Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par automašīnas zādzību Talsos

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par automašīnas zādzību Talsos

9.janvārī Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Talsos, no autoservisa teritorijas ir nozagta automašīna “BMW”, kura vēlāk atrasta avarējusi. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta kāda sieviete, kura jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un noskaidroja, ka kāda sieviete savu automašīnu nodevusi remontā. 8.janvāra vakarpusē vīrietis ar sev pazīstamu sievieti garāžā kopīgi lietoja alkoholu un sieviete nolēmusi, ka vēlas izbraukt ar automašīnu.

Ņemot vērā to, ka automašīnas “BMW” aizdedzes atslēgas bija pieejamas, sieviete tās paņēma un aizbrauca ar automašīnu “BMW”, līdz automašīna avarēja. Pēc notikušā sieviete vairākas dienas slēpās no policijas, taču likumsargi, pateicoties anonīmam zvanam par sievietes iespējamo atrašanās vietu, viņu atrada, aizturēja un kriminālprocesa ietvaros devās uz tiesu lūgt piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu, kas ticis izdarīts. Tāpat konstatēts, ka sieviete vadīja automašīnu laikā, kad viņai spēkā ir tiesas spriedums – transportlīdzekļa vadīšanas tiesības atņemtas uz 3 gadiem. Sieviete jau iepriekš vairākkārt ir nonākusi policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par automašīnas zādzību un par izvairīšanos no tiesību ierobežošanas soda izciešanas, un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par izvairīšanos no tiesību ierobežošanas soda izciešanas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

/Attēlam ilustratīva nozīme/