Video

Jaunākie video

“Brīnumiņš” nosvin savu 20.dzimšanas dienu

Viens no Talsu novada skaistākajiem brīnumiem (ja ne pats skaistākais un īpašākais), ir Ģimeņu un bērnu attīstības centrs “Brīnumiņš”. Un “Brīnumiņam” šogad 20.

Pavasara tradīcija aizsāk lībiešu jauno gadu

Lībieši jaunu gadu sāk nevis 1.janvārī, bet pavasarī – dienā, kad viņi aicina putnus mosties un celties augšā. Bet šogad ar dziesmu par tšītšor jeb čičorputniem ieskandināta Lībiešu mantojuma diena jeb viens no centrālajiem Lībiešu mantojuma gada notikumiem.

Tīrraksts. Elmārs Orniņš.

Arhitekts un mākslinieks Elmārs Orniņš ir brīnišķīga personība un patīkams pēdējo gadu pārsteigums Talsu mākslas pasaulē. Līdz pat 12.aprīlim Talsu novada muzejā apskatāma viņa izstāde “Ziemas piezīmes”. Tajā apskatāmi nupat svaigi gūtie iespaidi Sardīnijas ceļojumā, mūsu pašu ainavā tvertie motīvi un arī pārdomas šobrīd aktuālo pasaulē. Podkāstā “Tīrraksts” Uldis Jaunzems-Pētersons un Elmārs Orniņš runā par arhitektūru, īpaši raksturīgo Talsiem un ļaušanu mākslai “lauzties ārā”.

"Vakar.Šodien.Rīt"

Talsos pieejami uztura speciālistes pakalpojumi

Klāt ir pavasaris, kad enerģijas parādās vairāk, un dīgst arī pirmie zaļumi. Tas ir laiks, kad veselīgu dzīvesveidu uzsākt vieglāk. Un tam šobrīd Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē palīdz arī jaunā uztura speciāliste.

“Brīnumiņš” nosvin savu 20.dzimšanas dienu

Viens no Talsu novada skaistākajiem brīnumiem (ja ne pats skaistākais un īpašākais), ir Ģimeņu un bērnu attīstības centrs “Brīnumiņš”. Un “Brīnumiņam” šogad 20.

Talsu novada tūrisma uzņēmēju tikšanās ar dažādu nozaru pārstāvjiem

20.martā, Kinoteātris “Auseklis” Talsu novada tūrisma uzņēmēji un iedzīvotāji izzināja šī gada plānus tūrismā, aktuālākos plānotos notikumus, piejūras zonas attīstību un Talsu novada vizuāļu izmantošanu. Pasākumu organizēja Visit Talsi, un ar noderīgu info dalījās arī Talsu novada pašvaldības, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģiona pārstāvji un vietējie uzņēmēji.

Tūrisma uzņēmējiem – pirmssezonas satikšanās

Sākoties pavasarim un siltākam laikam, strauji tuvojas nākamā tūrisma sezona, kam gatavojas arī Talsu novada tūrisma uzņēmēji – sanākot kopā uz tikšanos nozares pārstāvjiem, pašvaldībai un uzņēmējiem. Izkristalizējies, ka lielākā problēma novadā tomēr ir sezonalitāte, tāpēc gan pašvaldības, gan uzņēmēju interesēs ir likt galvas kopā un domāt, kā radīt interesi doties uz Talsiem arī ne-sezonā.

Uldis Balga 70.jubileju nosvin ar izstādi

Fotogrāfa Ulda Balgas izstādes vienmēr bijušas pārdomātas un līdz augstai gatavībai novestas, kā arī interesanti eksponētas. Tāda ir arī viņa jaunākā izstāde “Skatu meklētājs” Talsu novada muzejā, ar kuru autors atzīmē savu 70.dzimšanas dienu.

Ja vēlies salāpīt pasauli, sāc ar zeķi

Šobrīd, kad nopirkt jaunas lietas ir vieglāk nekā salabot vecās, ielāpam ir pavisam cita vērtība. Tā uzskata Latvijas Mākslas akadēmija, kas kopā ar amatniekiem no Siguldas novada pērn veidoja stendu starptautiskajai Milānas dizaina mesei. Zeķes, daudzu paaudžu prasmes un siltās bērnības atmiņas saraudināja izstādes apmeklētājus, tāpēc tā šobrīd ceļo pa pasauli, un nupat atvērta Talsu novadā.

Jauniešu diena nosvin rūgtos 18

Pavasara brīvlaika pēdējo dienu jaunieši no Talsu novada un ciemiņi no citām Latvijas pilsētām aizvadīja Jauniešu dienā. Tai šogad aprit 18, un kas interesanti – nu jau tas ir pat mazliet vairāk nekā vairumam Jauniešu dienas dalībnieku.

Plūdi Talsu novadā - iedzīvotāji priecājas par iespaidīgajiem skatiem

Talsu novadā ir vairākas gan lielākas, gan mazākas upes, taču pavasaros tās problēmas sagādā reti. Taču šonedēļ straujajā atkusnī tās izkāpušas no krastiem. Lai arī plūdi uz mirkli radījuši pārvietošanās problēmas, Talsu novada iedzīvotāji par plūdiem pat priecājas un iemūžina šai pusē tik bieži neredzētos skatus.

Svētkus svin mazākie Talsu novada lasītāji

Lielie lasīšanas svētki ir viens no magnētiem, kas mazos lasītājus pievilina Bērnu žūrijai. Lai gan pagājušajā ceturtdienā šķita, ka pamatīgais sniegputenis un vēja virpuļi tos būs izjaukuši, tomēr bažas izrādījās veltīgas – Talsu sporta nams bija zinātkāru lasīšanas ekspertu pilns.

“Dzīpars” jubileju nosvin ar izstādi

“Šī ir visa mūsu iekšējā pasaule, ko neredzat, uz mums paskatoties – bet tādas mēs esam!” – Tā savas 60.jubilejas izstādē sacīja Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpars” dāmas.

Kurzemē norisinās “Cirks klimatam” laboratorijas jauniešiem

Dundagas Kultūras pils uz trim dienām kļuvusi par skatuvi laikmetīgā cirka pasaulei. Jaunieši apguva akrobātikas, žonglēšanas un ķermeņa treniņus, un, kas interesanti – lai pievērstu uzmanību klimata pārmaiņu tēmām un iespējamiem risinājumiem.

Ar zaudējumu talsinieki noslēdz florbola sezonu

Salīdzinoši agri ELVI florbola līgā vīriešiem sezona jau noslēgusies pērnā pavasara bronzas medaļniecei “Talsu NSS/Krauzers”, kas svētdienas vakarā savā laukumā ar 5:6 piekāpās komandai “FS Masters/Ulbroka”, ceturtdaļfināla sērijā kapitulējot ar 2:4.

Pēc pirmā ģitāristu festivāla žūrija ir ļoti laimīga

Pavisam spontānu ideju – aizpildīt brīvo nišu ģitārspēles lauciņā – īstenojusi Rojas Mūzikas un mākslas skola. Ar deviņu Kurzemes izglītības iestāžu atsaucību tā aizvadījusi pirmo festivālu «Sešas stīgas», un tajā piedalījās 23 jaunie ģitāristi.

Talsos atvērts jaunais “Metropoles” optikas salons

Redzi un esi pamanīts – tā talsiniekus uzrunā jaunais optikas salons, kas durvis vēris pašā pilsētas centrā. 20. jubilejas gadā “Metropole” atvērusi savu 39.salonu, un līdz ar Talsiem pilnībā noklājusi Kurzemi. Turklāt šī ir īpaša veikala atklāšana, jo tieši Talsi ir dzimtā pilsēta “Metropoles” pirmajai darbiniecei – optometristei Dacei Drupai.

Darba vizītē Talsu novadā ieradās Valsts prezidents

Šonedēļ oficiālā darba vizītē Talsu novadā ieradās Valsts prezidents Egils Levits. Šeit viņš viesojās līdz pat vēlam vakaram, gan tiekoties ar novada vadību, gan iepazīstot vairākas Talsu novada labās prakses, un prezidentam bija būtiski būt klātesošam pirmās Lībiešu krasta zīmes atklāšanā.

“Talsu partnerība” kopā ar iedzīvotājiem sāk darbu pie stratēģijas

„Veidosim savu apkārtni, darba vidi un dzīvi labāku” – tā aicina biedrība “Talsu partnerība”, kas kopā ar uzņēmējiem, organizācijām un iedzīvotājiem uzsākusi darbu pie jaunas darbības teritorijas attīstības stratēģijas. Pirmā darba grupa startēja Rojā, apvienojot vietējos un Mērsraga pagasta aktīvistus, un dalībnieki izrādīja necerētu atsaucību.

Balvas saņem spožākie sasniegumi kultūrā un sportā

Kultūras un sporta ļaudis reizi gadā sanāk kopā, lai atskatītos uz padarīto, atbalstītu, suminātu un pats galvenais – iedvesmotu cits citu. «Gada laiki» ir šī gada svinīgās apbalvojumu pasniegšanas ceremonijas nosaukums, taču tā izrādījās oriģināla vārdu spēle – balvas saņēma 2022.gada laikotākie («like» angļu valodā nozīmē «patīk») cilvēki, notikumi un pasākumi pavisam 18 nominācijās.

Kolkas lībieši baltos tērpos un krāšņos kroņos dzen projām ziemu

Lībiešu tautas kalendārā Meteņiem bija liela nozīme, un to Kolkas ļaudis šobrīd cenšas atdzīvināt. Ja parasti šie svētki asociējas ar pavasara tuvošanos, tad lībiešiem tie galvenokārt bija zvejnieku svētki un vadošā loma svētku tradīcijās bija tieši sievietēm un ķekatās iešanā. Nupat ķekatnieces apdziedājušas Talsu novada Kolkas ciemu.

Talsu pilsētas pārvalde jaunās telpās

Jau dažas nedēļas pie jaunas mājvietas tikusi Talsu pilsētas pārvalde. Tā pārcēlusies uz Kalna ielu 4, kur darbojās Talsu biznesa inkubators un pirms nepilna gada izveidojās Ukraiņu kopienas centrs. Ukraiņi tur gan mājo joprojām, jo pārvaldes komandai tas netraucējot. Tikmēr jaunais pārvaldnieks Lauris Tīģers iejuties amatā un izturējis pirmo sev nosprausto atskaites punktu.

Talsinieks dāvina labdarībai savu automašīnu

Šobrīd jau vairāk nekā tūkstoš automašīnu aizceļojušas uz Ukrainu, taču labie darbi paliek arī Latvijā. Tā Talsu uzņēmējs nolēma paša ģimenei vairs nevajadzīgo automašīnu uzdāvināt labdarībai, un pateicoties viņam transports vairs nesagādās galvas sāpes Tiņģeres muižas vadītājai Baibai Kalnai.

Pirmais gads ar depozīta sistēmu

1.februārī apritēja gads kopš Latvijā ieviesta depozīta sistēma. Tās vājā vieta jau no pašiem pirmsākumiem ir mazie tirgotāji, kuriem grūti pakalpojumu nodrošināt. Taču pārdevēji ar papildus pienākumiem jau sadzīvojuši un saprot, cik dažbrīd depozīta sistēma ir ekonomiski būtiska iedzīvotājiem.

“Granāta krāsa” izkrāso Talsus

Talsos kinoteātris “Auseklis” ir ne tikai vieta kino, bet arī mākslai. Šobrīd uz Talsiem atceļojuši mākslinieces Karinē Paronjancas darbi, kas tapuši, iedvesmojoties no armēņu režisora Sergeja Paradžanova 1969.gada tapušās filmas “Granāta krāsa”.

Darbs pie repertuāra pieslīpēšanas kļūst arvien intensīvāks

Lai sagatavotos Dziesmu un deju svētkiem, darbs notiek jau vairāku gadu garumā. Taču šobrīd tas palicis intensīvāks un diriģenti prasīgāki. Tomēr arī dalībnieki sasnieguši tādu līmeni, ka virsdiriģenti šobrīd var strādāt vien pie nianšu noslīpēšanas un emocijām. Pirms nedēļas kopmēģinājumu ar virsdiriģentiem aizvadīja jauktie kori.

Talsinieki Ukrainas atbalstam sarūpē vairāk nekā 600 sveces

Sestdienu, 14. janvāri, vairāki talsinieki pavadīja ne tikai domās par Ukrainu, bet arī kopīgos darbos — kausējot parafīnu, griežot un pirkstos virpinot kartonu un cenšoties tos iedabūt dažāda izmēra bundžās. Tapa sveces, kas ceļos uz Ukrainu un kaut uz brīdi sildīs karavīrus, kas cīnās par savas valsts brīvību.

Stendes pamatskola tikusi pie savas pirmās grāmatas

Pie savas pirmās grāmatas tikusi Stendes pamatskola. Tās autors ir Ilgvars Forands, kurš šo skolu absolvējis pirms 72 gadiem. Lai gan viņš savulaik cerēja kļūt par izcilu sportistu, Foranda kungs kļuva par Latvijā zināmu pasniedzēju un grāmatu autoru, un nu radošo darbu sarakstam viņš var pievienot arī grāmatu par savu mīļo skolu.

Apgriezienus uzņem Ilgtspējīgas vides attīstības komisija

No augusta vidus Talsu novadā darbu sākusi Ilgtspējīgas vides attīstības komisija. Tajā apvienojušies savas jomas profesionāļi un sava dzimtā novada patrioti, kuri grib palīdzēt Talsu novadam augt. Viņi cer arī uz sabiedrības atbalstu.

Mākslinieki Talsu ezerā palaiž laimes zivis

Talsu māksliniekiem jau aptuveni 20 gadus ir tradīcija ap jauno gadu Talsu ezerā palaist brīvībā zivis. Šogad savu ideju viņi īstenoja Zvaigznes dienā, kad vairākas varavīksnes foreles kļuva par laimes zivīm savai pilsētai.

Darbīgas vēsmas pansionāta “Lauciene” nākotnē

Talsu novada pansionāts “Lauciene” jau vairāk nekā 30 gadus darbojas kā aprūpes iestāde senioriem, gadu gaitā nomainījusies ne viena vien vadība, sacelts arī kāds skandāls, un gaisā virmojis jautājums, vai pansionāts tiks pārcelts uz Virbu skolu. Tikmēr Eiropas senioru namu piemēri rāda, ka ne tikai sistēmai, bet arī pašām ēkām vajadzētu būt citādākām, kurās piedomāts ne tikai pie fiziskajām, bet arī emocionālajām vajadzībām.

Dundagas vidusskolas reorganizācija noņemta no dienaskārtības

Ziemassvētku gaidīšanas laikā dundadzniekus pārņēma rūpes par savu skolu. Viņus satrauca, ka vidusskola varētu kļūt par pamatskolu. Pēc Ziemassvētkiem Talsu novada domes deputāti lēma, ka nepiedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumā, līdz ar to jautājums noņemts no dienaskārtības.

Tiņģere izmēģina seno muižas ļaužu izklaides

Jau trešo sezonu tiņģernieki pēta muižas ļaužu laika kavēkļus un tos praktiski arī izmēģina. Šobrīd viņi vēl mēģināja noķert sniegu aiz astes un izbaudīt ziemas priekus, kas radīja patiesu prieku.

Labestības diena vāc ziedojumus dzīvnieku patversmei “Ausma”

Ieskandinot Ziemasasvētku un labo darbu laiku, sestdien, 17. decembrī Rojā, aktīvās atpūtas un piedzīvojumu uzņēmums “SPURA” organizēja labdarības dienu “Mans Draugs”, kura laikā tika vākti ziedojumi Talsu novada pašvaldības dzīvnieku patversmei “Ausma”.

Mazie lauku veikali reizē arī satikšanās vieta un uzziņu birojs

Ziema ir grūts laiks arī mazajiem lauku veikaliem. Tie cenšas izdzīvot līdz vasarai, kad atkal vajadzētu palielināties atpūtnieku un garāmbraucēju skaitam. Tomēr, viesojoties dažos Talsu novada mazajos veikalos, tur uz situāciju raugās ar optimismu. To īpašnieki paši arī saimnieko aiz letes, uztver to kā savu sirds darbu un apzinās, ka reizē veic arī sociālo funkciju – palīdzot senioriem, kuri pilsētās nokļūt nevar, uzturot dzīvību miestā un esot kā satikšanās vieta vietējiem.

Ievēl Talsu pilsētas pārvaldnieku un nomaina izpildvaru

20.decembrī darbu sācis jaunais Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers. To vakar ārkārtas domes sēdē lēma deputāti. Notikušas izmaiņas arī izpildvarā. Līdzšinēja izpilddirektore Ieva Krēķe parakstījusi vienošanos par amata maiņu. Viņa turpmāk būs izpilddirektora vietniece, bet no 20.decembra Talsu novada pašvaldības izpilddirektors ir Ivars Haselbaums. Viņš apzinās, ka darbs būs grūts, tomēr esot tam gatavs.

Talsu novadā skolas darbojas attālināti

Ziemeļkurzeme joprojām cīnās ar pamatīgo sniega daudzumu, tāpēc divas dienas skolēni mācās attālināti, un arī pedagogiem ļauts skolās neierasties. Upesgrīvas pamatskola ir vienīgā izglītības iestāde, kura šajās dienās darbojas klātienē.

Talsu Galvenā bibliotēka svin jubileju

Talsu Galvenā bibliotēka savā jaunajā mājvietā mīt jau trešo gadu, un šoreiz svinības Gaismas kalnā tā nolēma sarīkot arī saviem lasītājiem.

Sabilē uzmirdz īsts lampiņu drudzis

Gandrīz gadu Sabiles aprūpes biedrība «Kalme» gaidīja kādu īpašu dāvanu – raidījuma «Bez Tabu» foto konkursā «Lampiņu drudzis» iegūtos Ziemassvētku dekorus piecu tūkstošu eiro apmērā. Visbeidzot tie uzmirdzēja mirkli pirms Pirmās adventes. Turklāt pirmo reizi centrā notika labdarības tirdziņš, kurā daļa ienākumu tiks ziedoti kādam skaistam mērķim. Par tiem ziedojumiem, kas nonāks «Kalmes» rīcībā, viņi plāno turpināt iesākto un svētku dekorācijas papildināt.

Kā ziemas pasakā aizvadīti Karstvīna svētki

Sabilē sestdien izskatījās kā ļoti skaistā ziemas pasakā. Bija auksti, bet reizē arī sirdī ļoti silti, jo Karstvīna svētki ir atgriezušies visā savā krāšņumā.

Valdemārpils egle tapusi ar uzņēmēju atbalstu

Šobrīd viena pēc otras Talsu novadā tiek iedegtas lielās egles. Valdemārpilī tā ir īpaša, jo šogad tapusi ar vietējo uzņēmēju atbalstu.

"JAUTĀJUMI UN ATBILDES - Vakar.Šodien.Rīt"

Talsos pieejami uztura speciālistes pakalpojumi

Klāt ir pavasaris, kad enerģijas parādās vairāk, un dīgst arī pirmie zaļumi. Tas ir laiks, kad veselīgu dzīvesveidu uzsākt vieglāk. Un tam šobrīd Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē palīdz arī jaunā uztura speciāliste.

"9 pakalni - 9 jautājumi"

Kolektīvi gatavojas skatēm un Dziesmu un deju svētkiem

Atlikušas 95 dienas līdz Rīgu pieskandinās Dziesmu un deju svētki! Talsu novadu svētkos pārstāvēs vairāk nekā astoņi simti dalībnieku, vecumā no sešiem līdz 89 gadiem. Un tieši šonedēļ priekšā atbildīgās skates deju kolektīviem, un pēc dažām nedēļām arī koriem.

Pavasara tradīcija aizsāk lībiešu jauno gadu

Lībieši jaunu gadu sāk nevis 1.janvārī, bet pavasarī – dienā, kad viņi aicina putnus mosties un celties augšā. Bet šogad ar dziesmu par tšītšor jeb čičorputniem ieskandināta Lībiešu mantojuma diena jeb viens no centrālajiem Lībiešu mantojuma gada notikumiem.

Veselības veicināšanas projekts Talsu novadā turpināsies līdz gada beigām

Sportot un kustēties gribētājiem regulāri ir iespēja izmēģināt un piedalīties dažādās bezmaksas sporta nodarbībās. Šoreiz projektā “9 pakalni – 9 jautājumi” pētām, vai iedzīvotāji to izmanto un kāda ir viņu motivācija.

Observatorijā “Lielzeltiņi” ikvienam iespēja tuvāk vērot debesu ķermeņus

Vērot zvaigznes un iepazīt gan tuvākus, gan tālākus debesu ķermeņus jau vairākus gadus iespējams Talsu novada Balgales pagasta “Lielzeltiņu” observatorijā, kur saimnieko Sergejs Kļimanskis ar ģimeni. Šis gads jau paspējis paspīdēt ar vairākām spožām debesu parādībām – tikko debesis vairākus vakarus iekrāsoja ziemeļblāzmas, un februāra sākumā zemei pietuvojās komēta C2022 E3 (ZTF).

Sabiles jaunieši mācās no profesionāliem māksliniekiem

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs ir kļuvis par magnētu, kas pievelk ne tikai tūristus, bet ir interesants arī māksliniekiem un mūziķiem. Savukārt, skolēni un studenti to uztver kā iedvesmas vietu, kur radīt savu mākslu. Tā šobrīd, izmantojot jaunākās izstādes darbus, savas kompozīcijas veidos un vēlāk izstādīs kopā ar profesionālas mākslinieces darbiem Sabiles Mūzikas un mākslas skolas bērni.

Atjaunojamā enerģija Talsos attīstās – vislielākā interese par saules paneļiem

Laikā, kad elektroenerģijas cenas ir mainīgas un solās tikai paaugstināties, kā arī klimata izmaiņu un vides saudzēšanas apsvērumu vadīti, arvien vairāk iedzīvotāji izrāda interesi par atjaunojamo un alternatīvo enerģijas veidu izmantošanu arī savās mājsaimniecībās.

Vakcinācijas aktivitāte samazinājusies

Lai arī Covid19 izplatība Latvijā nu jau kļuvusi krietni piezemētāka un arī draudi, ka mūs pavasarī varētu sasniegt jauns saslimšanas vilnis nav pamatoti un šobrīd vēl paredzami, jautājums par vakcināciju un tās nepieciešamību joprojām ir sabiedrībā aktuāls.

Rojas jauniešus aizrauj jaunas zināšanas ģeogrāfijā

“Es neesmu saticis nevienu netalantīgu jaunieti,” tā saka Rojas vidusskolas skolotājs Gaidis Riekstiņš-Maure. Jaunieši viņam aizrautīgi seko, jo teorētiskās zināšanas skolā viņš ļoti daudz kombinē ar praktisko darbu dabā. Rojas vidusskola ir vienīgā Talsu novada skola, kura ar panākumiem piedalās Jauno ģeogrāfu skolā Rīgā. Jaunieši to dara nepiespiesti, aizrautīgi un nākotnē vēlas sekot sava skolotāja paraugam – būt par iedvesmu citiem.

“Rojas pērle” palīdz ukraiņu draugiem iesakņoties Latvijā

“Rojas pērle” ir viena no Talsu novada viesnīcām. Kopš kara sākuma tā nav atvērusi durvis tūristiem, jo brīdī, kad Ukrainas civiliedzīvotāji sāka ierasties Latvijā, Sanitai un Naurim Graudiņiem bija skaidrs, ka viesnīca kļūs par patvēruma vietu ukraiņiem. Un tāda tā būs līdz pat pēdējai kara dienai.

Auto modelīši cīnās par “Talsu kausu 2023”

Par Talsu kausu auto modelīšu sacensībās Talsu bērnu un jauniešu centrā cīnījās ap 30 dalībnieku. Sākotnēji bija paredzēts vairāk, taču veselības un transporta problēmas izdarīja korekcijas. Sacensību garu tas nemazināja, bērni un jaunieši sacentās divās vecuma grupās un trīs klasēs.

Lauksaimnieki neapmierināti, ka atjaunot nāksies ilggadējos zālājus

Šobrīd pa visu Latviju ceļo reģionālie semināri, kuros lauksaimniekiem ir iespēja izzināt un izprast izmaiņas atbalsta maksājumos. Semināros vislielākā neapmierinātība izskan par zālājiem, kurus, iespējams, lauksaimniekiem nāksies atjaunot.

Talsiniekus daiļslidošanā ieinteresē sportiste no Zviedrijas

Talsiem neierastus treniņus divas dienas varēja aizvadīt daiļslidošanas interesenti, jo uz pavisam neilgu brīdi Latvijā bija ieradusies daiļslidošanas trenere no Zviedrijas. To izmantoja ne tikai tie, kuriem ir sapnis graciozi slīdēt pa ledu kā daiļslidošanas profesionāļiem, bet prasmes un knifus apguva arī hokejisti.

Covid-19 vilni šajā pavasarī vēl grūti prognozēt

Pie situācijas ar Covid-19 infekciju sabiedrība nu jau ir pieradusi. Tomēr tuvojoties pavasarim, kas zināms kā gadalaiks, kam raksturīgas dažādu saslimšanu uzliesmojumi, vai iedzīvotājiem jāgatavojas, ka arī Covid-19 pandēmija varētu pastiprināties ar jaunu vilni?

Par klimata pārmaiņām jādomā arī Talsu novadā

Klimata izmaiņas ir nopietna globāla rakstura tēma, kas skar ikvienu, tomēr nereti katram zemes stūrim ir sava specifika. Arī Talsu novada iedzīvotāji saskaras ar izmaiņām laika apstākļos, ziemas kļūs mainīgas un neparedzamas un pēdējās vasaras bijušas karstuma viļņiem pilnas

Balttour šogad galveno akcentu liek uz jaunumiem nozarē

“Balttour” ir tūrisma nozares svētki, un pēc pandēmijas pārtraukuma tie visbeidzot atgriezušies. Trīs dienu garumā tajā piedalījās arī Talsu novada tūrisma ļaudis, kas šoreiz akcentus lika uz interesantiem jaunumiem.

Dundagā top otrais pārtikas pakomāts Latvijā

Janvāra vidū Āgenskalnā vēra durvis pirmais pārtikas pakomāts. Šobrīd sarosījušies Dundagas mājražotāji un uzņēmēji, lai tieši viņi kļūtu par otrajiem Latvijā, kas turpinātu pārtikas pakomāta ideju. Tas ļaus uzņēmējiem ietaupīt resursus, paplašināt klientu tīklu un produkcijai nonākt tur, kur šobrīd ir neiespējami vai ļoti dārgi.

Cīnās par Sabiles posteņa saglabāšanu

18 mazāk noslogoto posteņu darbību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apturēja līdz gada nogalei. Viens no tiem bija Sabilē, un šobrīd nolemts jau nākamnedēļ to slēgt pavisam. Cerot tomēr uz pozitīvu rezultātu, šodien aicinājumu atbildīgajām amatpersonām nosūtīja Talsu novada domes deputāti.

Jau gadu Latvijā darbojas depozīta sistēma

Jau gadu Latvijā darbojas depozīta punkti. Šoreiz projektā “9 pakalni – 9 jautājumi” interesējamies, kā šī sistēma Latvijā ir iedzīvojusies, un kā ar to sadzīvo paši veikali.

Talsu uzņēmēji nedzīvo ar “filiāles sajūtu”

Jau gandrīz pusotru gadu Talsos nav sava biznesa inkubatora, bet talsinieki kļuvuši par Kuldīgas biznesa inkubatora atbalsta vienību. Lai gan fiziski Talsos telpas un darbinieku ir mazāk, talsinieki atzīst, ka nejūtas kā “mazais brālis”, bet tieši otrādi – pandēmijas laikā iegūtā attālinātā darba pieredze ļaujot jaunajiem uzņēmējiem divu novadu apvienošanos uztvert kā bonusu.

Talsu novada uzņēmēji vērtē aizvadīto gadu

Aizvadītais gads Talsu novada uzņēmējiem bijis izaicinājumu pilns. Covid-19 pandēmija, Krievijas iebrukums Ukrainā, materiālu trūkums, inflācija un energoresursu krīze. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un ikvienas nozares uzņēmums drīzumā cer sajust stabilitāti, lai turpinātu attīstīties.

Dzīvnieku patversmes izjūt globālo nemieru un pandēmijas sekas

Ziemassvētku gaidīšanas periods nereti tiek uzskatīts arī par labdarības laiku, kad cilvēki vēlas palīdzēt tiem, kam dzīvē nav veicies. Tomēr, šogad, gan globālo nemieru, gan pandēmijas rezultātā situācija labdarības un ziedojumu ziņā ir mazliet citāda. To izjūt arī organizācijas, kas ikdienā rūpējas par dzīvniekiem.

Labdarība Talsu novadā tiek turēta augstā vērtē

Ziemassvētki jau tradicionāli ir laiks, kad sirdis vairāk atveram labdarībai. Tas ir fakts, taču labdarības organizācijas novērojušas, ka pēdējos gados ir mainījusies tendence, un ziedot esam sākuši arī citās sezonās.

Talsu novadā ir vairāki perspektīvi sporta veidi

Talsu pilsētā un novadā sports ir viens no aktuālākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Tomēr, laikā kad viss ir mainīgs un arvien ienāk jauni sporta veidi, klasiskajiem sporta veidiem joprojām ir liels pieprasījums, kā arī sasniegumi neliek vilties. Kuri sporta virzieni Talsu novadā ir perspektīvākie un kā tiek sagatavoti jaunie sportisti? Vai Talsos ir pietiekoša atsaucība un iespējas izaugt līdz augstākā mēroga sporta līmenim?

Gatavoties pasaules rallija čempionāta posmam Talsiem jāsāk jau tagad

Talsi jau izsenis pazīstama ne tikai kā deviņu pakalnu, bet arī rallija pilsēta. Tiesa gan “Talsu rallijs” vairs nav tāds, kā pirms dažiem gadiem – daļa cilvēku pārmaiņās vīlušies, bet gana liela daļa priecājas par izaugsmi. Nākamajā gadā Talsos iegriezīsies Eiropas čempionāta posms, bet 2024.gadā – Pasaules čempionāta posms. Tam gatavoties šobrīd jāsāk ne tikai sacensību organizatoriem.

Talsi var kļūt par tūrisma pērli

Nav noslēpums, ka Talsi nav tā vieta, kur tūristi mēdz uzturēties ilgāk par vienu dienu. Protams, ir arī izņēmumi, bet liela daļa izvēlas piestāt uz pāris stundām un tad doties uz Kuldīgu, Ventspili, vai citām vietām. Bet Talsiem ir potenciāls kļūt par tūrisma pērli, esot vien jāsāk darīt, nevis tikai runāt.

Pandēmija mainījusi tūristu ieradumus

“Nevaru sagaidīt, kad viss aizies atpakaļ vecajās sliedēs”, tā pandēmijas laikā teica ne viens vien latvietis. Nu pandēmija jau labu laiku kā beigusies, bet dzīve tomēr ir mainījusies. Tas jūtams arī tūrisma nozarē. Ja pagājušos divus gadus latvieši bija galvenie naktsmītņu klienti, tad nu pamazām atgriežas ārzemnieki, bet arī ļoti kūtri.

Mazo sporta zāļu priekšrocība ir to pieejamība

Talsu pilsētā iespējas nodarboties ar sportu ir visai plašas, taču attīstās arī sporta infrastruktūra ārpus novada centra. Lai arī nereti izskan viedoklis, ka noslodze nav tik liela, lai visas halles, zāles un stadionus uzturētu, tomēr sporta infrastruktūras esamība arī citās novada pilsētās un pagastos, ir būtiska vairāku iemeslu dēļ.

Iekustējies multifunkcionālās halles attīstības process

Multifunkcionālā halle ir sāpīgs jautājums jau neskaitāmus gadus. Šobrīd tās process sakustējies, taču, skatoties uz pieaugošajām cenām visās jomās, jautājums – vai Talsi multifunkcionālo halli šobrīd var atļauties?

Izaicinājumi tūrismā Talsu novadā

Nedaudz vairāk kā pirms gada bijušajam Talsu novadam tika pievienoti Rojas. Mērsraga un Dundagas novadi. Tas nozīmē, ka pārvaldība tika centralizēta un izmaiņas piedzīvoja dažādas jomas. Viena no tām – tūrisms. Pārmaiņas esot jūtamas ikdienas darbā un šobrīd neesot iespējams strādāt tik produktīvi un reaģēt uz situācijām tik ātri kā iepriekš.

Tūristu plūsmas negatīvie aspekti

Ikviens tūrisma nozarē strādājošais noteikti ir priecīgs par katru apmeklētāju, bet tūristu plūsmai ir arī savi negatīvie aspekti, piemēram, sabojāta infrastruktūra, izbradāti aizsargājamie augi, ugunskuru kurināšana neatļautās vietās, un citi. Latvijā izteikti tas ir tieši dabas takās un piekrastes zonā, tāpēc tur masveida tūrisms nemaz nav tik vēlams.

Jaunsardzē iegūtās zināšanas ļauj uz notikumiem Ukrainā paskatīties citādāk

Karadarbība Ukrainā būtiski palielināja cilvēku interesi par zemessardzi – jaunsardzē gan šāda tendence nav novērota. Kate Katrīna un Patriks ir divi nākotnes militāristi, tāpēc jaunsardzē pavisam ar citu motivāciju viņi iet uz savu mērķi. Mīlestība pret valsti, drosme un zināšanas ir lietas, ko jaunieši sauc kā vērtīgu ieguvumu, un, ja arī Latvijā sāktos karadarbība vai piemeklētu dabas katastrofa, Kate Katrīna un Patriks ir pārliecināti, ka zinātu, kā rīkoties.

Ārkārtas situācijām somas nekrāmē, bet zina, kas tajās jāliek

Kad Ukrainā sākās karadarbība, arī mierīgajā Latvijā aicināja iedzīvotājus sakrāmēt somas ārkārtas situācijām. Veikalu plaukti un neskaitāmie jautājumi liecināja, ka iedzīvotājus tas patiešām satrauc. Šobrīd karš norit jau vairāk nekā simt dienas, sabiedrībā iestājies atslābums, taču būt gataviem ārkārtas situācijām – ja ne praktiski, tad informatīvi – ir ļoti svarīgi.

Zemessargi mācībās pilnveido savas kaujas prasmes

Dodoties baudīt dabu pie ikdienā mierpilnā Vēžezera, iedzīvotājiem bija iespēja darbībā redzēt zemessardzes mācības. Brīžiem gan bija jābūt ļoti acīgiem, jo zemessargi maskējās tik profesionāli, ka viņus ieraudzīt varēja vien zinātājs.

Atbalsta domās, bet praktiski palīdzēt neļauj gadu skaits

Karš Ukrainā turpinās jau vairāk nekā četrus mēnešus. Talsu ielās sastaptajiem iedzīvotājiem jautājām, vai Ukrainā notiekošais arī viņiem rada vēlmi pievienoties zemessardzei vai nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Dzīvnieku patversmes izjūt globālo nemieru un pandēmijas sekas

Ziemassvētku gaidīšanas periods nereti tiek uzskatīts arī par labdarības laiku, kad cilvēki vēlas palīdzēt tiem, kam dzīvē nav veicies. Tomēr, šogad, gan globālo nemieru, gan pandēmijas rezultātā situācija labdarības un ziedojumu ziņā ir mazliet citāda. To izjūt arī organizācijas, kas ikdienā rūpējas par dzīvniekiem.

Talsu novadā ir vairāki perspektīvi sporta veidi

Talsu pilsētā un novadā sports ir viens no aktuālākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Tomēr, laikā kad viss ir mainīgs un arvien ienāk jauni sporta veidi, klasiskajiem sporta veidiem joprojām ir liels pieprasījums, kā arī sasniegumi neliek vilties. Kuri sporta virzieni Talsu novadā ir perspektīvākie un kā tiek sagatavoti jaunie sportisti? Vai Talsos ir pietiekoša atsaucība un iespējas izaugt līdz augstākā mēroga sporta līmenim?

"Tīrraksts"

Tīrraksts. Elmārs Orniņš.

Arhitekts un mākslinieks Elmārs Orniņš ir brīnišķīga personība un patīkams pēdējo gadu pārsteigums Talsu mākslas pasaulē. Līdz pat 12.aprīlim Talsu novada muzejā apskatāma viņa izstāde “Ziemas piezīmes”. Tajā apskatāmi nupat svaigi gūtie iespaidi Sardīnijas ceļojumā, mūsu pašu ainavā tvertie motīvi un arī pārdomas šobrīd aktuālo pasaulē. Podkāstā “Tīrraksts” Uldis Jaunzems-Pētersons un Elmārs Orniņš runā par arhitektūru, īpaši raksturīgo Talsiem un ļaušanu mākslai “lauzties ārā”.

Andris Pabērzs

Andris Pabērzs ir SIA “Laruss AP” īpašnieks, un aiz bāra letes viņu var sastapt jau 34 gadus. Reizēm pat pēc klienta skatiena viņam ir skaidrs, kas tobrīd glāzē jāielej. Podkāstā viņš atklāj, kas viņam ir lielākais kompliments, pastāsta, kā viņam reiz bārs vienā mirklī izpirkts pavisam tukšs, un atbild uz mazliet provokatīvo jautājumu, kas viņam joprojām liek uzturēt “kaut kādā ziņā neesošo” Talsu nakts dzīvi.

Aldis Pinkens

Nu jau trešās podkāsta „Tīrraksts” sērijas viesis ir Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks administratīvajos jautājumos Aldis Pinkens. „Nav daudz principiālu cilvēku, bet redzu, ka viņš tāds ir. Un man gribas saprast, kāpēc un vai tāds viņš ir tikai darbā,” skaidro podkāsta vadītājs Uldis Jaunzems-Pētersons. „Viņš tik skrupulozi pieiet visam, un ir labi, ka pārvaldībā ir viens cilvēks, kurš ir gatavs to darīt. Citiem tas varbūt šķiet kaitinoši, bet patiesībā tas nav slikti. Tāpēc viņš man šķiet interesants, jo krasi atšķiras no ierastā politiķa tēla.”

Kalvis Kalniņš

Kalvis Kalnins ir Talsu novada TIC vadītājs un jau otrais podkāsta “Tīrraksts” viesis. “Kalvis ir vairākkārt bijis prom dažādās pasaules vietās, un viņam ir ko teikt. Tas ir kā vērtīgs skats no malas, jo bieži vien, vienkārši dzīvojot uz vietas, neizkāpjot no savas komforta zonas, neredzam, cik labi vai slikti viss ir. Lai neieslīgtu pašpārliecinātībā – jo ieslīgt pašpārliecinātībā var ne tikai cilvēks, bet arī vieta,” saka podkāsta vadītājs Uldis Jaunzems-Pētersons.

Raimonds Tiguls​

Šodien dzimšanas dienu svin komponists Raimonds Tiguls, un kā dāvanu viņam (un arī paši sev) publicējam pirmo podkāsta „Tīrraksts” epizodi. Podkāsta nosaukumu veido ideja, ka intervija tiek filmēta bez montāžas – viss ir bez labojumiem un uzlabojumiem.

"Latvijas stāsti"

Divas Ildzes

Divas Ildzes, kas satikušās mākslā. Abas dzīvē iepazinās vien šovasar, un uzreiz abām bija skaidrs – reiz jātop kopīgai izstādei. Ildze Ose glezno ziedus hiperreālisma stilā, un grūti noticēt, ka tie patiešām ir uzgleznoti ar otu. Taču otras Ildzes – Ildzes Balceres – ota ir diegs un adata, un savas stilīgās gleznas viņa rada krustdūrienā.

Karīna Leinberga-Lemberga

Dizaina priekšmetu māksliniece Inna Freiberga

Inna Freiberga veido skaistus, krāsainus, interesantus dizaina priekšmetus papjē mašē tehnikā. Tehnika ietver papīra pārstrādi un ne tikai piešķir priekšmetiem neatkārtojamu dizainu, bet ir dabai draudzīgi. Skatoties uz darbiem, šķiet pat neticami, ka tie patiesībā veidoti no papīra.

Zirgu uzvedības speciālists Raivo Saļms

Dziesmu skola

Pēdējā laikā Talsi kļūst slaveni ne tikai kā deviņu pakalnu, bet arī slavenu mūziķu pilsēta, jo zināmu talsinieku vārdu uz Latvijas skatuves kļūst arvien vairāk. Topošie mūziķi aug arī Dziesmu skolā, kas nupat uzsākusi savu 11.sezonu.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.