Dekoratīvais apmetums ēkas fasādei – kā izvēlēties?

Dekoratīvais apmetums ēkas fasādei – kā izvēlēties?

 Laiks uzlabot dzīvojamās ēkas fasādes izskatu un funkcionalitāti? Tad ir jādomā arī par dekoratīvā apmetuma izvēli.

Dekoratīvais apmetums ne vien izdaiļo ēkas fasādi, bet arī palīdz aizsargāt fasādes konstrukcijas pret vides nelabvēlīgo ietekmi.

Fasāžu dekoratīvie materiāli ir dažādi, tādēļ vispirms jāiepazīstas ar to īpašībām, lai saprastu, kurš no variantiem būs piemērots tieši konkrētajai ēkai.

Kā dekoratīvais apmetums atšķiras no fasādes krāsas?

 Dekoratīvais apmetums ir pārklājums, kas ietonēts noteiktā krāsā. To uzklāj uz siltinātas fasādes vai kaļķa – cementa apmetuma. Savukārt fasādes krāsas tiek uzklātas ar rullīti vai izsmidzināšanas metodi.

Pārsvarā dažādi apmetumu materiāli savstarpēji atšķiras pēc tiem pievienotās saistvielas. Lielākoties apmetumus var iedalīt trīs veidos – minerālie (dabīgie), polimēru un silikona apmetumi.

Apmetuma materiāla gaisa caurlaidība

Svarīgs aspekts, kas noteikti jāņem vērā, ir materiāla gaisa caurlaidība. Elpojoši materiāli nodrošina labāku gaisa ventilāciju un mikroklimatu telpās. Labāku gaisa caurlaidību nodrošina dabīgie apmetumi, bet sintētiskie materiāli (polimēra un silikona apmetumi) izceļas ar lielāku elastību un izturību.

Siltumizolācijas materiāls

 Izvēloties fasādei dekoratīvo apmetumu, jāņem vērā arī ārsienas siltumizolācijas materiāla veids. Piemēram, ja ēkas siltināšanai tiek pielietota minerālvate, tad piemērotāks būs minerālais apmetums, turpretim putu materiālu izmantošanas gadījumā var izvēlēties arī sintētisko apmetumu.

Apmetuma faktūra

 Izmantojot dekoratīvo apmetumu, iespējams iegūt dažādu faktūru. To panāk ar apmetuma materiālā esošo frakciju graudiņu palīdzību. Jāņem vērā, ka smalkākas frakcijas graudiņi fasādes defektus padarīs redzamākus.

Ja dekoratīvo apmetumu pēc tam plānots krāsot, tad krāsa jāklāj divās kārtās.

 Premium klases fasādes – Baumit.lv

Profesionāli būvmateriāli un dažāda veida risinājumi fasādēm atrodami būvmateriālu zīmola Baumit piedāvājumā.

  • Baumit fasāžu apmetumi un krāsas ir izturīgi pret piesārņojumu. Pateicoties netīrumus un mikroorganismus atgrūdošajām īpašībām, fasāde paliek tīra ilgāk;
  • Jaunākās paaudzes silikona apmetums nodrošina labāku aizsardzību pret vides nelabvēlīgo ietekmi;
  • Fasāžu apmetumi un krāsas nodrošina augstu krāsu noturību.

Baumit.lv pieejami kvalitatīvi būvmateriāli un krāsas, tāpat iespējams iepazīties ar profesionāļu padomiem un noskaidrot, kurās tirdzniecības vietās Baumit risinājumi ir pieejami. Būvmateriāli internetā ļauj Jums iepazīties ar piedāvājumu un uzzināt, kādas ir būvmateriālu cenas.