10 obligātas lietas jebkurai dārza mājiņai

10 obligātas lietas jebkurai dārza mājiņai

 

Pēdējo 30 gadu laikā arhitekti un dizaineri ir ieviesuši dārza mājiņu dizainu vietās, kur mūsu dibinātāji tik tikko varēja iedomāties. Senajos laikos populārās vienistabas mājiņas ir kļuvušas par pilnvērtīgām mājām, pat pilīm, kuras meklē gan cilvēki, kuriem patīk gatavot lietas ar rokām, gan sēžu telpu piekritēji. Tomēr neatkarīgi no tā, cik modernizēta ir dārza mājiņa, dārza mājiņām joprojām ir tieša saikne ar zemnieciskām un dabīgām lietām. Baļķi mūs izvēlas tikpat daudz, cik mēs tos. Tā kā šīs mājas ir tādas, kādas tās ir — dinamiskas, enerģiskas, dabiskas — plānojot un iekārtojot, ir daudz ko mācīties no tām un par tām. Jūs atradīsiet daudz savdabīgu izaicinājumu, bet arī aizraujošas iespējas. Kopā tie veido pamatu jūsu dārza mājiņu atklājumam. Lai padarītu šo ceļojumu nedaudz vienkāršāku, šeit ir 10 lietas, kurām ir svarīgi būt jebkurā dārza mājiņā.

1.Mājas alkst papildu apgaismojuma

Baļķi mēdz būt tumšāki nekā apmestas, krāsotas vai aplīmētas sienas. Turklāt atstarotā gaisma parasti ir siltāka nekā citās konstrukcijās. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams vairāk gaismas, lai sasniegtu tādu pašu apgaismojuma līmeni. Tas ir īpaši aktuāls augstās telpās ar kopnēm un sijām. Rūpīgi apsveriet savas apgaismojuma vajadzības un iekļaujiet griestos papildu apgaismojumu, ja tas ir pamatots. Elektroinstalācija ir salīdzinoši lēta pirms baļķu savienošanas un jumta uzlikšanas, bet modernizēšana nav. Papildus lampa noteikti ir lieta, kas var noderēt. Lampiņu virtenes noteikti ir vienas no populārākajām gaisām, un bez tiem jūs nekad neiztiksiet. Tie rada maģisku gaisotni jebkurā mājoklī. Ar šīm mirgojošajām gaismām jūs varat pārvērst vistīrākās telpas par mājīgu oāzi. Vēl viens labais aspekts ir tas, ka tās nav dārgas.

2.Segas

Piešķiriet krāsainību citādi drūmajai telpai ar augstas kvalitātes segu. Ja meklējat kaut ko par labu cenu un kvalitatīvu, jūs nekad nevarēsiet kļūdīties ar daudzkrāsainām segām, kas atrodamas daudzos tūrisma veikalos un degvielas uzpildes stacijās. Lai gan tie ir mazāki un bieži vien ir mazāk izdruku, no kuriem izvēlēties, tie tik un tā paveiks savu funkciju.

3.Sveces

Protams, tās lieliski smaržo, taču sveces ir arī lielisks dekors jebkurā dārza mājiņā. Tas ļauj jebkurai telpai izskatīties mājīgai. Turklāt sveces ir ne tikai visdažādākajās formās un krāsās, bet arī tās ir viegli personificēt, piemēram, jūs varat pasūtīt, lai tās būtu apdrukātas ar dažādiem uzrakstiem vai pat īpašiem attēliem, kas vēl vairāk uzsver jūsu dārza mājiņas individualitāti.

4.Grāmatas

Ir vērts papildināt dārza mājiņu ar dažām grāmatām, ja vēlaties pieglausties un lasīt blakus ugunskuram vai jebkurā brīvajā laikā, jo dārza mājiņa var būt jūsu miera oāze, kur varat viegli koncentrēties un lasīt dažādas grāmatas – gan daiļliteratūru, gan skolas un izglītojošo literatūru savām vajadzībām.

5.Paklāji

Rakstainas, pūkainas vai spilgtas krāsas – vienīgais ierobežojums ir jūsu pašu iztēle. Jūs varat izrotāt jebkuru telpu ar unikālu paklāju. Tāpat arī paklāji ir ļoti funkcionāli, jo ļauj pasargāt no aukstas grīdas, kā arī ir viegli tīrāmi, ja ir izgatavoti no īsa materiāla, kas neprasa ievērojamu kopšanu.

6.Piekarināmas gleznas

Lielas, bedrainas sienas var padarīt attēlu piekāršanu par izaicinājumu, bet tas nenozīmē, ka pat šādu sienu gadījuma tas nav iespējams. Tā vietā ir jāmeklē radošus risinājumus, piemēram, aiz attēliem ievieto korķus, lai izlīdzinātu neregulāras vietas un palīdzētu attēliem lieliski izskatīties pie sienas. Attiecībā uz naglu caurumiem, baļķi ir piedodoši, atvieglojot izklaidi ar savu mākslu un pārvietojot gabalus. Jūs varat arī telpā piešķirt konkrētu noskaņu ar viena toņa vai tēmas gleznām. Turklāt tām pat nav jābūt oriģināliem – mūsdienās arī izdrukātas fotogrāfijas izskatās ļoti labi, turklāt dārza mājas interjers izskatīsies vēl vairāk kā daļa no individualitātes.

7.Dabas priekšmeti

Mūsu nepieciešamība pēc dabas ir tikpat vienkārša kā mūsu slāpes pēc ūdens, un tā ienešana ir daļēji instinkts. Lai savā mājā iekļautu dabiskas iezīmes, meklējiet krāsu un iedvesmu vietējos kārklos, mežos vai tālajās sarkanajās klintīs. Piepildiet urnu ar korķviļķa vītolu, sarkano kizilu un papīra bērzu. Vai arī pievienojiet pilnus grozus un konteinerus ar kolekcionējamiem priekšmetiem un svaigiem ziediem. Tie ļauj mājās justies dzīvāk un ērti. Varat arī laiku pa laikam mainīt lietas. Mainiet galda veļu, drapējumus, segas vai mākslu uz sienām, lai tie atbilstu sezonas maiņām un noskaņojumam. Vai vēlaties turpināt āra tēmu? Izkaisiet piemiņas lietas un pamestu lauksaimniecības aprīkojumu kā pagalma mākslu. Pakariet kolekcionējamas metāla zīmes kādā no dārza telpām. Tāpat nevajag aizmirst par augiem, kas ir ļoti laba dabas sastāvdaļa, kas var lieliski atdzīvināt jebkuru telpu. Ienesot augus iekšā, lai iegūtu zaļuma pieskārienu, var kompensēt tumšākos koka toņus. Turklāt tie kļūt aizvien populārāka izvēle arī virtuvē un jebkurā citā telpā, tāpēc nav jābaidās tos izvietot visā dārza mājiņā. Taču nevajag pārspīlēt ar augiem, ja jums nav pārliecības, ka varēsiet tos visus laicīgi aplaistīt – daudzus augus ir jālaista vismaz reizi nedēļā. Ja jūs neesat bieži savā dārza mājiņā, labāka izvēle ir kaktusi, kurus ir jālaista reizi 3-4 nedēļās.

8.Uzmanību piesaistošs priekšmets

Kur vien iespējams, izveidojiet telpas ar dramatisku elementu, kas pievērš jūsu uzmanību. Tās var būt dažādas lietas, sākot no liela attēla loga līdz izcilam kamīnam, brīnišķīgām kāpnēm un beidzot ar pievilcīgu lustru. Lielgabarīta telpās jums bieži būs vairāk nekā viens fokusa punkts, ko plānot, piemēram, kamīns vienā telpas galā un elpu aizraujošs skats uz logu no sāniem. Varat piesaistīt šos elementus, lai izveidotu vietas atsevišķiem lietojumiem, piemēram, viens mēbeļu izkārtojums var veicināt nakts atpūtu pie kamīna, bet cits var likt jums lietot sporta binokli, lai vērotu, kā jūsu dārzā pārvietojas putni un citas radības, jo dārzs nekad nav vienmuļš pat ziemā.

9.Būtiski uzglabāšanas risinājumi

Dārza māja nav liela salīdzinot ar parasto standarta māju, un jums ir efektīvi jāizmanto mazā telpa. Risinājumus var atrast katrai jūsu mājas telpai, lai jūs būtu sakārtots un bez traucējumiem. Daži pamata organizētāji palīdzēs uzturēt jūsu atvilktnes un skapjus kārtībā, lai jūs nepārtraukti nemeklētu to, kas jums nepieciešams. Ir viegli ļaut saviem skapjiem kļūt nekārtīgiem. Pārvariet šo problēmu ar labu pakaramo komplektu un pievienojiet saviem skapjiem plauktus vai rūpīgi izvēlētus uzglabāšanas organizatorus.

10.Mājas drošības sistēma

Pasargājiet savu lielisko mājiņu ar visu, kas tur ir iekšā no iebrucējiem, izmantojot mājas drošības sistēmu. Izmantojot dažādas iespējas, jūs varēsiet atrast drošības sistēmu, kas var nodrošināt jūs un jūsu mājas drošību par cenu, kuru varat atļauties.

Mājas aug tāpat kā cilvēki. Tās kļūst vecākas. Stili mainās. Galu galā viss ir atkarīgs no vēlmēm un iespējām, taču nevajag arī pārblīvēt dārza mājiņu ar pārāk daudz lietām, jo tās aizņems telpu. Jo mazāka ir dārza mājiņa, jo mazāk vajadzētu būt dažādiem priekšmetiem, savukārt gaismas nekad nevar būt par daudz – dažādas lampas noteikti lieliski vienmēr iederēsies, ja tās ir ieturētas vienā stilā un piešķir papildus funkcionalitāti, piemēram, lai būtu vairāk gaismas darba vietā vai lai baudītu jaukas vakariņas tuvāko cilvēku lokā.