Amatu atstās izpilddirektore un viņas vietnieki

Amatu atstās izpilddirektore un viņas vietnieki

Kamēr nedēļas beigās varētu notikt varas maiņa Talsu novada domē, tikmēr negaidītas izmaiņas jau notikušas izpildvarā – no otrdienas, 26. jūlija, izpilddirektore Ieva Krēķe, bet abi izpilddirektora vietnieki – Evita Veide un Arvis Lagzdiņš – no ceturtdienas, 28. jūlija, pārtrauc darbu Talsu novada pašvaldībā.

Vēstulē saviem kolēģiem viņi norāda: “Šī nav mūsu labprātīga izvēle – pamest komandu, ko šī gada laikā esam pakāpeniski izveidojuši un stiprinājuši! Savus iesāktos darbus esam spiesti atstāt politiskās vienošanās/spiediena dēļ.

Augstu novērtējam un cienām ikvienu Talsu novada pašvaldības darbinieku, kurš ieguldījis tik daudz darba un laika, lai nodrošinātu sekmīgu Talsu novada pašvaldības darbu un tādā veidā arī stiprinātu mūsu Talsu novadu. Paldies par to! Paldies par administratīvi teritoriālās reformas smaguma kopā iznešanu un paldies par uzticību, ko esam no jums saņēmuši! Paldies arī tiem, kuri izteica kritiku, jo tā bieži varējām nonākt pie rezultāta.

Šobrīd ir iesākti ļoti daudzi procesi, bet, gribu uzsvērt, ka šī brīža situācijas dēļ nav iemesls tos apstādināt. Visam ir jāturpinās un jums ir jāturpina “degt” un iestāties par savām idejām, lai tās realizētu.

Novēlām darba sparu, pozitīvu skatu un uz attīstību vērstu jaunu vadību, nevis vadītājus, kuri nemitīgi meklē vainīgos. Problēmjautājumi ir jārisina nevis jāslēpj. Neskatoties uz visu piedzīvoto, tomēr ticu, ka Talsu novada pašvaldībai ir potenciāls kļūt par labas pārvaldības piemēru.

Paldies par kopīgi pavadīto laiku un gūto pieredzi! Jūs esat lieliski, un neļaujiet nevienam iegalvot pretējo!”

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Ieva Krēķe amatā tika apstiprināta 2021.gada 22.jūlijā ar 13 Talsu novada domes deputātu atbalstu. Viņa bija arī iepriekšējā Talsu novada izpilddirektore no 2020.gada vidus, taču līdz tam toreizējam domes sasaukumam bija nepieciešams gads, lai tiktu pie izpildvaras vadītāja.

Vairāk lasiet piektdienas, 29.jūlija, laikrakstā “Talsu Vēstis”.