Gada jubileju nosvin Laucienas pansionāta darbinieku vokālais ansamblis

Gada jubileju nosvin Laucienas pansionāta darbinieku vokālais ansamblis

Ansambļi darba kolektīvos nu jau ir retums, bet šobrīd tāds atgriezies Laucienes pansionātā. Tas aizkustinošs prieks senioriem, kuri tur aizvada savas dienas, bet visvairāk pašām dziedošajām darbiniecēm. Viņas atzīst, ka darba stundas garas, reizēm arī smagas, tāpēc šķita, ka dzīvē mazliet pietrūkst kaut kā skaista – šobrīd vokālais ansamblis “Gundega”, kas nupat nosvinējis gada jubileju, prieku atradis mūzikā.

Ir dienas vidus, un viens pēc otra Laucienes pansionāta iemītnieki dodas uz zāli, lai ar savu klātbūtni sveiktu svētkos pansionāta darbinieku vokālo ansambli “Gundega”. Pirms gada darbinieku čatā skaļi izskanēja  Raimijas Mirzojanas vēlme dziedāt, un viņai pievienojās vēl citas dziedāt mīlošas kolēģes. Kopīgs prieks un smiekli visas vēl vairāk satuvinot ikdienā. “Jo ikdienā mēs esam vairāk kopā, jo vieglāk arī dziedāt kopā. Mēs mēdzam dziedāt arī ikdienā, darbiņus darot. Mājās, mašīnā braucot, godīgi sakot – lai neaizmigtu pie stūres,” dalās vokālā ansambļa “Gundega” dalībniece Raimija Mirzojana. “Es arī kādreiz pie klientiem kādu dziesmiņu nodziedu. Es zinu, kas kuram patīk. Un tāpat arī darba kolēģiem – zinu, kura dziesmiņa kuram patīk,” papildina vokālā ansambļa “Gundega” dalībniece Aina Šteinberga.

Sākumā ansamblī bija mazliet vairāk dalībnieču, nu deviņas. Sākot no pavārēm, aprūpētājām līdz grāmatvedēm. Vieglāk, ja mēģinājumi iekrīt darba dienās, taču arī brīvdienās ansambļa dalībnieces brauc šeit dziedāt – tas vien esot rādītājs, cik ļoti pašām patīk. “Citreiz vari izteikt tādu prieku, bet reizēm arī tāds dvēseles kliedziens nāk ārā. Un šī publika, kas šeit ir, ļoti novērtē. Varbūt viņi nevar tik skaļi aplaudēt, jo kādas nu kuram tās iespējas, bet redzi pēc tiem smaidiem un komentāriem, kad ieej viņu istabiņās,” stāsta Aina Šteinberga.

Ansambļa vadītāja gan vairākas reizes pieticīgi uzsver, ka viss šeit notiek pavisam vienkārši, taču ir acīmredzams, ka klausītāji to ļoti izbauda. Dziesmas meitenes izvēlas tādas, kas tuvas gados vecākiem cilvēkiem, tāpēc koncertā ne viens vien dzied līdzi. “Es teikšu godīgi – neviena šķība nots nebija. Ļoti skaisti! Burvīgi! Pilnīgi pārsteigums, ka darbinieki ne tikai prot mūs apkopt,” priecājas pansionāta iemītniece Elma. “Man jau dziesmas ļoti patīk. Te bieži notiek koncerti, un es nāku,” stāsta pansionāta iemītniece Ārija. “Es dziedāju līdzi. Neizcēlos, jo varbūt tā balss riktīgi nav – ka neiznāk tā, ka visi aiziet prom, un es palieku viena pati,” tā Elma.

Vokālais ansamblis “Gundega” koncertē ne tikai sava pansionāta iemītniekiem, bet mēdz uzstāties arī citviet, tā sagādājot pārsteigumu, ka Laucienes pansionāta darbiniekiem savs dziedošais kolektīvs. Un meitenes cer, ka pēc pirmā jubilejas koncerta varbūt viņām pievienosies vēl kāds kolēģis.