Ar savāktajiem ziedojumiem Sabiles aprūpes nams sagādās svētkus senioriem

Ar savāktajiem ziedojumiem Sabiles aprūpes nams sagādās svētkus senioriem

Sabilē senioru aprūpes nams “Kalme” ir ļoti mīlēts un daudzu atbalstītāju apčubināts. Arī paši vecīši tur mīt mājīgā atmosfērā, un savu namu apsaimnieko gan tā darbinieki, gan paši iemītnieki, tāpēc viņi enerģiski īsteno vienu ideju pēc otras. Pērn ar uzvaru fotokonkursā un labdarības tirdziņā iegūtiem līdzekļiem seniori izdekorēja nama apkārtni, bet šogad viņi turpina vākt līdzekļus, lai svētkus uzburtu iekštelpās.

Līdz ar pirmo sniegu svētku noskaņa uzburta Sabilē – senioru aprūpes namā “Kalme”. Otrajam labdarības tirdziņam gatavojušies ne tikai tirgotāji, bet arī paši seniori. “Rotaslietas, marinējumi… – to mēs uz ziedojumiem taisām. Bet to, ko tirgotāji ietirgo, tas ir viņu – mēs vienkārši viņiem dodam iespēju,” stāsta Sabiles aprūpes biedrības “Kalme” vadītāja Maija Dubro.

Taču tirgotāji domā citādāk – jau tirdziņa sākumā viņi nolēmuši, ka daļu ienākumu tomēr ziedos senioriem. “Varbūt arī tāpēc, ka nav tāds noteikums. Tas ir labdarības tirdziņš, tāpēc šķiet pats par sevi saprotams. Tam, kam varbūt iet vieglāk…Varbūt pat ne “vieglāk”, bet tiem, kuriem iet, jāpalīdz tam, kuram šobrīd varbūt tā neiet. Šeit aprūpes namā, es domāju, viņiem viss ir labi, bet vienmēr jau ir tās vēlmes un vajadzības – tās nekad nesamazinās. Vienmēr kaut ko vajag atjaunot, uzlabot ilgtermiņam,” teic maizes cepēja no Matkules Maija Zilberta. “Man vienmēr patīk savējos atbalstīt, arī veikalus. Es ļoti novērtēju cilvēkus, kas kaut ko dara. Es domāju, ka katrs mēs te priecājamies, ja kāds apmeklētājs kaut ko paņem, kaut ko var nopelnīt. Ja pircēji vairāk paņem, tad arī vairāk var atļauties noziedot,” stāsta māksliniece no Abavas pagasta Ligita Strazdiņa.

Šobrīd jau svētku gaidīšanas laikā “Kalmes” apkārtnē deg daļa no pērn dāvanā saņemtajām lampiņām un par pirmā labdarības tirdziņā iegūtajiem ziedojumiem vēl papildus iegādātās dekorācijas. Šogad par ziedojumiem plānots izdekorēt telpas, lai senioriem priecīgāks prāts. “Cits jau grib, lai tur eņģelītis karātos, kāds interesants sapņu ķērājs, lielie kalendāri visiem vajag – tieši tādas lietas, kas noderīgas vecīšiem,” stāsta Maija Dubro.

Lai gan tirgotāju un pircēju šoreiz nav skaitliski ļoti daudz, ziedojumos savāktā summa divas reizes lielāka nekā pērn – saziedoti 97,50 EUR. Taču “Kalmes” vadītāja atzīst, ka ziedojums labdarības tirdziņā nemaz nav būtiskākais. Ja pats pasākums vairāk domāts vietējiem un tirgotājiem, tad vecīšiem vislielākais gandarījums esot par to, ka ir svētki, notiek rosība un koncerti sarūpēti arī tiem senioriem, kuri šobrīd ārā nemaz netiek.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.