Apgabaltiesa atcēlusi spriedumu «Piejūras» lietā

Apgabaltiesa atcēlusi spriedumu «Piejūras» lietā

Trešdien, 20. septembrī, Liepājā Kurzemes apgabaltiesa nolēma pilnībā atcelt Kurzemes rajona tiesas spriedumu tā sauktajā AAS «Piejūra» lietā.

«Talsu Vēstis» jau vairākkārt informējušas un sekojušas līdzi procesam SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»» lietā. Proti, pērn, 3. novembrī, Kurzemes rajona tiesā Talsos tika nolasīts spriedums krimināllietā par SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»» izvairīšanos no dabas resursu nodokļu nomaksas un par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, piemērojot bargus sodus iesaistītajiem. Rezultātā tika notiesāti AAS «Piejūra» valdes loceklis Ēriks Zaporožecs, poligona «Janvāri» vadītājs Inārs Zaļums un bijušais darbinieks Ingvars Lerhs, kā arī piespriests naudas sods AAS «Piejūra». Spriedums paredzēja naudas sodus kopējā apmērā par nepilniem pieciem miljoniem eiro.

Trešdien Kurzemes apgabaltiesa darīja zināmu, ka ir nolemts nodot lietu atkārtotai izskatīšanai pirmās instances tiesā, pilnībā atceļot Kurzemes rajona tiesas spriedumu.

#SIF_MAF2023