1. un 2. līgas florbola komandas Latvijas čempionātā izcīna bronzas godalgas

1. un 2. līgas florbola komandas Latvijas čempionātā izcīna bronzas godalgas

Nedēļas nogali florbolisti un to atbalstītāji aizvadīja Lielvārdes sporta centrā, kur abās līgās cīnījās par bronzas godalgām Latvijas čempionātā florbolā.

Ja sestdienas rītā Vidzemē uz laukuma ar «SK Coyote» tikās 2. līgas «Talsu NSS/ADAX» spēlētāji, kur ar rezultātu 6:3 veiksmīgi izcīnīja 3. vietu, tad svētdien tādu pašu scenāriju atkārtoja «Talsu NSS/Zerorisk», kas Lielvārdes sporta centrā ar rezultātu 6:1 pieveica Kocēnu vienību «Rubene-1».

9. aprīlī par Latvijas 29. čempionāta florbolā pirmo komandu, kas saņēma medaļas, kļuva «Talsu NSS/ADAX», kas spēlē par vīriešu 2. līgas bronzas jeb trešās vietas godalgu pieveica Inčukalna «SK Coyote».

Spēle iesākās ar trīs veiksmīgi realizētiem metieniem R. Jākabsona, M. Ivanāna un R. Vegnera izpildījumā no trenera Mārtiņa Maķevica piespēlēm — viņš arī bija visas spēles rezultatīvākais spēlētājs. Rezultāts 3:0, un tam seko spēcīga atspēlēšanās no Inčukalna puses. Spēles devītajā minūtē pretinieku komandas spēlētājs R. Liepiņš komandai pieskaita pirmos vārtus, bet jau pēc nedaudz vairāk par minūti — D. Mitniks un rezultāts 2:3, ļaujot «Talsu NSS/ADAX» komandas atbalstītājiem atkal izjust spriedzes un emociju virpuļa garšu. Neskatoties uz to, ka skatītāju tribīnēs izjūtams pārsvars inčukalniešu pusei, intriga lēnām izzūd, jo L. Putniņš no trenera V. M. Rubeņa piespēles talseniekiem sniedz vēl vienus vārtus, izvirzoties vadībā ar 4:2.

Lai arī finālspēle, otrais spēles periods tiek aizvadīts pavisam mierīgi. Vienīgie veiksmīgi realizētie vārti spēles 33. minūtē M. Ivanāna un V. M. Rubeņa izpildījumā, nodrošinot spēcīgu pārsvaru — 5:2. Tas ir brīdis, kurā pastiprināti tiek izjusts, ka pirmie trīs vārti, iespējams, bija noteicošie, kas talseniekiem mājās ļaus braukt ar bronzas medaļām.

Trešais periods iesākas ar M. Ģ. Ozoliņa divu minūšu noraidījumu par nepareizu sitienu, atstājot komandu mazākumā. To izmanto «SK Coyote» un mazākumā realizē savus trešos vārtus. Trīsdesmit sekunžu pārtraukuma pieprasījums no «Talsu NSS/ADAX» puses, lai jau pēc nepilnas minūtes L. Putniņš no R. Jākabsona piespēles realizētu spēles pēdējos vārtus, cīņu noslēdzot ar rezultātu 6:3. Spēles labākais spēlētājs — vārtsargs S. G. Siliņš, 59.26 spēles minūtēs atvairot 31 no 34 pretinieku metieniem.

Svētdien, 10. aprīlī, uz Lielvārdi uz cīņu par bronzas kausu devās arī «Talsu NSS/Zerorisk». Bronzas spēles rezultātu jau trīsdesmit pirmajā sekundē no R. Fārenhorsta piespēles atklāja M. J. Švedenbergs. Astoņu minūšu ilgs klusuma periods, kam no A. Leperta piespēles seko «Talsu NSS/Zerorisk» spēlētāja A. Šķerberga vārti, un rezultāts 2:0 talsenieku labā. Par klupināšanu un rupjību perioda vidū tiek noraidīts M. Bergmanis. Arī spēles otrais periods iesākas ar Talsu komandas spēlētāja sodu, šoreiz gan T. Krūzem par bloķēšanu, un tas ļauj pretiniekiem vairākumā gūt pirmos vārtus. Tomēr jau spēles 35. minūtē atkārtoti no A. Leperta piespēles tiek ņemta virsroka un M. Bergmaņa izpildījumā — trešie vārti, rezultātam pakāpjoties jau uz 3:1.

Pēdējās spēles 20 minūtes «Talsu NSS/Zerorisk» atnes trīs vārtus. 4:1 M. Bergmaņa un D. Kronentāla veiksmīgi realizētā izpildījumā, tālāk D. Kronentāls un A. Šķerbergs katrs sev pieskaita pa vienam rezultivitātes punktam, bet spēli par bronzu noslēdz R. Fārenhorsta vārti no A. Pētersona piespēles, raidot bumbiņu tukšos vārtos, panākot piecu vārtu pārsvaru rezultātā 6:1. Spēles labākais spēlētājs — A. Šķerbergs ar diviem vārtu guvumiem, bet vārtsargam M. R. Jansonam — 17 no 18 atvairītiem metieniem.

/Foto: Latvijas florbola savienība/