Auto kredīts bez pirmās iemaksas, auto VIN pārbaude

Auto kredīts bez pirmās iemaksas: aizņēmumu tops automašīnām bez avansa maksājuma

Auto iegādes finansēšana bez iepriekšējiem maksājumiem

Auto iegādes finansēšanas shēma ar katru gadu aizvien vairāk un vairāk tiek vienkāršota, kļūst aizvien pieejamāka. Vēl tikai pirms dažiem gadiem mēs priecājāmies, ka dažas bankas ir atļāvušas noformēt auto kredītu bez pirmās iemaksas, kaut arī prakse rāda, ka šis solis tikai lieku reizi demonstrē daudzu personu negatavību ilgstošām finansiālām saistībām.

Ar laiku auto kredīta popularitāte nosvērās par labu auto līzingam, bet arī tā noformēšanai kreditori pieprasīja veikt obligātu pirmo maksājumu. Apskatām situāciju, kāda tā ir, pēc dažiem gadiem: auto līzingu var noformēt arī bez pirmās iemaksas. Finanšu progress ir sasniedzis savu apogeju!

Liela daļa banku, līzinga kompāniju un finanšu iestāžu sākušas vienlaicīgi piedāvāt gan auto kredītu, gan arī auto līzingu. Turklāt aizņēmējam tiek sniegti kā auto līzinga, tā arī auto kredīta aprēķini, pat ja tas izvēlējies kādu konkrētu finansēšanas programmu. Turklāt viena un tā paša kreditora līzinga un kredīta nosacījumi būtiski atšķiras.

Tagad aizvien biežāk auto kredītu iespējams noformēt bez pirmās iemaksas, bet par līzingu nāksies samaksāt zināmu naudas summu pirms tam. Un šī tendence ir viegli izskaidrojama: lai banka piešķirtu auto kredītu savam aizņēmējam, tam ir jāatbilst samērā nopietnām prasībām. Ja aizņēmēja maksātspēja pilnībā apmierina banku, tā bez problēmām piešķir auto kredītu arī bez pirmās iemaksas. Bet ar auto līzingu viss ir otrādi: auto līzings ir pieejams gandrīz ikvienam, jo kreditors pieprasa pavisam nenozīmīgus minimālos obligātos ienākumus, tāpēc līzinga kompānijas grib lieku reizi nodrošināties un pārbaudīt klienta maksātspēju. Turklāt aizņēmējs var noformēt auto CSDD un iegādāties nepieciešamo apdrošināšanu par līzinga devēja līdzekļiem. Klientam ir iespēja pakāpeniski apmaksāt šos papildus izdevumus: reizē ar auto līzinga pamata maksājumiem. Ja klients pēkšņi lauzīs līzinga līgumu vai pārstās to apmaksāt – līzinga devējs cietīs zaudējumus. Tāpēc kreditors grib jau iesākumā saņemt no klienta kaut vai nelielu summu, lai forsmažora gadījumā segtu savus zaudējumus.

Populāru Latvijas banku kredīti un līzingi

Luminor

Šī banka piedāvā abus finanšu produktus: auto kredītu un auto līzingu, bet ar nelielām atšķirībām nosacījumos:

 • Auto līzings pieprasa veikt pirmo iemaksu 10% apmērā no iegādājamā auto cenas.
 • Finansējuma summa arī ir atšķirīga: auto līzings atļauj iegādāties auto vērtībā līdz 8000 eiro, bet auto kredīts – līdz 12 000 eiro.
 • Auto novērtēšana – auto kredīts neprasa, līzings – prasa.
 • Noformējot auto līzingu, līzinga līguma darbības beigās automašīna nedrīkst būt vecāka kā 13 gadi. Kredīts šādas prasības neizvirza.
 • Apdrošināšana, kā arī ķīla ir paredzēta tikai auto līzingā.

Un tā, izskatot Luminor auto finansēšanas piedāvājumus, mēs esam pamanījuši, ka kreditors līzinga noformēšanai uzliek par pienākumu ne tikai veikt pirmo iemaksu, bet arī piedāvāt ķīlu.

Bigbank

Šis kreditors piedāvā tikai auto aizņēmumu, bet bez:

 1. KASKO apdrošināšanas polises iegādes,
 2. pirmās iemaksas,
 3. auto novērtēšanas.

Kreditora lielā lojalitāte ļauj tā klientiem vispirms saņemt naudu, bet jau pēc tam – iegādāties auto (30 dienu laikā no aizņēmuma saņemšanas brīža). Aizņēmējs var cerēt uz summu līdz 25 000 ar 6,9% gada likmi un atmaksas termiņu līdz 7 gadiem.

DzVAUTO

Šī kreditora piedāvājums ļoti atgādina iepriekšējā kreditora (Bigbank) auto kredīta programmu, bet šeit tiek piedāvāts noformēt auto līzingu. Auto kredīta programma šeit netiek piedāvāta. Turklāt šajā finanšu kompānijā klients var izvēlēties automašīnu no esošā auto parka piedāvājuma. DzVAUTO nodarbojas ne tikai ar līzingu, bet arī ar automašīnu ātru uzpirkšanu.

Un tā, galvenās DzVAUTO auto līzinga īpatnības:

 • Bez pirmās iemaksas.
 • Atmaksas termiņš – līdz 7 gadiem ar iespēju atmaksāt auto līzingu pirms termiņa.
 • Procentu likme – no 6,9% gadā.
 • Pieteikuma izskatīšana 30 minūšu laikā.
 • Auto līzinga piedāvāšana klientiem ar sabojātu kredītvēsturi un nelieliem ikmēneša ienākumiem.
 • Lai noformētu auto līzingu, pietiek uzrādīt pasi vai ID karti, kā arī bankas konta izrakstu.

Swedbank

Šī banka ir viena no populārākajām bankām Latvijā, tāpēc tās piedāvājumā ir vairāki desmiti aizņēmumu un vairāki no tiem ir vērsti tieši uz auto iegādes finansēšanu. Auto kredīta programma šajā bankā izrādījusies daudz izdevīgāka, nekā ierastais nedārgais līzings: Swedbank auto kredītam nav procentu likme, kā arī pirmā iemaksa.

Šādas lojalitātes izpausmes sastopamas reti, bet tomēr tās pastāv. Tā, piemēram, Nord Auto Līzings savā auto līzinga programmā ir atļāvis aizņēmējiem uzreiz noformēt auto uz sava vārda ar procentu likmi 2% gadā, bet arī nosacījumu obligāti veikt pirmo iemaksu. Kādas atlaides no kreditoriem mums ir jāgaida nākotnē?