5 soļi nākamajam gadam, lai iekrātu naudu savam mērķim

 Divu pēdējo gadu laikā cilvēki ir noguruši no neziņas un bailēm par savu un savu mīļo cilvēku veselību. Arī mainīgie ierobežojumi, daudziem attālinātais darbs no mājām nepadara dzīvi vieglāku. Lai gada garākajā un tumšākajā periodā nenomāktu bezcerība un īgnums, nospraudiet sev mērķi nākamajam gadam! Tas var būt tuvāks vai tālāks ceļojums, mājokļa labiekārtošana, kaut vai jaunas automašīnas iegāde. Kas tad jādara, lai iekrātu naudu nospraustajam mērķim?

Plānojiet ģimenes budžetu

Tas ir svarīgākais posms naudas iekrāšanai. Protams, to nedrīkst darīt vienatnē, lēmumi jāpieņem visai ģimeni kopā. Nosakiet, cik naudas drīkstat tērēt nedēļā un tad izvērtējiet prioritātes.

Neiepērcieties steigā

Pirms došanās uz veikalu, sastādiet nepieciešamo preču sarakstu. Daudzas ģimenes ir iekārtojušas iepirkšanās blociņu, kurā ieraksta katru lietu, kas izbeidzas vai tūlīt beigsies. Tāpat nav ieteicams doties uz veikalu, ja esat izsalcis. Ar acīm liekas, ka gribas apēst visu, bet tādās reizēs var nopirkt daudz ko lieku. Plānojot ģimenes filmu vakarus, atsakieties no našķiem, to vietā iegādājieties augļus vai dārzeņus.

Izmantojiet akcijas un atlaides

Tas attiecas ne tikai uz lielākiem pirkumiem, bet arī uz ikdienas precēm! Ja plānojat lielākus pirkumus, vispirms izpētiet interneta veikalu piedāvātās atlaides. Iepērkoties tiešsaistē, pārliecinieties par veikala uzticamību un drošību.

Plānojiet savu laiku

 Darbs no mājām var nelabvēlīgi ietekmēt laika plānošanu, jo līdztekus darbam, gribas paspēt vēl kaut ko, piemēram, pagatavot ēst, paklausīties mūziku, ielūkoties sociālajos tīklos. Tas var radīt problēmas ar darba izpildes termiņiem. Dienā labāk iziet pusstundu garā pastaigā un turpināt darbu ar jaunu enerģiju, nevis dzert kafiju vai enerģijas dzērienus. Tā atkal var ietaupīt un vienlaikus rūpēties par savu veselību.

Veidojiet uzkrājumus

 Ieteicams noteikt nedēļas jeb mēneša uzkrājuma griestus, bet naudu atlikt uzreiz pēc tās saņemšanas. Ir dzirdēts arī par tādu kā uzkrājuma spēli, kad katru dienu krājkasītē (tādā, kuru nevar atvērt) tiek ielikta konkrēta naudas summa. Parēķiniet paši, cik naudas iekrāsiet, ja katru dienu tajā iemetīsiet kaut vai 1 eiro. Ja pirkums ir izmaksājis mazāk kā plānojāt, atlikumu iemetiet krājkasītē. Nekas, ja tas ir 1 vai 2 centi, tie palīdzēs sasniegt Jūsu mērķi.

Ja nepieciešami naudas līdzekļi sava mērķa sasniegšanai, var noderēt ātrais kredīts (uzzināt vairāk). Bet atcerieties, ka ir svarīgi aizņemties atbildīgi, tādēļ pirms lēmuma izdarīšanas sasauciet ģimenes sapulci, lai izvērtētu savu finansiālo stāvokli un iespējas laikus atmaksāt kredītu.