Desmit deputāti pieprasa Talsu novada domes vadības maiņu

Desmit deputāti pieprasa Talsu novada domes vadības maiņu

Ceturtdienas, 27. oktobra, Talsu novada domes sēde beidzās, tā īsti pat nesākusies. Papildus darba kārtībā nenonāca jautājums par domes priekšsēdētājas atlaišanu, tāpēc vairums deputātu darba kārtību neatbalstīja vispār. Pametot domes sēdes telpu, daži deputāti aicināja ārkārtas sēdi izsludināt pēc iespējas ātrāk — Ainis Stūrmanis to mudināja sasaukt trīs stundu laikā —, taču ceturtdien tas nenotika. Visticamāk, deputātiem par Sandras Pētersones palikšanu domes priekšsēdētājas amatā būs jālemj nākamnedēļ.

Pieprasījumu par domes priekšsēdētājas atbrīvošanu no amata parakstījuši Edgars Zelderis, Lauris Pīlēģis, Ilva Norenberga un Kalvis Kalniņš no «Mēs — Talsiem un novadam» saraksta, Aldis Pinkens, Māris Rozenbergs un Andra Grīvāne no «Jaunās vienotības» (JV), Latvijas Zaļās partijas deputāti Ieva Brūna un Ainis Stūrmanis, kā arī NA bijusī pārstāve Eva Kārkliņa. Iemesls, kāpēc domes priekšsēdētājai amats būtu jāpamet, iesniegumā nav minēts. Partijas «Mēs — Talsiem un novadam» deputāti aicināja S. Pētersonei pašai atstāt domes priekšsēdētājas amatu bez balsojuma.

Talsu novada domes sēdes darba kārtībā bija iekļauti 44 lemjošie un divi informatīvie jautājumi, savukārt papildu darba kārtībā tika iesniegti astoņi jautājumi. Vēl pirms balsojuma Dainis Karols aicināja kolēģus būt atbildīgiem, jo darba kārtībā ir vairāki iedzīvotājiem būtiski jautājumi, sākot no pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju apstiprināšanas līdz novembra pasākumiem. Lai domes sēdē iekļautu papildu darba kārtības jautājumus, tos nepieciešams atbalstīt vismaz divām trešdaļām no klātesošajiem deputātiem, kas šajā gadījumā ir 12. Tāpēc iesnieguma iesniedzējiem balsis nepietika — papildinātā domes sēdes darba kārtība netika apstiprināta, un domes sēde nenotika.

«Ir skaidrs signāls saņemts par to, ka lielākā daļa deputātu vēlas mainīt domes priekšsēdētāju. Kāpēc jūs šobrīd velkat garumā, saprotot, ka tāpat pienāks brīdis, kad jums būs jādodas no domes priekšsēdētājas krēsla prom?»

sacīja I. Norenberga. Pēc balsojuma D. Karols to nodēvēja par nožēlojamu, sakot, ka viena jautājuma dēļ deputāti svaru kausos nolikuši pārējos būtiskos sagatavotos lēmumprojektus, kas šobrīd netika skatīti.

Lai saprastu, kā juridiski korekti tālāk rīkoties un vai šī domes sēde atzīstama par nenotikušu vai pārtrauktu, Talsu novada pašvaldība lūgs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas viedokli.

«Deputāti ir izteikuši savu vēlmi, tāpēc šis jautājums ir jāskata, taču tas ir jādara likuma noteiktajā kārtībā,»

tā ceturtdien telefonsarunā atzina Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.