6.aprīlī noritēja Ēnu diena

6.aprīlī noritēja Ēnu diena

6. aprīlis šogad bija Ēnu diena, kurā skolēni no 1. līdz 12. klasei visas dienas garumā varēja vērot, kādi pienākumi ir viņu sapņu profesijām, un noskaidrot, kas slēpjas profesijas darba iekšienē.

Skolēniem katru gadu tiek piedāvāta iespēja sekot līdzi kādai no sev interesējošām profesijām, lai gūtu ieskatu un saprastu, ko vēlas vai nevēlas darīt nākotnē. Vairums skolēnu šo iespēju labprāt izmanto jau pamatskolā, citi saņemas tikai vidusskolas pēdējā gadā. Lai arī iepriekšējos divus gadus bija dažādi «Covid-19» ierobežojumi, slēgtas skolas un mazas iespējas tikties klātienē, tagad, kad to atkal var droši darīt, nebūt nav sajūtas, ka skolēni ir palikuši nedrošāki, tieši pretēji — atsaucība ir liela.

«Šis ir ceturtais gads, kad mani pagodina ēnas. Šogad bija visvairāk — piecas ēnas, parasti ir trīs,» stāsta Talsu tautas nama direktore Dace Obodovska un piebilst, ka

Ēnu dienas katru gadu atšķiras, jo katrs skolēns ierodas ar savu enerģiju un auru.

Talsu 2. vidusskolas skolnieces Annija Krovalka, Keita Dedze un Lote Araka ēnu dienas apmeklēja pirmo reizi, taču noteikti ieteiktu arī citiem skolēniem izmantot šo iespēju. «Ja ir dota šāda iespēja, tad es noteikti ieteiktu katram to izmantot — nebaidīties un nešaubīties, ja arī šī izvēlētā profesija nepatiks, jo, ja atnāk un saprot, ka tas nav īsti tavs, tad tiek gūta vērtīga pieredze vai atziņas un jau skaidrāk ir zināms, ar ko saistīt savu nākotni,» iedrošina Talsu 2. vidusskolas 12. klases skolniece Annija Krovalka.

«Es visvairāk gūstu gandarījumu un prieku tad, kad jaunieši izrāda interesi un mēs varam daudz ko pastāstīt, iedvesmot viņus un viņi savukārt mūs,» priecājas Talsu tautas nama direktore.

Man ir tiešām liels prieks komunicēt ar šiem jauniešiem un saprast, ka mūsu jaunieši ir ļoti perspektīvi, nopietni domājoši, un es tiešām lepojos ar viņiem.

Dace Obodovska, Talsu tautas nama direktore

Jaunieši ne tikai izglītojās un nopietni pievērsās darbam, bet arī ieguva visai interesantu pieredzi. «Man ļoti interesenti šodien bija izstaigāt telpas, kuras neredz, apmeklējot pasākumus kā apmeklētājs — kur, piemēram, ģērbjas slavenības, kad atbrauc šeit, vai kur notiek visas sēdes un kur visi strādā. Tāpat es uzzināju daudz jauna, kas notiks šā gada Talsu pilsētas svētkos,» ar sajūsmu stāsta 6. klases skolniece Lote Araka.

Arī «TV9 Pakalniem» un laikrakstam «Talsu Vēstis»līdzi sekoja ēna — Rojas vidusskolas 9. klases skolniece Eva Kirilova, kurai šī pieredze bija veiksmīga. «Es tagad esmu 100% pārliecināta, ka nākotni saistīšu ar žurnālistiku un televīziju,» teic Eva Kirilova. Evas nākotnes sapnis ir strādāt Latvijas Televīzijā. «Es beidzot sapratu, kā ir būt par žurnālistu. Kādreiz man tas šķita mazliet vienkāršāk, bet šodien es pati redzēju, kā tas notiek, — sapulces, kad ir jāsaplāno, kas katrā dienā notiek. Tad es sapratu, ka tas nemaz nav tik vienkārši, bet es zinu, ka tas ir kaut kas, ko es noteikti vēlētos darīt,» atklāj Eva Kirilova.

Veiksmīgie stāsti parasti nebeidzas ar šo vienu Ēnu dienu, bet gan tiek dibinātas turpmākas sadarbības ar jauniešiem un saglabāti kontakti. «Mēs cenšamies saglabāt kontaktus, tāpat mums ir ļoti laba saziņa ar iepriekšējo gadu ēnotājiem, kā arī mums bieži ir praktikanti. Tad, kad mums ir nepieciešams, mēs zinām, kur vērsties, un otrādi,» skaidro Dace Obodovska.