No amata atbrīvo Talsu novada domes priekšsēdētāju, atkāpjas arī vietnieki

No amata atbrīvo Talsu novada domes priekšsēdētāju, atkāpjas arī vietnieki

Šodien turpinājās pagājušās nedēļas beigās pārtrauktā Talsu novada domes sēde. Tā šoreiz noritēja bez diskusijām, un jau dažu minūšu laikā ar balsu vairākumu amatu zaudēja Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa. Tam gan sekoja negaidīts paziņojums, ka no amata atkāpjas arī abi vietnieki, kas nozīmē, ka budžeta plānošanas laikā Talsu novads bez vadības palicis vispār.

Pagājušās nedēļas domes sēdi pārtrauca mēres vietnieka Alda Pinkena priekšlikums izteikt nevis domes priekšsēdētājai neuzticību, bet – uzticību. Līdz šodienai juristiem bija jātiek skaidrībā, vai sēdes gaitā drīkst tik būtiski mainīt lemjošās daļas saturu. Izrādās – var. Taču deputātu vairākuma atbalstu šis priekšlikums neguva. “Tas nebija mēģinājums pavilkt garumā laiku. Kāda jēga?! Tādā veidā es demonstrēju savu attieksmi pret šo iesniegto domes lēmumprojektu par atbrīvošanu no amata, formulējot to pretējā veidā. Es izsaku uzticību domes priekšsēdētājai. Es aicināju kolēģus darīt to pašu,” tā Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks (JV) Aldis Pinkens.

Arī tam neviens nepaklausīja, un šodienas sēdē, kurā Eva Kārkliņa pati nepiedalījās, amatu viņa zaudēja. Tūlīt pēc balsojuma par atkāpšanos no amata paziņoja abi vietnieki. Līdz šim koalīcijā bija trīs partijas, bet nu tā izjukusi, Latvijas Zaļajai partijai pievienojoties balsojumā pret savu bijušo partijas biedri. “Un tas mūsu ieskatā rāda, ka mēs kopīgi vairs nevaram pieņemt nevienu būtisku lēmumu, ja mūsu viedokļi nesakrīt pat tādā jautājumā “Kurš vada Talsu novada pašvaldību?”,” teic Aldis Pinkens. “Šeit izskanēja visādi pārmetumi. Tātad pieņemu, ka šiem pieprasījuma iesniedzējiem ir plāns, kā to visu realizēt, un tāpēc mēs dodam šo iespēju,” papildina Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks (Mēs – Talsiem un novadam) Lauris Pīlēģis.

“Iespējams, ka tā ir emocionāla rīcība. Iespējams, ka tā ir taktiska rīcība. Bet jebkurā gadījumā, es domāju, ka viņi daļēji ņem no sevis atbildību nost. Es pat teiktu, ka tas ir mazliet bezatbildīgi. Varēja tomēr tikt līdz nākamajam domes sastāvam un tad lemt tālāk par savu rīcību. Jā, tas ir sarežģīti. Respektīvi šobrīd Talsu novads atkal ir īpaši slavens, jo, man liekas, ka tāda situācija vispār nekad nav bijusi. Mēs esam uz nulles. Mums nav ne vadības, ne vietnieku. Sākam visu no sākuma,” dalās Talsu novada domes deputāts (LZP) Ainis Stūrmanis.

Situāciju vēl sarežģītāku padara tas, ka dažu nedēļu laikā jāpieņem budžets, taču tas joprojām ar mīnusu. “Laika ir pavisam maz. Jāiet kopā un jārunā. Šeit nevar būt nekāda aizvainojuma, vienkārši jāstrādā. Mums nav arī variantu, kas varētu būt jaunais mērs,” tā Ainis Stūrmanis.

Šobrīd gan abu vietnieku pilnvaras ir spēkā līdz nākamās domes sēdes uzsākšanai. “Vai mēs esam amatā ar domes priekšsēdētāju vai bez domes priekšsēdētāja, mums ir plāni un uzdevumi, kuri ir jāizdara. Un šajā periodā ir tiešām daudz lēmumu jāpieņem, tajā skaitā ne pārāk ērti un populāri, kas saistīts ar to, ka mums budžetā izdevumi ir jāsamazina, un tas tiešām saistīts ar lietām, kuras nav patīkamas, bet viņas ir vienkārši jādara. Mēs to zinām, darbs būs līdz pēdējam brīdim, cik vien būs mūsu pilnvaras,” dalās Aldis Pinkens.

Eva Kārkliņa Talsu novadu vadīja mazliet vairāk nekā gadu.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.