Dažādo kurpju diena visā Latvijā

Dažādo kurpju diena visā Latvijā

Šodien, 15. septembrī, ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu, simboliski paužot savu atbalstu deinstitucionalizācijas mērķa grupām — bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. 

Labklājības ministrija kampaņā «Iekāp otra kurpēs!» aicina ikvienu iejusties līdzcilvēku situācijā un atrast nevis atšķirīgo, bet gan kopīgo. Šajā dienā ikviens var paust savu atbalstu un parādīt to arī citiem, uz visu dienu vai kādu brīdi uzvelkot katrā kājā atšķirīgu apavu, vēstot par to sociālajos tīklos, bet tiem, kuri pauž izbrīnu, atgādināt — katrs vēlas būt saprasts un pieņemts, un atšķirīgais mūsos nav iemesls atstumt un novērsties. Iesakņojušies priekšstati vienam par otru traucē veidot iekļaujošu un savstarpēji cienošu sabiedrību. Ar skaidrojošu darbu un atbalstošu attieksmi varam panākt daudz — pieņemošākus, drošākus līdzcilvēkus un kopumā harmoniskāku sabiedrību, pauž kampaņas rīkotāji.

«Dažādo kurpju dienas» aktivitātēs var iesaistīties gan individuāli, gan kopā ar kolēģiem, draugiem, klasesbiedriem un citiem līdzīgi domājošajiem. Iesaistīt var arī apkārtējos, piemēram, īstenojot «Dažādo kurpju dienu» darba vietā, savā vai bērnu mācību iestādē u.c. Atbalstu iniciatīvai jau pauduši vairāki lieli uzņēmumi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Savu atbalstu iespējams paust arī sociālajos tīklos, atzīmējot dalību «Dažādo kurpju dienas» pasākumā «Facebook» vietnē.