3. oktobrī — donoru diena Talsos

3. oktobrī — donoru diena Talsos

Valsts asinsdonoru centrs 3. oktobrī no 10.00 līdz 14.00 Talsu Tautas namā organizē donoru dienu.

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, iespējams palīdzēt nelaimē nonākušajiem — asinis ir nepieciešamas operācijas laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, kā arī onkoloģisko, hematoloģisko un citu pacientu ārstēšanā. Vienā asins ziedošanas reizē donora ziedotās asinis palīdz vairākiem slimniekiem.

Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām — eritrocītiem, un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Asins tilpums atjaunojas 48 stundu laikā, un visas sarkanās asins šūnas — eritrocīti, kas tiek zaudēti asins ziedošanas procesā, atjaunojas četru līdz astoņu nedēļu laikā. Starp asins ziedošanas reizēm jāpaiet pilnām deviņām nedēļām. Sievietes 12 mēnešu periodā drīkst ziedot asinis četras reizes, bet vīrieši — līdz sešām reizēm (pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem derīga pase, eID karte vai jebkurš cits personas apliecinošs dokuments, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu, foto un bankas konta numuru. Pārliecināties par savu atbilstību nosacījumiem iespējams mājaslapā www.vadc.lv

/Foto: Mairita Balode/

#SIF_MAF2023

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.