. Jo tu paskaties arī uz vēstures gaitām, kā ir pasaule attīstījusies un kā dzīvot labāk nākotnē,” stāsta Talsu novada BJC jaunatnes lietu speciāliste Līva Karlsone.

Savos mājasdarbos, radot uzdevumus citiem vienaudžiem, komandas aizveda līdz pat 1700. gadiem. Bet paši Jauniešu dienas organizatori iejutušies nākotnes ādā. “Jo mēs esam jaunieši Talsos, kas atbild par pārējiem jauniešiem, līdz ar to mēs izvēlējāmies, ka būsim nākotne, jo mēs jau veidojam to nākotni. Man šķiet, ka pārējiem ir ļoti labi izdevies, jo tērpi arī ir diezgan atbilstoši. Un visi ir padomājuši, nav tikai tā, lai būtu kaut kas, bet tomēr ir iedziļinājušies, lai viss izdodas,” teic Jauniešu apvienības “TAS.ES” dalībniece Kate Sūniņa.

Jauno vokālistu konkurss “Nots” savulaik bija ļoti iemīļots, un šobrīd tas atgriezies. No desmit jauniešiem finālā tika pieci, kuri strādāja ne tikai ar saviem pedagogiem, bet arī ar mūziķi un kultūrvietas “Kurte” saimnieku Armandu Svinsteru un pedagogu Singuru Zariņu. Kopā aizvadīti četri mēģinājumi. “Lielākā daļa no jauniešiem šodien nodziedāja vēl labāk, kā jebkurā mēģinājumā. Un tas man ir neizmērojams prieks, es pilnīgi nespēju noticēt! Jo parasti lielās gaismas, skaņa, uznāk uztraukums… Bet jaunieši tiešām fantastiski izdarīja savu lietiņu. Es jūtos lepns,” dalās mūziķis Armands Svinsters. “Tā ir tāda laba platforma, kur jaunietim parādīt sevi un savu talantu. Jo te viņiem ir iespēja nokļūt uz lielās skatuves, uzvarētājs iegūst arī dziesmas ierakstu profesionālā ierakstu studijā. Tagad, protams, vari ierakstīt visu ko telefonā, bet profesionāli ierakstīt studijā, tā ir pilnīgi cita pieredze,” teic Līva Karlsone.

Konkursā uzvarēja Kristiāna Keita Tulpe no Mērsraga. Viņas sapnis ir saistīt dzīvi ar mūziku, un šī uzvara došot vēl lielāku drosmi to darīt. ““Bohemian Rhapsody” es jau ilgi gribēju kaut kur nodziedāt, bet “You Are the Reason” ir vienkārši skaista dziesma,” atklāj konkursa “Nots 2024” uzvarētāja Kristiāna Keita Tulpe. Man šķiet, ka te daudziem var izdoties savu nākotni saistīt ar mūziku. Ja tas ir sapnis, tad tas var izdoties!” ir pārliecināts Armands Svinters.

Vakara noslēgumā uz skatuves kāpa arī pats pasniedzējs, kurš jaudīgi uzstājās kopā ar saviem kolēģiem no grupas “Riga Reggae”.