5 ieteikumi, kā uzturēt savu auto ziemas sezonā

Lai automašīna kalpotu ilgi, par to jārūpējas visos gadalaikos. Ziemā tās kopšana jāveic regulāri, jo krasās temperatūras maiņas un ceļu kaisāmais materiāls bojā mašīnas virsbūvi un ritošo daļu. Esam sagatavojuši svarīgākos ieteikumus, kas palīdzēs uzturēt auto ziemas sezonā.

Auto mazgāšana

Svarīgākais, kāpēc ziemā jāseko auto tīrībai, ir korozija. Rūsas bojājumu veidošanos aizkavēs regulāra automašīnas mazgāšana. Sāls, dubļi un netīrumi izveido nosēdumus, kas sakrājas uz automašīnas virsbūves, apakšā un pie riteņu arkām. Mazgāšanas nepieciešamību iespējams noteikt, pārbaudot šīs vietas. Ja mazgāšana tiek veikta ar augstspiediena ūdens strūklu, tas nav jādara ļoti bieži.

Pēc mazgāšanas transportlīdzeklis noteikti jānožāvē. Ja neizmantojat auto mazgātavas pakalpojumus, noslaukiet to ar tīru drānu. Labāk izvēlēties mikrošķiedras audumu, kas savāks mazgāšanas līdzekļa paliekas un atlikušos netīrumus.

Rūsas apstrāde

Profilaktiskā pretrūsas jeb pretkorozijas apstrāde nepieciešama gan jaunai, gan vecākai automašīnai, pagarinot tās kalpošanas ilgumu. Lai uz auto neparādītos rūsas plankumi, kas būs saistīti ar liekiem izdevumiem, to der ievaskot. Ievaskošana palīdzēs novērst putekļu un sāls pieķeršanos. Tas ir svarīgi ne tikai virsbūvei, bet arī riteņiem, spārniem un priekšējām restēm, kur nosēdumi uzkrājas visvairāk un paliek visilgāk.

Neizmirstiet arī attaukot šasiju! Ziemā tas ir ļoti svarīgi, lai novērstu rūsas veidošanos. Šim uzdevumam nepieciešams speciāls attaukojošs līdzeklis, apsmidzinot automašīnas apakšu un bufera aizmugures daļu. Pēc tam vēlams to nomazgāt ar augstspiediena mazgātāju.

Auto tehnisko šķidrumu pārbaude

Pareizi izvēlēti, tieši ziemas sezonai piemēroti tehniskie šķidrumi, ļaus novērst dažādas, ar aukstumu saistītas, problēmas un drošu braukšanu.

  • Bremžu šķidrums palīdzēs novērst bojājumus ABS (bremžu pretbloķēšanas) sistēmai, īsāku bremzēšanas ceļu un labāku saķeri ar ceļa virsmu. Ziemai paredzēts bremžu šķidrums nodrošinās arī labāku transportlīdzekļa vadāmību bremzēšanas brīdī un lielāku riepu izturību pret nodilumu.
  • Tosols jeb dzeses šķidrums nodrošinās normālu motora darba temperatūru, ļaujot izvairīties no dažādiem nepatīkamiem pārsteigumiem.
  • Motora eļļas atbilstība sezonai, nodrošinās motora auksto startu.
  • Logu šķidrums arī ir ļoti svarīgs, lai neaizsaltu logu mazgāšanas sistēma, sabojājot atsevišķus mezglus, radot liekus izdevumus un laika patēriņu.

Akumulatora darbības nodrošināšana

Aukstā laikā akumulatoram ir grūtāk darboties, tādēļ tas kritiski jāizvērtē. Ja tas jau vasaras un rudens sezonā nav bijis pietiekami spēcīgs, labāk to laikus nomainīt. Ja transportlīdzeklis tiek izmantots īsiem braucieniem, tas izlādējas ātrāk. Parasti tas ir saistīts ar sēdekļu un salona apsildi, brauciena laikā izmantojot lielāko enerģijas daļu. Īsu braucienu laikā akumulators nespēj saražot nepieciešamo enerģiju, tādēļ var rasties situācija, ka nevarat nokļūt atpakaļ.

Nedrīkst arī aizmirst notīrīt akumulatora virsmu! Ja tā ir netīra – akumulators izlādēsies ātrāk. Ja akumulators ir jāmaina, bet pietrūkst naudas, var noderēt aizdevums. Pirms tam gan jāizvērtē kredītu veidi, lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko, un atcerieties, ka tās ir saistības, pret kurām jāattiecas atbildīgi!

Vējstikla tīrīšanas slotiņas

Vislielāko kaitējumu vējstikla tīrīšanas slotiņām nodara sāls un ledus. Piesalstot, to gumija var sākt plīst, radot bojājumus auto stiklam. Lai nenonāktu situācijā, ka tās vairs nespēj notīrīt auto logu, der padomāt par silikona tīrītāju slotiņās. Lai arī būs jāiegulda vairāk, tas atmaksāsies visas ziemas sezonas laikā.

Ja nepieciešami naudas līdzekļi, risinājums var būt kredīts pret auto ķīlu. Par to, kādās dzīves situācijās noder šis pakalpojums varat lasīt vairāk Creamcredit.lv mājas lapā.