«Ekspedīcijai 94» noslēdzoties, Talsu tautas namā atklāta neparastākas formas izstāde

«Ekspedīcijai 94» noslēdzoties, Talsu tautas namā atklāta neparastākas formas izstāde

Par jūras krastu šobrīd pārvērties Talsu tautas nama otrais stāvs. Turklāt burtiskā nozīmē, jo tajā uz grīdas izbērtas pludmales smiltis, kuras apskauj jūras dziļuma krāsas plēve un fotogrāfijas, kas veido Latvijas kartes spices formu, un blakus divas bākas. Tā ir Talsu fotokluba oriģinālā ideja, kā atmiņā paliekoši no-slēgt savu ekspedīciju.

Turklāt tiem, kuri ieradās precīzi laikā uz izstādes atklāšanu, paveicās, jo bija iespēja piedalīties tās iekārtošanā un krasta izveidē. Fotokluba vadītājs Uldis Balga viesus sagaidīja basām kājām un salmu cepuri galvā, radot sajūtu, ka no ekspedīcijas nupat tikai atgriezies. Bet patiesībā tā sākās pirms gada vasaras saulgriežos un noslēdzās šā gada Jāņos, bet šobrīd iekārtota izstādes otrā daļa. Ekspedīcijas ideja ir iemūžināt atgūto Talsu novada jūras robežu, un fotogrāfi to darīja četros gadalaikos — gan kopīgos pārgājienos, gan strādājot individuāli. No Ķikāna netālu no Kolkas līdz Mērsragam var redzēt, cik ļoti atšķirīgs un unikāls nepilnu 100 kilometru garais krasts. Pēdējais posms stiepās no Kolkas caur Melnsilu uz Žoceni, kur Līgo vakarā fotogrāfi iemūžināja noslēdzošo ugunsplostu jūrā.

Ierodoties uz izstādes atklāšanu savlaicīgi, interesentiem bija iespēja nākt talkā oriģinālās izstādes iekārtošanā.
/Foto: Jānis Saliņš/

Otrajā ekspedīcijas posmā devās Edgars Lācis, Gints Gerhards, Jānis Heidemanis, Jānis Saliņš, Andris Reinholds, Kaspars Poriņš, Dace Umblija, Raimonds Dambis, Zigmārs Šteins un, protams, pats Uldis Balga, kurš, starp citu, ir vienīgais no fotogrāfiem, kurš nogāja visus 94 kilometrus.

Fotoekspedīcijas dalībniekiem — Jānim Saliņam (no labās), Dacei Umblijai, Zigmāram Šteinam, Kasparam Poriņam, Uldim Balgam, Andrim Reinholdam un Raimondam Dambim — Talsu tautas namā izdevies uzburt vasarīgu atvaļinājuma sajūtu. Jo izstādes centrā starp divām improvizētām bākām izveidots Kolkas rags ar Vidzemes smiltīm.
/Foto: Ārija Reinholde/

Smiltis, kas šobrīd papildina Kurzemes krasta fotogrāfiju izstādi Talsu tautas namā, fotogrāfi atveduši no Vidzemes jūrmalas, kur pavisam nesen viesojušies plenērā. Viņi gan smejoties teic, ka apsola tās aizvest arī atpakaļ.

Savāktais bagātīgais fotomateriāls ir ne tikai izstādes pamatā, bet gaida savu pielietojumu arī nākotnē, iespējams, ar fotomākslas albuma izdošanu.