Aicina piedalīties bateriju un makulatūras nodošanas konkursā

Aicina piedalīties bateriju un makulatūras nodošanas konkursā

Lai palīdzētu dabai un mācītu jauniešiem par resursu atbildīgu izmantošanu un pārstrādi, pievērstu uzmanību atkritumu šķirošanai un bateriju kaitīgajai ietekmei uz vidi, arī šogad SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»» organizē izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursu «Piejūras» darbības reģiona mācību iestādēm.

Konkursa uzdevums mācību iestādēm ir savākt pēc iespējas vairāk izlietoto bateriju un makulatūras. Konkursam nav īpaši jāpiesakās — tas notiek automātiski, piesakot un nogādājot savāktos materiālus SIA «Piejūra». Mācību iestādes aicinātas vākt izlietotu makulatūru — papīru, kartonu, žurnālus, grāmatas un citus makulatūras izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas, ko visērtāk esot ievietot izlietotās plastmasas pudelēs. Makulatūra jānodod sasieta pakās, kas ieliktas kartona kastēs vai maisos. Savākto materiālu var pieteikt bezmaksas izvešanai, cik reizes nepieciešams, kā arī aizgādāt uz poligonu «Janvāri» pašu spēkiem, par to informējot poligona operatorus. Kā ierasts no iepriekšējiem gadiem, katra savāktā makulatūras tonna tiks pārstrādāta un atgriezīsies pie dalībniekiem kā paka biroja papīra, bet uzvarētāji tiks pie transporta izmaksu segšanas izglītojošai ekskursijai, kā arī balvām no SIA «Zaļais centrs» par bateriju vākšanu.

Šāds konkurss ne tikai palīdz izglītot jauno paaudzi par savas vides sakopšanu un ilgtspējīgu resursu izmantošanu, bet arī ieliek pamatu jauniešu tālākai dzīvei, jau agrīnā vecumā pieradinot pie atkritumu šķirošanas un atbildības par savām izmantotajām lietām. Arī ja lietai — vai tas ir papīrs, baterija, plastmasa, tekstils vai kas cits — viena dzīve ir beigusies, to vēl var izmantot atkārtoti, tā taupot mūsu planētas resursus un palīdzot to padarīt tīrāku. Kokurss noslēgsies 2024. gada 3. maijā.

#SIF_MAF2023