Talsenieki rada «Ballīti Ballītē»

Talsenieki rada «Ballīti Ballītē»

Talsenieki ar citu talsenieku atbalstu rīko svētkus talseniekiem, tā īsumā «Ballīte Ballītē» organizatori varētu raksturot to, kas notiek Lielajā ielā 18. Nepilnas desmit dienas pirms Talsu pilsētas svētkiem Jurim Astrātovam un Raivim Lasmanim radās ideja saorganizēt svētkus svētku laikā, kas tagad gaida turpinājumu.

Telpas bija, ideja arī, bija nepieciešama dzērienu tirdzniecības atļauja un skaidrs, ka desmit dienu laikā to iegūt nav iespējams. Tāpēc talkā nāca kopīgais draugs Mārcis Kristbergs un svētki varēja tapt. «Mums bija plāns uztaisīt vienas dienas ballīti pilsētas svētkos sestdienā. Nākamajā rītā saņemu zvanu no Jura, kurš saka — rīkojam divas dienas,» stāsta Raivis.

«Mēs līdz diviem naktī sēdējām pie dizainera Jāņa Čiekura un domājām logo, nosaukumu, ārā nāca visādas idejas un vienā mirklī — Ballīte? Uztaisījām vienu logo dizainu. Un tad es teicu — uzrakstām vēl apakšā Ballītē. Un viss, bija gatavs «Ballīte Ballītē» un tas arī palika kā nosaukums.»

Raivis Lasmanis, viens no «Ballīte Ballītē» organizatoriem

«Mārcis mūsu idejai pievienojās pēdējais, jo mums vajadzēja viņa palīdzība, bet izrādās, ka arī viņam ir bijusi līdzīga ideja, tikai nebija vēl uzrunājis mūs. Beigās sanāk, ka viens par otru domājām, un pat idejas vienādas, tad tā tas arī radās,» komentē Juris. «Mums bija telpas, un tas bija galvenais. Pārējo sakārtot ir tīri tavs morālais, fiziskais darbs, ka tu skrien, meklē. Un pazīšanās ir ļoti svarīga. Atbrauca dizaineris Jānis, un mēs pēdējā vakarā taisījām leti, viņš mums ļoti palīdzēja. Visur, kur zvanījām, atradās draugu draugi, kuri bija gatavi palīdzēt tajā īsajā laikā to tavu mazo sapnīti realizēt,» viens otru papildinot stāsta idejas realizētāji. Juris turpina: «Tās pašas afišas saprintēt mums vajadzēja, zvanu Jurim Bārtulim uz «EPICprint» un man atbild, ka līdz pilsētas svētkiem pilns ar darbiem, bet, tā kā viņš vietējais un mēs esam vietējie, viņš teica, ka atradīšot kādā vakarā tās dažas stundas, un afišas sadrukās.» Raivis piebilst, ka arī kreklus ar apdruku Juris paguvis izgatavot un piegādāt pusstundu pirms atvēršanas.

Un nav jau arī tā, ka «Ballīte Ballītē» organizē cilvēki bez iepriekšējas pieredzes. Visi trīs līdzīgus darbus ir darījuši iepriekš. Aiz bāra strādājuši ir visi. Raivis un Juris bārmeņu pieredzi ieguvuši Kiprā, kur strādāti vairāki gadi. Raivis turpina: «Kiprā mēs katru nakti apkalpojām simtiem cilvēku un tāpēc savus klientus šeit varam apkalpot diezgan ātri.» Pilsētas svētki organizatoriem bija pamatīgas ugunskristības.

«Pilsētas svētkiem mēs bijām gatavi, bet nebijām gatavi tik lielam bliezienam. Bija forši, mēs paši kaifojām. Nākamgad mēs būsim gatavi tam.»

Raivis Lasmanis, viens no «Ballīte Ballītē» organizatoriem

Juris atklāj, ka cilvēki bija izslāpuši pēc atpūtas. Viņi izbaudījuši svētkus, atpūtu, to, ka ir kaut kas jauns, kaut kas vēl nebijis. «Nāca arī mūsu vecuma cilvēki un arī vecāki, kuriem jau bērni ir jaunieši. Atpūtās gan bērni, gan vecāki. Jo 40 un 50 gadus veciem arī gribas atpūsties, izklaidēties. Tas arī ir ļoti pozitīvi,» stāsta Juris. Viņam piebalso Mārcis: «Tas segments ir tie, kuri grib atpūsties un viņiem nav, kur. Man patīk tā ideja, ka mēs neesam vaļā katru dienu. Daudzi iepriekš prasīja, kad kaut kas tāds būs un nu ir.» Nākamais lielais pasākums «Ballīte Ballītē» būs Dižmāras gadatirgū. Kad gaidāmi dažādi pārsteigumi un dejas līdz rīta gaismai.

«Pēc tirgus nekas īsti nenotiek un tāpēc mēs pieņēmām lēmumu uztaisīt kaut ko plašāku, lai tie, kuri būs sabraukuši uz Dižmāras svētkiem varētu svinēt ilgāk.»

Juris Astrātovs, viens no «Ballīte Ballītē» organizatoriem

Paredzēts, ka jau ap pulksten 16.00 ārā sāks skanēt mūzika, lai cilvēki saprastu, ka vakarā kaut kas gaidāms. Būs DJ un vakara vadītājs Kaspars Upacieris un uzstāsies grupa «Montana», kuri gatavo īpašu programmu tieši šim pasākumam. «Mēs atbalstām Talsu jauniešus un tāpēc būs ļoti interesants bungu šovs. Spēlēs arī vairāki Latvijā pazīstami DJ. Un tas viss būs bez maksas, tas ir mūsu galvenais koncepts. Dāvināt svētkus un tāpēc mums ir arī ļoti daudz atbalstītāju — lielāki un mazāki uzņēmumi ne tikai no Talsiem, bet visa novada. Lai īstenotu visu to, kas ir paredzēts, bez atbalstītājiem nevar iztikt!» atklāj Raivis.

Idejas autori saka vislielāko paldies katram, kurš atbalsta un pieliek savu roku, lai radītu svētkus talseniekiem un pilsētas viesiem, jo bez atsaucīgajiem uzņēmējiem tas nevarētu notikt. Un viņi priecātos, ja atbalstītāju loks augtu. Tas nozīmētu, ka būtu iespēja organizēt ballītes arī turpmāk ar pārsteigumiem un dažādiem viesiem.

Aktuālie pasākumi:

Dižmāras Ballīte — Ballītē,
13.08.22

Vasaras noslēguma Ballīte — Ballītē jeb «Back to School Party», 27.08.22

Organizatori: «Ķēniņkalns» un «Deer Beer».

Īpašs paldies mūsu atbalstītājiem:

«Prike Latvija» un «Ziedu Pietura», personīgi Madarai un Gatim Kauliņiem

«Kurzemes Sēklas», personīgi Andrim Kiršentālam

«GS GUST», personīgi Guntim Stīpniekam

«RRB Būvserviss», «RRB būvmateriāli», «RRB serviss», personīgi Jānim Spruģevicam

«Talsu Autotransports», personīgi Ārim Zapackim

«PANNAS», Evitai

«European Sport Installation»

«Jānis Čiekurs Grafiskais dizains»

«Pagrabiņš» Stendē

«EPICprint»

«AE LUX»

«LERAD»

«VANEMANA RC Talsi»

«AUDIOLINE, skaņa, gaisma, skatuve»

Veikals «Aivi»

«Talsu Vēstis»

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.