Video

Jaunākie video

Talsu vārda dienā atklāj īpašu estrādi vienā no deviņiem pakalniem

Vienīgā pilsēta Latvijā, kuras vārds ierakstīts kalendārā ir Auce, taču janvāra vidū vārda dienu svin arī deviņu pakalnu pilsēta Talsi. 17.janvārī kalendārā blakus Dravjiem un Teņiem Talsu vārdu neatrast, taču talsinieki atzīmē dienu, kad pilsētas vārds pirmo reizi pieminēts. Un ne tikai atzīmē, bet patiešām ik gadu svin.

Talsinieki Ukrainas atbalstam sarūpē vairāk nekā 600 sveces

Sestdienu, 14. janvāri, vairāki talsinieki pavadīja ne tikai domās par Ukrainu, bet arī kopīgos darbos — kausējot parafīnu, griežot un pirkstos virpinot kartonu un cenšoties tos iedabūt dažāda izmēra bundžās. Tapa sveces, kas ceļos uz Ukrainu un kaut uz brīdi sildīs karavīrus, kas cīnās par savas valsts brīvību.

Jau gadu Latvijā darbojas depozīta sistēma

Jau gadu Latvijā darbojas depozīta punkti. Šoreiz projektā “9 pakalni – 9 jautājumi” interesējamies, kā šī sistēma Latvijā ir iedzīvojusies, un kā ar to sadzīvo paši veikali.

"Vakar.Šodien.Rīt"

Talsinieki Ukrainas atbalstam sarūpē vairāk nekā 600 sveces

Sestdienu, 14. janvāri, vairāki talsinieki pavadīja ne tikai domās par Ukrainu, bet arī kopīgos darbos — kausējot parafīnu, griežot un pirkstos virpinot kartonu un cenšoties tos iedabūt dažāda izmēra bundžās. Tapa sveces, kas ceļos uz Ukrainu un kaut uz brīdi sildīs karavīrus, kas cīnās par savas valsts brīvību.

Stendes pamatskola tikusi pie savas pirmās grāmatas

Pie savas pirmās grāmatas tikusi Stendes pamatskola. Tās autors ir Ilgvars Forands, kurš šo skolu absolvējis pirms 72 gadiem. Lai gan viņš savulaik cerēja kļūt par izcilu sportistu, Foranda kungs kļuva par Latvijā zināmu pasniedzēju un grāmatu autoru, un nu radošo darbu sarakstam viņš var pievienot arī grāmatu par savu mīļo skolu.

Apgriezienus uzņem Ilgtspējīgas vides attīstības komisija

No augusta vidus Talsu novadā darbu sākusi Ilgtspējīgas vides attīstības komisija. Tajā apvienojušies savas jomas profesionāļi un sava dzimtā novada patrioti, kuri grib palīdzēt Talsu novadam augt. Viņi cer arī uz sabiedrības atbalstu.

Mākslinieki Talsu ezerā palaiž laimes zivis

Talsu māksliniekiem jau aptuveni 20 gadus ir tradīcija ap jauno gadu Talsu ezerā palaist brīvībā zivis. Šogad savu ideju viņi īstenoja Zvaigznes dienā, kad vairākas varavīksnes foreles kļuva par laimes zivīm savai pilsētai.

Darbīgas vēsmas pansionāta “Lauciene” nākotnē

Talsu novada pansionāts “Lauciene” jau vairāk nekā 30 gadus darbojas kā aprūpes iestāde senioriem, gadu gaitā nomainījusies ne viena vien vadība, sacelts arī kāds skandāls, un gaisā virmojis jautājums, vai pansionāts tiks pārcelts uz Virbu skolu. Tikmēr Eiropas senioru namu piemēri rāda, ka ne tikai sistēmai, bet arī pašām ēkām vajadzētu būt citādākām, kurās piedomāts ne tikai pie fiziskajām, bet arī emocionālajām vajadzībām.

Dundagas vidusskolas reorganizācija noņemta no dienaskārtības

Ziemassvētku gaidīšanas laikā dundadzniekus pārņēma rūpes par savu skolu. Viņus satrauca, ka vidusskola varētu kļūt par pamatskolu. Pēc Ziemassvētkiem Talsu novada domes deputāti lēma, ka nepiedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumā, līdz ar to jautājums noņemts no dienaskārtības.

Tiņģere izmēģina seno muižas ļaužu izklaides

Jau trešo sezonu tiņģernieki pēta muižas ļaužu laika kavēkļus un tos praktiski arī izmēģina. Šobrīd viņi vēl mēģināja noķert sniegu aiz astes un izbaudīt ziemas priekus, kas radīja patiesu prieku.

Labestības diena vāc ziedojumus dzīvnieku patversmei “Ausma”

Ieskandinot Ziemasasvētku un labo darbu laiku, sestdien, 17. decembrī Rojā, aktīvās atpūtas un piedzīvojumu uzņēmums “SPURA” organizēja labdarības dienu “Mans Draugs”, kura laikā tika vākti ziedojumi Talsu novada pašvaldības dzīvnieku patversmei “Ausma”.

Mazie lauku veikali reizē arī satikšanās vieta un uzziņu birojs

Ziema ir grūts laiks arī mazajiem lauku veikaliem. Tie cenšas izdzīvot līdz vasarai, kad atkal vajadzētu palielināties atpūtnieku un garāmbraucēju skaitam. Tomēr, viesojoties dažos Talsu novada mazajos veikalos, tur uz situāciju raugās ar optimismu. To īpašnieki paši arī saimnieko aiz letes, uztver to kā savu sirds darbu un apzinās, ka reizē veic arī sociālo funkciju – palīdzot senioriem, kuri pilsētās nokļūt nevar, uzturot dzīvību miestā un esot kā satikšanās vieta vietējiem.

Ievēl Talsu pilsētas pārvaldnieku un nomaina izpildvaru

20.decembrī darbu sācis jaunais Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers. To vakar ārkārtas domes sēdē lēma deputāti. Notikušas izmaiņas arī izpildvarā. Līdzšinēja izpilddirektore Ieva Krēķe parakstījusi vienošanos par amata maiņu. Viņa turpmāk būs izpilddirektora vietniece, bet no 20.decembra Talsu novada pašvaldības izpilddirektors ir Ivars Haselbaums. Viņš apzinās, ka darbs būs grūts, tomēr esot tam gatavs.

Talsu novadā skolas darbojas attālināti

Ziemeļkurzeme joprojām cīnās ar pamatīgo sniega daudzumu, tāpēc divas dienas skolēni mācās attālināti, un arī pedagogiem ļauts skolās neierasties. Upesgrīvas pamatskola ir vienīgā izglītības iestāde, kura šajās dienās darbojas klātienē.

Talsu Galvenā bibliotēka svin jubileju

Talsu Galvenā bibliotēka savā jaunajā mājvietā mīt jau trešo gadu, un šoreiz svinības Gaismas kalnā tā nolēma sarīkot arī saviem lasītājiem.

Sabilē uzmirdz īsts lampiņu drudzis

Gandrīz gadu Sabiles aprūpes biedrība «Kalme» gaidīja kādu īpašu dāvanu – raidījuma «Bez Tabu» foto konkursā «Lampiņu drudzis» iegūtos Ziemassvētku dekorus piecu tūkstošu eiro apmērā. Visbeidzot tie uzmirdzēja mirkli pirms Pirmās adventes. Turklāt pirmo reizi centrā notika labdarības tirdziņš, kurā daļa ienākumu tiks ziedoti kādam skaistam mērķim. Par tiem ziedojumiem, kas nonāks «Kalmes» rīcībā, viņi plāno turpināt iesākto un svētku dekorācijas papildināt.

Kā ziemas pasakā aizvadīti Karstvīna svētki

Sabilē sestdien izskatījās kā ļoti skaistā ziemas pasakā. Bija auksti, bet reizē arī sirdī ļoti silti, jo Karstvīna svētki ir atgriezušies visā savā krāšņumā.

Valdemārpils egle tapusi ar uzņēmēju atbalstu

Šobrīd viena pēc otras Talsu novadā tiek iedegtas lielās egles. Valdemārpilī tā ir īpaša, jo šogad tapusi ar vietējo uzņēmēju atbalstu.

"9 pakalni - 9 jautājumi"

Jau gadu Latvijā darbojas depozīta sistēma

Jau gadu Latvijā darbojas depozīta punkti. Šoreiz projektā “9 pakalni – 9 jautājumi” interesējamies, kā šī sistēma Latvijā ir iedzīvojusies, un kā ar to sadzīvo paši veikali.

Talsu uzņēmēji nedzīvo ar “filiāles sajūtu”

Jau gandrīz pusotru gadu Talsos nav sava biznesa inkubatora, bet talsinieki kļuvuši par Kuldīgas biznesa inkubatora atbalsta vienību. Lai gan fiziski Talsos telpas un darbinieku ir mazāk, talsinieki atzīst, ka nejūtas kā “mazais brālis”, bet tieši otrādi – pandēmijas laikā iegūtā attālinātā darba pieredze ļaujot jaunajiem uzņēmējiem divu novadu apvienošanos uztvert kā bonusu.

Talsu novada uzņēmēji vērtē aizvadīto gadu

Aizvadītais gads Talsu novada uzņēmējiem bijis izaicinājumu pilns. Covid-19 pandēmija, Krievijas iebrukums Ukrainā, materiālu trūkums, inflācija un energoresursu krīze. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un ikvienas nozares uzņēmums drīzumā cer sajust stabilitāti, lai turpinātu attīstīties.

Dzīvnieku patversmes izjūt globālo nemieru un pandēmijas sekas

Ziemassvētku gaidīšanas periods nereti tiek uzskatīts arī par labdarības laiku, kad cilvēki vēlas palīdzēt tiem, kam dzīvē nav veicies. Tomēr, šogad, gan globālo nemieru, gan pandēmijas rezultātā situācija labdarības un ziedojumu ziņā ir mazliet citāda. To izjūt arī organizācijas, kas ikdienā rūpējas par dzīvniekiem.

Labdarība Talsu novadā tiek turēta augstā vērtē

Ziemassvētki jau tradicionāli ir laiks, kad sirdis vairāk atveram labdarībai. Tas ir fakts, taču labdarības organizācijas novērojušas, ka pēdējos gados ir mainījusies tendence, un ziedot esam sākuši arī citās sezonās.

Talsu novadā ir vairāki perspektīvi sporta veidi

Talsu pilsētā un novadā sports ir viens no aktuālākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Tomēr, laikā kad viss ir mainīgs un arvien ienāk jauni sporta veidi, klasiskajiem sporta veidiem joprojām ir liels pieprasījums, kā arī sasniegumi neliek vilties. Kuri sporta virzieni Talsu novadā ir perspektīvākie un kā tiek sagatavoti jaunie sportisti? Vai Talsos ir pietiekoša atsaucība un iespējas izaugt līdz augstākā mēroga sporta līmenim?

Gatavoties pasaules rallija čempionāta posmam Talsiem jāsāk jau tagad

Talsi jau izsenis pazīstama ne tikai kā deviņu pakalnu, bet arī rallija pilsēta. Tiesa gan “Talsu rallijs” vairs nav tāds, kā pirms dažiem gadiem – daļa cilvēku pārmaiņās vīlušies, bet gana liela daļa priecājas par izaugsmi. Nākamajā gadā Talsos iegriezīsies Eiropas čempionāta posms, bet 2024.gadā – Pasaules čempionāta posms. Tam gatavoties šobrīd jāsāk ne tikai sacensību organizatoriem.

Talsi var kļūt par tūrisma pērli

Nav noslēpums, ka Talsi nav tā vieta, kur tūristi mēdz uzturēties ilgāk par vienu dienu. Protams, ir arī izņēmumi, bet liela daļa izvēlas piestāt uz pāris stundām un tad doties uz Kuldīgu, Ventspili, vai citām vietām. Bet Talsiem ir potenciāls kļūt par tūrisma pērli, esot vien jāsāk darīt, nevis tikai runāt.

Pandēmija mainījusi tūristu ieradumus

“Nevaru sagaidīt, kad viss aizies atpakaļ vecajās sliedēs”, tā pandēmijas laikā teica ne viens vien latvietis. Nu pandēmija jau labu laiku kā beigusies, bet dzīve tomēr ir mainījusies. Tas jūtams arī tūrisma nozarē. Ja pagājušos divus gadus latvieši bija galvenie naktsmītņu klienti, tad nu pamazām atgriežas ārzemnieki, bet arī ļoti kūtri.

Mazo sporta zāļu priekšrocība ir to pieejamība

Talsu pilsētā iespējas nodarboties ar sportu ir visai plašas, taču attīstās arī sporta infrastruktūra ārpus novada centra. Lai arī nereti izskan viedoklis, ka noslodze nav tik liela, lai visas halles, zāles un stadionus uzturētu, tomēr sporta infrastruktūras esamība arī citās novada pilsētās un pagastos, ir būtiska vairāku iemeslu dēļ.

Iekustējies multifunkcionālās halles attīstības process

Multifunkcionālā halle ir sāpīgs jautājums jau neskaitāmus gadus. Šobrīd tās process sakustējies, taču, skatoties uz pieaugošajām cenām visās jomās, jautājums – vai Talsi multifunkcionālo halli šobrīd var atļauties?

Izaicinājumi tūrismā Talsu novadā

Nedaudz vairāk kā pirms gada bijušajam Talsu novadam tika pievienoti Rojas. Mērsraga un Dundagas novadi. Tas nozīmē, ka pārvaldība tika centralizēta un izmaiņas piedzīvoja dažādas jomas. Viena no tām – tūrisms. Pārmaiņas esot jūtamas ikdienas darbā un šobrīd neesot iespējams strādāt tik produktīvi un reaģēt uz situācijām tik ātri kā iepriekš.

Tūristu plūsmas negatīvie aspekti

Ikviens tūrisma nozarē strādājošais noteikti ir priecīgs par katru apmeklētāju, bet tūristu plūsmai ir arī savi negatīvie aspekti, piemēram, sabojāta infrastruktūra, izbradāti aizsargājamie augi, ugunskuru kurināšana neatļautās vietās, un citi. Latvijā izteikti tas ir tieši dabas takās un piekrastes zonā, tāpēc tur masveida tūrisms nemaz nav tik vēlams.

Jaunsardzē iegūtās zināšanas ļauj uz notikumiem Ukrainā paskatīties citādāk

Karadarbība Ukrainā būtiski palielināja cilvēku interesi par zemessardzi – jaunsardzē gan šāda tendence nav novērota. Kate Katrīna un Patriks ir divi nākotnes militāristi, tāpēc jaunsardzē pavisam ar citu motivāciju viņi iet uz savu mērķi. Mīlestība pret valsti, drosme un zināšanas ir lietas, ko jaunieši sauc kā vērtīgu ieguvumu, un, ja arī Latvijā sāktos karadarbība vai piemeklētu dabas katastrofa, Kate Katrīna un Patriks ir pārliecināti, ka zinātu, kā rīkoties.

Ārkārtas situācijām somas nekrāmē, bet zina, kas tajās jāliek

Kad Ukrainā sākās karadarbība, arī mierīgajā Latvijā aicināja iedzīvotājus sakrāmēt somas ārkārtas situācijām. Veikalu plaukti un neskaitāmie jautājumi liecināja, ka iedzīvotājus tas patiešām satrauc. Šobrīd karš norit jau vairāk nekā simt dienas, sabiedrībā iestājies atslābums, taču būt gataviem ārkārtas situācijām – ja ne praktiski, tad informatīvi – ir ļoti svarīgi.

Zemessargi mācībās pilnveido savas kaujas prasmes

Dodoties baudīt dabu pie ikdienā mierpilnā Vēžezera, iedzīvotājiem bija iespēja darbībā redzēt zemessardzes mācības. Brīžiem gan bija jābūt ļoti acīgiem, jo zemessargi maskējās tik profesionāli, ka viņus ieraudzīt varēja vien zinātājs.

Atbalsta domās, bet praktiski palīdzēt neļauj gadu skaits

Karš Ukrainā turpinās jau vairāk nekā četrus mēnešus. Talsu ielās sastaptajiem iedzīvotājiem jautājām, vai Ukrainā notiekošais arī viņiem rada vēlmi pievienoties zemessardzei vai nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Dzīvnieku patversmes izjūt globālo nemieru un pandēmijas sekas

Ziemassvētku gaidīšanas periods nereti tiek uzskatīts arī par labdarības laiku, kad cilvēki vēlas palīdzēt tiem, kam dzīvē nav veicies. Tomēr, šogad, gan globālo nemieru, gan pandēmijas rezultātā situācija labdarības un ziedojumu ziņā ir mazliet citāda. To izjūt arī organizācijas, kas ikdienā rūpējas par dzīvniekiem.

Talsu novadā ir vairāki perspektīvi sporta veidi

Talsu pilsētā un novadā sports ir viens no aktuālākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Tomēr, laikā kad viss ir mainīgs un arvien ienāk jauni sporta veidi, klasiskajiem sporta veidiem joprojām ir liels pieprasījums, kā arī sasniegumi neliek vilties. Kuri sporta virzieni Talsu novadā ir perspektīvākie un kā tiek sagatavoti jaunie sportisti? Vai Talsos ir pietiekoša atsaucība un iespējas izaugt līdz augstākā mēroga sporta līmenim?

"Tīrraksts"

Aldis Pinkens

Nu jau trešās podkāsta „Tīrraksts” sērijas viesis ir Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks administratīvajos jautājumos Aldis Pinkens. „Nav daudz principiālu cilvēku, bet redzu, ka viņš tāds ir. Un man gribas saprast, kāpēc un vai tāds viņš ir tikai darbā,” skaidro podkāsta vadītājs Uldis Jaunzems-Pētersons. „Viņš tik skrupulozi pieiet visam, un ir labi, ka pārvaldībā ir viens cilvēks, kurš ir gatavs to darīt. Citiem tas varbūt šķiet kaitinoši, bet patiesībā tas nav slikti. Tāpēc viņš man šķiet interesants, jo krasi atšķiras no ierastā politiķa tēla.”

Kalvis Kalniņš

Kalvis Kalnins ir Talsu novada TIC vadītājs un jau otrais podkāsta “Tīrraksts” viesis. “Kalvis ir vairākkārt bijis prom dažādās pasaules vietās, un viņam ir ko teikt. Tas ir kā vērtīgs skats no malas, jo bieži vien, vienkārši dzīvojot uz vietas, neizkāpjot no savas komforta zonas, neredzam, cik labi vai slikti viss ir. Lai neieslīgtu pašpārliecinātībā – jo ieslīgt pašpārliecinātībā var ne tikai cilvēks, bet arī vieta,” saka podkāsta vadītājs Uldis Jaunzems-Pētersons.

Raimonds Tiguls​

Šodien dzimšanas dienu svin komponists Raimonds Tiguls, un kā dāvanu viņam (un arī paši sev) publicējam pirmo podkāsta „Tīrraksts” epizodi. Podkāsta nosaukumu veido ideja, ka intervija tiek filmēta bez montāžas – viss ir bez labojumiem un uzlabojumiem.

"Latvijas stāsti"

Karīna Leinberga-Lemberga

Karīnai Leinbergai-Lembergai ļoti, ļoti patīk svētki, un pie tiem viņa piestrādā līdz niansēm. Karīna svētkus rada ne tikai ģimenei, bet arī savai pilsētai – turklāt ne tikai nozīmīgos datumos, bet arī ikdienā. Karīna ir jaunā Valdemārpils tūrisma dzīves vadītāja, un, pateicoties viņai, mazpilsēta Sasmakas ezera krastā šobrīd uzplaukst. Bet sievietes sevī no jauna iemīlas Karīnas radītajos svētku priekšautos.

Dizaina priekšmetu māksliniece Inna Freiberga

Inna Freiberga veido skaistus, krāsainus, interesantus dizaina priekšmetus papjē mašē tehnikā. Tehnika ietver papīra pārstrādi un ne tikai piešķir priekšmetiem neatkārtojamu dizainu, bet ir dabai draudzīgi. Skatoties uz darbiem, šķiet pat neticami, ka tie patiesībā veidoti no papīra.

Zirgu uzvedības speciālists Raivo Saļms

Dziesmu skola

Pēdējā laikā Talsi kļūst slaveni ne tikai kā deviņu pakalnu, bet arī slavenu mūziķu pilsēta, jo zināmu talsinieku vārdu uz Latvijas skatuves kļūst arvien vairāk. Topošie mūziķi aug arī Dziesmu skolā, kas nupat uzsākusi savu 11.sezonu.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī “Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.