Deju un aerobikas festivāls Talsos dalībniekus pulcē jau 26.reizi

Deju un aerobikas festivāls Talsos dalībniekus pulcē jau 26.reizi

Jau 26 gadus janvāra nogalē Talsos notiek aerobikas un deju festivāls, kas pulcē simtiem dalībnieku no visas Latvijas. Šis ir lielākais šāda veida festivāls, kurā aerobika mijas ar mūsdienu deju un mākslas vingrošanu. Ja agrāk uzstājās tikai aerobikas grupas, tad nu festivāla dalībnieki labprātāk izvēlas mūsdienīgas dejas.

Ja agrāk Aerobikas festivālā uzstājās tikai pieaugušie, tad nu to pārņēmuši bērni un jaunieši – festivāla skatuve pieder tikai viņiem. Lai gan uzstāties sanāk daudz un dažādos notikumos, jaunie dejotāji paši atzīst, ka šīs ir īpašākais gada notikums. “Tāpēc, ka te ir visi pazīstamie, un prieks dzirdēt no tādiem, kam esi tuvs, kādas atsauksmes viņiem un kā patīk,” dalās deju grupas “Elfas” dejotāja Elīza Grīvāne. “Vienmēr atbraucam un aizbraucam mājās ar lielu smaidu sejā, kā arī mūsu futbola komanda mūs ļoti atbalsta, līdz ar to ir ļoti forši šeit atrasties. Mūsu stils šeit ir reti, vairāk laikmetīgās dejas, bet gan jau arī skolotāja paņem kādus padomus. Un ļoti bieži dziesmas iedvesmas nāk no šejienes,” tā Kuldīgas “FC Nikers” karsējmeitenes Vanesa un Monta.

Šoreiz piedalās vairāk nekā 200 dalībnieku no dažādām Latvijas vietām. Pasākuma vadītājs Ingus Stauģis pats kopā ar saviem dejotājiem šeit nav piedalījies jau piecus gadus. Nu viņam iespēja atcerēties, kādi tie ir svētki, tāpēc nākotnē jāatgriežas. Viņaprāt, šis festivāls daudziem ir iecienīts lielās skatuves dēļ. “Tā tiešām ir liela problēma – vienmēr ir mazas skatuves, daudz dalībnieku. Šeit, mīlīši, tāds placis tikai visiem dejotājiem. Pedagogam tas ir daudz grūtāk, jo bērni, dalībnieki neorientējas tik lielā telpā. Tā ir laba pieredze,” stāsta pasākuma vadītājs Ingus Strauģis.

Pašu festivāla idejas autori un organizatori šobrīd uz skatuves vairs redzēt nevar, jo pērn viņa Aerobikas festivālā nodejojusi pēdējo deju. “Ai, tas ir tik forši – skatīties no malas uz saviem audzēkņiem, forši skatīties uz saviem bērniem un viņu prieku acīs, kā viņiem tas patīk, viņu uztraukumu… Praktiski tā ir trešā paaudze jau, kas vēl pat plānā nebija, nebija piedzimuši tajā laikā, kad mēs jau sākām,” dalās festivāla organizatore, trenere Sarmīte Erkena.

Tā pieaugušajiem prieks redzēt, kā veidojas jaunie talanti, un viņiem arī ļauj izpausties – gan ar solo dejām, gan pašiem uztic veidot horeogrāfijas – arī deju grupas “Elfas” dejotājai Elīzai Grīvānei. “Sākumā redzēt, ka to, ko esmu izdomājusi kāds dejo, ir tāds satraukums, ka viņām varbūt nepatiks. Bet redzēt, kā es to iztēlojos, ir ļoti patīkami. Jo tad, kad es domāju deju, es neiztēlojos, kā es pati to izdaru, bet kāds cits,” teic Elīza Grīvāne.

Visus 26 gadus Aerobikas festivāls arī skatītāju ļoti mīlēts. ĀKAPati festivāla organizatore atzīst, ka tieši ar Aerobikas festivālu sākas viņas Jaunais gads, un pasākums turpināsies arī nākamajos gados.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.