Pēdējā mēneša laikā no iedzīvotājām Rīgā, Latgalē un Kurzemē izkrāpti apmēram 407 450 eiro. Par telefonkrāpnieku upuriem visvairāk kļuvušas seniores, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.
Valsts policija vērš uzmanību uz krāpšanas tendencēm, jo aizvien pieaugošs ir iedzīvotāju skaits, kuri saņem zvanus no krāpniekiem. Lai gan aizvadītajā nedēļā Talsos, Kuldīgā, Ventspilī, Saldū nav saņemti šādi zvani, VP brīdina, lai iedzīvotāji uzmanās un zvanu saņemšanas gadījumā informē par to Valsts policiju. Par telefonkrāpnieku upuriem visvairāk kļuvušas seniores, kurām zvana krāpnieki, runā krievu valodā, uzdodas par policijas darbiniekiem un paziņo, ka zvana saņēmēja tuvinieks iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā. Krāpnieki pieprasa lielu naudas summu, lai it kā izvairītos no kriminālprocesa uzsākšanas. Pēdējā mēneša laikā no iedzīvotājām Rīgā, Latgalē un Kurzemē izkrāpti kopumā apmēram 407 450 eiro. Saistībā ar šāda veida telefonkrāpšanām augusta izskaņā un septembra sākumā Valsts policija kopumā aizturēja četrus naudas kurjerus, pie kuriem atrasta un atsavināta daļa no izkrāptās naudas. Saistībā ar notikušo uzsākti kriminālprocesi, un trīs aizturētajām personām jau piemērots apcietinājums.
Likumsargi stingri brīdina, ka par iesaistīšanos krāpšanu shēmās — tostarp par svešu izkrāptu naudas līdzekļu saņemšanu skaidrā naudā vai saņemšanu un pārskaitīšanu bankas kontā — draud kriminālatbildība par līdzdalību krāpšanā vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Policija regulāri par šādām darbībām visā Latvijā aiztur personas un arī turpmāk vērsīsies pret to ar vislielāko likuma bardzību.
Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atgādināt arī saviem tuviniekiem, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, finanšu drošības nosacījumus, proti, rūpīgi jāpārbauda jebkura saņemtā informācija, jāsargā savi banku kontu dati un jāatceras, ka ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai prasītu naudu vai piekļuves datus banku kontiem.