Ziemassvētku izrādē māca atbildību pret dzīvniekiem

Ziemassvētku izrādē māca atbildību pret dzīvniekiem

Lai svētki būtu priecīgi ne tikai bērniem, bet arī zvēriem, pirmo reizi kopējā projektā apvienojies Latvijas Lauksaimniecības muzejs Talsos un Klaunu māja. Abi kaimiņi bērniem radījuši Ziemassvētku izrādi, kuras galvenā ideja ir jau no mazotnes mācīt atbildību pret dzīvniekiem.

Ziemassvētku maratona laikā Latvijas Lauksaimniecības muzejs pārvērties par lauku sētu, kurā bērnus sagaida atraktīva izrāde “Noskumušais sunītis”. Tajā apvienojušies divi kaimiņi – Klaunu mājai bija ideja, bet nepietika rūmes, taču muzejam tās ir gana daudz. “Man ir kādi 820 klauni, bet tagad ir otra slimība sākusies – robotsuņi. Un katru nedēļu nāk jauns klāt,” stāsta Klaune Pendele. “Ilze atnāk no rīta un saka: “Zini, man būs vēl! Un viņš darīs to un to.”. Es teicu: “Nes šurp! Darām!”,” papildina Rūķis Cukuriņš.

Šī ir izglītojoša izrāde, kurā bērni ne tikai gūst prieku, bet arī mācās atbildību par mazajiem draugiem. Lauku sētā mazie uz darbiņiem nav jāpierunā un pastaigāties ar suni vai savākt aiz viņa, kad dzīvnieciņš nokārtojis dabiskās vajadzības, grib gandrīz visi. “Tas kaku maiss dažreiz kādu baida mazliet, bet viņi zina, ka maisiņš vajadzīgs līdzi. Un tas jau ir daudz,” dalās Rūķis Cukuriņš. “Es skatos televīzijā kādus raidījumus – nabadzīgie cilvēki prasa naudu, cik viņiem grūti iet. Un parāda, ka fonā piesiets suns īsā ķēdē. Man tad to cilvēku vispār nav žēl, man tikai to suni ir žēl. Tādēļ es domāju, ja tos vecos nevar izmācīt, tad mācīšu jauno paaudzi, lai nekad nemoca un mīl savus suņus,” teic Klaune Pendele.

Svētku laikā šeit paviesojušies tik daudz bērnu, un vēl turpinās nākt līdz 29.decembrim, bet šobrīd ciemojas Talsu 2.vidusskolas 2.klase. Ja sākumā bērniem šķita, ka viņi atnākuši ciemos pie suņu mammas, tad jau drīz, ieraugot dažādus trikus, viņi pārsteigumā iesaucās, ka Pendele noteikti ir burve! “Klaune mācēja burvestības. Es nezinu, vai es tā māku, laikam tikai viņa māk,” teic pasākuma dalībnieks Artis. Ja mēs ietu burvju skolā, tad mēs arī varētu iemācīties burties. Man patīk burties. Es visu laiku izliekos, man krustmāte atnesa nūjiņu,” teic pasākuma dalībnieces Paula Un Paula.

No rūķa Cukuriņa un klaunes Pendeles bērni atvadās ar jauniegūtu “Atbildīga suņu saimnieka rokasgrāmatu” dāvanā. Daļa bērnu Latvijas Lauksaimniecības muzejā jau pabijuši, bet citiem šī iespēja šeit ielūkoties pirmo reizi. “Man patīk suņi un tās mašīnas augšā,” saka Artis. Arī pasākuma dalībnieces Paulas pauž, ka atgriezīsies vēl: “Man ir tuvu, es tepat Talsos dzīvoju. Varbūt kaut kad atnāksim.”

Lauksaimniecības muzejs priecājas, ka šobrīd ciemos vairs nebrauc tikai citu novadu skolas, bet interesi izrāda arī vietējās mācību iestādes un izvēlas dažādas programmas. Tikmēr abiem kaimiņiem vēl līdz Ziemassvētku maratona beigām kāds brīdis jāpastrādā, un tad jau varēs sākt radīt idejas otrajai sērijai.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.