Uz tikko remontēta ceļa — jau iegruvums

Uz tikko remontēta ceļa — jau iegruvums

«Talsu Vēstis» jau informējušas, ka ceļa pārbūves darbiem, kas notiek uz valsts vietējā autoceļa Stende—Lauciene—Mērsrags, posmā no Druķiem līdz krustojumam ar Grīvas ceļu (18,1.—30,7. km), sācies tehnoloģiskais pārtraukums līdz nākamā gada pavasarim. Tomēr iedzīvotājus sagaidījis nepatīkams pārsteigums — iegruvums tikko remontētā ceļa vidū.

Kopš būvdarbu sākuma šā gada jūlijā 12 kilometru garumā ir veikta karstā asfalta profila labošana, tīrīti grāvji un caurtekas, uzpildītas ceļa nomales un veikta profilēšana vidēji 1,5 m platumā. Teritorija ir attīrīta no krūmiem, atvasēm un kokiem ir izzāģēti sausie un liekie zari. Izbūvētas autobusu pasažieru platformas.

2024. gadā pabeigs dubultās virsmas apstrādi un pasažieru autobusu platformām uzstādīs jaunas atkritumu urnas un soliņus.

Izveidojies ceļa uzbēruma izskalojums

Otrdien, 19. septembrī, saņēmām informāciju, ka satiksmei tiek slēgts autoceļa Stende—Lauciene—Mērsrags posms pie pagrieziena uz Garleni. Apbraukšana organizēta pa blakus esošajiem autoceļiem Vēži—Garlene, Talsi—Šķēde—Okte, Sārcene—Lauciene—Sabiles stacija. Ceļš slēgts, jo bojātas caurtekas dēļ ceļa vidū ir izveidojies ceļa uzbēruma izskalojums.

Sākotnēji iedzīvotāji paši iegruvuma vietā sasprauda zarus un sakrāsoja asfaltu, lai autovadītāji varētu izvairīties no bīstamās vietas. /Foto: Paula Kārkluvalka/

«Uz autoceļa Stende—Lauciene—Mērsrags, posmā no Druķiem līdz krustojumam ar Grīvas ceļu (18,1.—30,7. km), tiek veikti seguma atjaunošanas darbi, kuru ietvaros bija paredzēts minēto caurteku iztīrīt, taču caurtekas bojājumi izrādījušies lielāki, kas arī izveidojis izskalojumu. Tuvākajā laikā tiks veikta caurtekas nomaiņa,»

informē valsts SIA «Latvijas Valsts ceļi» Komunikācijas daļa.

Kad «Talsu Vēstis» vērsās pie valsts SIA «Latvijas Valsts ceļi», ap iegruvuma vietu tika uzstādītas brīdinājuma barjeras. /Foto: Paula Kārkluvalka/

Darbus veic SIA «VIA» un valsts AS «Latvijas autoceļu uzturētājs» par līgumsummu 1 371 344,51 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA «ACM Projekts». Darbus plānots pabeigt 2024. gada vasarā.

#SIF_MAF2023