Redzes pārbaude bērnam – būtiski aspekti

Redzes pārbaude bērnam – būtiski aspekti

 

Lai rūpētos par bērnu veselību un labklājību kopumā, valsts  nodrošina bezmaksas profilaktiskās apskates pie acu ārsta. Valsts apmaksāts acu ārsts ir pieejams bērniem līdz 18 gadu vecumam. Noteikumi paredz, ka redzes pārbaude ir jāveic 1, 3 un pēc tam 6 – 7 gadu vecumā. Plānojot vizīti pie acu ārsta, gan ir jārēķinās ar to, ka var nākties gaidīt diezgan garā rindā, jo speciālistu, pie kuriem pieejams arī valsts apmaksāts pakalpojums, nav ļoti daudz.

Acu ārsts vai optometrists?

 Lai nebūtu jāgaida garā rindā un pārbaudi varētu veikt ātrāk, daudzi vecāki izvēlas savu bērnu vest pie optometrista. Tas ir labs variants tad, ja bērns ir sasniedzis skolas vecumu un viņam nav specifisku redzes traucējumu.

Optometrists veic profilaktisko redzes pārbaudi un vajadzības gadījumā arī var izrakstīt brilles. Nepieciešamības gadījumā speciālists iedos nosūtījumu pie acu ārsta.

Pie optometrista obligāti ir jādodas tad, ja bērns šķielē, sūdzas par redzes miglošanos vai dubultošanos, vai arī radušies kādi citi simptomi. Tomēr ir jāatceras par regulāru redzes pārbaudi profilaktiskos nolūkos, lai laikus pamanītu un novērstu traucējumus.

Svarīgi ir atcerēties – bērni par redzes traucējumiem bieži vien nesūdzas. Šī iemesla dēļ vecākiem ir jābūt vērīgiem, lai nepalaistu garām izmaiņas. Ja rodas kādas aizdomas, labāk ir vērsties pie speciālista, kurš veiks pārbaudi un parūpēsies par bērna acu veselību.

Redzesparbaude.lv – pieteikt vizīti tuvākajā redzes pārbaudes vietā

 Vai ir pienācis laiks pārbaudīt redzi? Ieskatieties www.redzesparbaude.lv un piesakiet vizīti pie acu aprūpes speciālista kādā no optikas veikaliem visā Latvijā.

“OC VISION” ir lielākais acu aprūpes uzņēmums Baltijā, kas nodrošina pieaugušo, kā arī bērnu redzes un acu veselības diagnostiku. Uzņēmuma partneru tīklā ir tādi iemīļoti un populāri optikas veikali kā OptiO, Vision Express, VIZIONETTE un citi. Zinošie un pieredzējušie acu aprūpes speciālisti darbā izmanto mūsdienīgas iekārtas, kas nodrošina precīzus pārbaudes rezultātus.

Interneta vietnē www.redzesparbaude.lv ir iespējams uzzināt arī noderīgu informāciju par acu veselību, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.