Aicina parakstīties par Talsu Tautas nama nosaukuma saglabāšanu

Aicina parakstīties par Talsu Tautas nama nosaukuma saglabāšanu

Portālā www.manabalss.lv iespējams parakstīties par iniciatīvu «Par Talsu Tautas nama vēsturiskā nosaukuma saglabāšanu». To izveidojusi nevalstiskā organizācija «Talsu sabiedriskā kustība» ar Talsu patriotu, pianistu Artūru Liepiņu priekšgalā.

Aicinājumā pausts skaidrojums: «31. augusta Talsu novada domes sēdē tika lemts reorganizēt Talsu novada Kultūras, sporta un attīstības nodaļu, lielu daļu no tās pienākumiem piešķirot Talsu Tautas namam, pārdēvējot to par Talsu Kultūras centru. Talsu Tautas nama šīs redakcijas nosaukums ir radies 1991. gadā un lieliski atspoguļo šī nama būtību, kas ir kalpot Talsu novada un pilsētnieku kultūras dzīvei. Nams ir celts 20. gs. sākumā, un tas ir darīts par iedzīvotāju līdzekļiem. Tautas nama nosaukuma izvēle šo faktu lieliski atspoguļo. Šīs izmaiņas nosaukumā ir nemateriālā kultūras mantojuma zaudējums Talsu novada iedzīvotājiem.

Ievērojot Talsu novada domes vēlmi pārveidot kultūras dzīvi Talsos, šis priekšlikums ir vērsts nevis uz Talsu Tautas nama saglabāšanu esošajā veidolā, bet tieši uz nosaukumu. To būtu jāsaglabā kā Talsu Tautas namu. Līdz ar šo mēs saglabātu nemateriālās kultūras mantojumu Talsos un visā novadā.»

15. septembrī bija parakstījušies 162 iedzīvotāji; vēl nepieciešami 138.