Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» sākta parakstu vākšana par lietotnes «TikTok» aizliegšanu Latvijas teritorijā. Iniciatīvas izveidotājs norāda, ka lietotni uzkrītoši daudz izmanto Krievijas noziegumu slavināšanai, naida kurināšanai un sabiedrības šķelšanai.
Lietotne «TikTok» nodrošina īsu video veidošanu un uzturēšanu. Parasti videomateriāli ir izklaidējoši, jautras dabas vai pamācoši. Nereti tajos apspriež aktualitātes pasaulē. Piemēram, pašlaik aktīvi tiek apspriestas konspirācijas teorijas par ASV prezidenta kandidāta Donalda Trampa sašaušanu ausī. Saturu «TikTok» var radīt ikviens, kas to vēlas.
«Faktiski Krievijas Federācija to izmanto, lai popularizētu noteiktus naratīvus,» norāda iniciatīvas autors.
Iniciatīvas izveidotājs Artūrs Babuškins portālā «Manabalss.lv» norāda, ka lietotni uzkrītoši daudz izmanto Krievijas noziegumu slavināšanai, naida kurināšanai un sabiedrības šķelšanai. «Protams, ir arī datu drošības apsvērumi, kuru dēļ vairākas valstis un Eiropas Savienība «TikTok» ir jau aizliegusi lietot saviem ierēdņiem. Mans pamata arguments tomēr ir, ka «TikTok» tiek aktīvi izmantots kā instruments Krievijas karā pret Ukrainu, un faktiski Krievijas Federācija to izmanto, lai popularizētu noteiktus naratīvus,» norāda iniciatīvas autors.
Īsa formāta videoklipi ar emocionālu mūziku un uzrakstiem spēcīgi ietekmē patērētājus.
A.Babuškinš akcentē, ka lietotnē izmantotie īsa formāta videoklipi ar emocionālu mūziku un uzrakstiem spēcīgi ietekmē patērētājus. Turklāt lielākajai daļai cilvēku trūkst zināšanu un laika, lai pārbaudītu, vai lietotnē izplatītā informācija ir patiesa.
«Bloķējot Latvijas teritorijā piekļuvi «TikTok», mēs novērsīsim būtisku manipulācijas kanālu, kurā cita starpā tiek slavēti Krievijas kara noziegumi un agresija pret Ukrainas tautu. Bez iespējas Latvijā izmantot «TikTok» Kremļa aģentiem un citiem Latvijai nelabvēlīgiem darboņiem būs ievērojami mazāk iespēju agresīvām un šķeltnieciskām manipulācijām ar informāciju,» rakstīts iniciatīvā.
ASV, Kanāda, Eiropas Komisija, kā arī Latvijas Ārlietu ministrija, drošības apsvērumu dēļ, aizliegušas izmantot lietotni «TikTok» darba viedierīcēs. Rietumvalstīs arvien vairāk pieaug aizdomas par to, ka Ķīnas valdība varētu izmantot «TikTok» savu interešu īstenošanai un iegūt lietotāju datus no lietotnes. Ķīna gan to noliedz.
«TikTok» aktīvo lietotāju skaits 2023. gada beigās sasniedza vairāk nekā 1,2 milijardus.