Atbalstu Ukrainai pauž arī Talsu novads

Atbalstu Ukrainai pauž arī Talsu novads

Dienā, kad Krievija sākusi militārās operācijas un Ukraina visā valsts teritorijā izsludinājusi karastāvokli, savu atbalstu pauž arī Talsu novads. Ukrainas karogs pacelts pie Talsu novada pašvaldības administratīvā centra ēkas, Talsu novada muzeja un Rojas brīvdabas estrāde izgaismota Ukrainas karoga krāsās.

„Lai arī kādam Ukrainā notiekošais var šķist tāls, tomēr mēs tam esam ļoti tuvu: gan ģeogrāfiski, gan emocionāli,” saka Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone. “Jau ilgāku laiku pasaule vērojusi situācijas attīstību starp Ukrainu un Krieviju, izskanējušas dažādas spekulācijas, bet visus vienoja cerība, ka līdz Krievijas uzsāktām militārajām operācijām nenonāksim. 24. februāra rīts šīs ilūzijas sagrāva.

Talsu novada pašvaldība atbalsta un atbalstīs Ukrainas valsti un iedzīvotājus. Mēs esam gatavi rūpes paust ne tikai vārdos, bet arī darbos. No mūsu iedzīvotājiem jau saņemam apliecinājumus palīdzēt Ukrainas ļaudīm ar dažādiem resursiem, tai skaitā, telpu nodrošinājumu patvēruma meklētājiem.

Sandra Pētersone, Talsu novada domes priekšsēdētāja

Atbalstu Ukrainai paužam arī simboliski, pie Talsu novada administratīvā centra ēkas uzvelkot mastā Ukrainas karogu.”

24.februārī pie Talsu novada administratīvā centra ēkas mastā uzvilkts Ukrainas karogs. /Foto: Sanita Liepiņa/

Arī Talsu novada muzejs solidarizējas un atbalsta Ukrainu cīņā par neatkarību un brīvību – šodien pie muzeja mastā uzvilkts Ukrainas karogs. Bet šovakar Ukrainas karoga krāsās izgaismots Rojas kultūras centrs un Rojas brīvdabas estrāde.