Ar mīlestību pret ziediem jau kopš mazotnes

Ar mīlestību pret ziediem jau kopš mazotnes

Alise Krūmiņa un Zinta Bērziņa allaž sapņojušas par savu ziedu studiju. Tomēr dzīves izvirzītie šķēršļi, bailes un neziņa lika par sevi manīt. Taču tas floristes neatturēja no sava sapņa piepildīšanas. Mīlestība pret ziediem bija spēcīgāka par visām raizēm, un «Maijrozīte» Talsu vecpilsētas sirdī — Lielajā ielā 36 — savas durvis novadniekiem vēra pērnā gada novembrī. Lai gan tas ir īpašnieču pirmais uzņēmums, arī iepriekš abas strādājušas ziedu nozarē citos ziedu veikalos.

Alise: —  Mūsu ceļi krustojās nejauši — kādu laiku strādājām vienā darbavietā. Sapratām, ka mums ir līdzīgas domas, darbības stils un mīlestība pret ziediem.

Zinta: — Jau vairākus gadus iepriekš, pirms mūsu ceļi krustojās, bijām domājušas un sapņojušas par savu ziedu studiju. Abas mīlam savu darbu un sapratām, ka varam savus sapņus realizēt kopā! Tāpēc arī nolēmām kopā atvērt ziedu studiju.

— Kāds ir nosaukuma «Maijrozīte» apakšstāsts?

A.:— Maijrozīte pati par sevi ir vienkāršs, bet skaists zieds. Turklāt tā ir viena no vecākajām zināmajām savvaļas rožu sugām, kas kādreiz augusi vai katrā lauku sētā. Tieši šis zieds, mūsuprāt, ataino mūsu būtību — necils no pirmā skata, bet ļoti skaists un smaržīgs zieds, kad to iepazīst.

— Cik ilgs laiks pagāja no idejas brīža līdz atvēršanas dienai?

Z.:— Ziedu studijas atvēršana prasīja aptuveni divus gadus. Šis laiks ir bijis sarežģīts visiem — «Covid-19» situācija, neziņa par to, kas būs un vai vispār šajā laikā cilvēki būs gatavi savus līdzekļus tērēt ziediem. Taču, ja ne tagad, kad tad? Vienmēr būs kādi šķēršļi, bailes un neziņa, vai viss izdosies. Tomēr mēs riskējām un priecājamies, ka to izdarījām!

— Kas, jūsuprāt, ir grūtākais, strādājot šajā nozarē? Kas ikdienā patīk vislabāk?

A.:— Grūtākais šobrīd ir izsekot līdzi visām pārmaiņām un ierobežojumiem valstī un likumos. Protams, ikdienā nākas arī zīlēt (smejas) un domāt ne tikai par šodienu, bet rītdienu un parītdienu. Lai nodrošinātu saviem klientiem svaigus ziedus, mums ir jādomā par to, cik daudz un kādus ziedus pasūtīt no bāzēm, vai tie tiks izpirkti, vai piedāvātais ziedu klāsts un daudzums būs pietiekams. Šo sajūtu par to — ko un cik — iegūst tikai gadiem un iepazīstot savus klientus. Ikdienā strādājot, vislabāk patīk tas, ka ik diena nes kaut ko jaunu, ir iespēja augt, varam izpausties, nodot savas sajūtas un redzējumu citiem. Turklāt, ja mīli ziedus, mīlēsi arī darbu ar ziediem!

— Kāpēc par atrašanās vietu izvēlējāties centrālo Talsu ielu? Vai tā bija nejaušība, vai tomēr ilgi gaidīta izdevība?

A.:— Tā bija nejaušība jeb nejauša sakritība (smejas). Ļoti priecājamies, ka brīdī, kad meklējām telpas ziedu studijai, tieši šī vieta meklēja jaunus iemītniekus.

Turklāt tā ir fantastiska — kalniņā, pie kājām ezers, mazās ieliņas šarms, īpaši dienas tumšajā laikā, kad tiek iedegtas lampiņas, apgaismota baznīca, un paveras pasakaina ainava uz skaistajiem Talsiem.

Alise Krūmiņa

— Kura puķu smarža katrai no jums ir sirdij pati tuvākā un ar ko tā asociējas?

Z.:— Viennozīmīgi tā ir maijrozītes smarža. Tā saistās ar bērnību, kad gandrīz katrā sētā bija pa maijrozītes krūmam.

— Kurš ir populārākais ziedu tirdzniecības mēnesis? Kuros svētkos iedzīvotāji tos iegādājas visvairāk?

Z.: — Tas varētu būt maijs, kad ir Māmiņdiena. Visiem taču gribas iepriecināt savas mīļās māmiņas, omes un sievietes, kuras sniegušas rūpes. Tomēr arī Valentīndienā un 8. martā — Sieviešu dienā — ir vērojams pircēju pieplūdums. Ja 8. marts iekrīt darba dienā, tad ļoti daudz vīriešu sveic ne tikai ģimenē esošās sievietes, bet arī kolēģes, līdz ar to tiek iegādāti arī vairāk ziedu.Visbiežāk Valentīndienā tomēr tiek iegādātas sarkanas rozes. Taču tas ir atkarīgs arī no tā, kādi ziedi patīk pašam saņēmējam. Iepazīstot savus klientus, mēs jau aptuveni zinām, kādi ziedi kuram patīk. Tādā veidā mēs uzreiz spējam piedāvāt viņam atbilstošākos variantus.

— Kas kalpo par iedvesmu ziedu kompozīcijām? Vai to ietekmē laikapstākļi, noskaņojums?

A.:— Lielākoties sekojam līdzi gadalaiku «diktētajām» tendencēm. Pavasarī, protams, vairāk piedāvājumā būs tulpes, narcises un hiacintes, taču rudenī — dālijas, asteres un saulespuķes. Mums patīk izmantot konkrētajā laikā pieejamos ziedus, īpaši vietējos ziedus. Bet arī noskaņojums spēlē savu lomu kompozīciju izveidē — kādreiz vairāk gribas izmantot gaišos ziedus, bet kādu citu dienu — košus.

Z.:— Vīruss jau dzīvi nav apstādinājis, tas ir veicis savas korekcijas, ar kurām mums vienkārši nākas rēķināties un pieņemt.

Tieši šajā vīrusu laikā esam saņēmušas tik daudz komplimentu, ka tas vien jau liek virzīties uz priekšu. Ja kaut vai vienu cilvēku varam iepriecināt ar ziediem vai pozitīvām emocijām, pie mums ienākot, tas jau ir gandarījums!

Zinta Bērziņa

Mūsu mērķis ir parādīt, ka ar šķietami vienkāršiem materiāliem var panākt skaistu efektu. Padarīt skaistāku vēl vienu vietu uz Lielās ielas, priecējot gan talseniekus, gan pilsētas viesus. Taču pats galvenais — darīt to, ko mīlam, to, kas dara mūs laimīgas!

Līdz 13.februāra plkst.23:59 Facebook platformā piedalies konkursā, ko ReTalsi.lv organizē kopā ar veikalu “Maijrozīte“.