Gaisa balons nesīs Talsu vārdu arī citviet Latvijā

Gaisa balons nesīs Talsu vārdu arī citviet Latvijā

Gaisa balons, kas Talsu debesjumu krāšņo jau pāris vasaru, pirmo reizi ticis pie uzraksta «Talsi». Sestdien ar jauno uzrakstu tas pirmo reizi pārlidoja pāri pilsētai, tāpēc varam teikt, ka mūsu deviņu pakalnu pilsētai nu ir par vienu individualizētu pazīšanās zīmi vairāk. Gaisa balons popularizēs Talsu vārdu arī citviet Latvijā.

Košais un sajūsmu rosinošais tūrisma veicināšanas rīks — gaisa balons — jau vairākus gadus liek ievilkt elpu dziļāk katru reizi, kad tas redzams, lidojot pāri pilsētai. Šķiet, ka tajā brīdī apstājas laiks un fokuss vērsts tikai uz to, liekot iztēloties, kā būtu pašam lidojumu baudīt, visu vērojot no augšas. Bet šāda lieliska iespēja nudien ir!

Talsu Tūrisma informācijas centra speciāliste tūrisma jomā Laura Markusa-Mārtinsone pauž, ka lidojuma iespējas ar gaisa balonu ir cieši saistītas ar laikapstākļiem un valdošajiem vējiem, taču lidojuma laiks parasti ir no rītiem vai vakaros.

«Tas atkarīgs no vēja un iespējām pacelties tuvējā apkaimē. Parasti gaisa balonā lido četras personas un pilots. Lidot gribētājiem ir jārēķinās ar trim stundām, kas sevī ietver visus sakārtošanās, pacelšanās un nolaišanās darbus. Ir jāpalīdz pilotam,»

skaidro Laura. Viņa teic, ka atsauksmes par lidojumiem ir tikai brīnišķīgas, jo tas nudien ir piedzīvojums, kad ir iespēja laisties pāri savai pilsētai un redzēt visu notiekošo uz zemes no pavisam citādas pozīcijas. «Cilvēki ir atsaucīgi un interesējas par iespēju lidot ar gaisa balonu. Daudzi izvēlas šo iespēju kā dāvanu tuviniekiem, tāpēc iegādājas dāvanu karti. Izlaidumu laikā tā tiek pārsteigtas skolotājas un klases audzinātājas. Tāpat interesenti dzimšanas dienās savus mīļos vai arī paši sevi iepriecina ar šādu iespēju,» akcentē speciāliste tūrisma jomā.

Sestdien gaisa balons ar jauno uzrakstu pirmo reizi pārlidoja pāri Talsiem.
/Foto: Ģirts Grenevics/

Kristaps Frickauss ir pieredzējis un prasmīgs šī balona pilots, kuram balonēšana ir sirdslieta. Laura akcentē, ka, piesakoties lidojumam, jārēķinās arī ar citiem lidot gribētājiem un to, ka ir nepieciešama plānošana, lai lidojums izdotos, tāpēc nekas nenotiek uz knipja sitiena.

Talsu pilsētā balona piepūšana un pacelšanās notiek vai nu zālienā pie Talsu skeitparka vai arī «9Hill» disku golfa parkā.

«Gaisa balons ar Talsu vārdu pēc pieprasījuma lido arī citās Latvijas vietās, par ko mums ir tikai prieks, jo tā arī mēs kļūstam atpazīstamāki. Tāda tā doma arī bija, lai par Talsiem rastos interese arī kā par tūrisma galamērķi, kurp doties. Un lidot ar gaisa balonu var ne jau tikai vasarā. Ziemā to darīt nav nekādu problēmu. Ja kāds baidās, ka tik augstu ir ļoti zema gaisa temperatūra un auksti, tad jāsaka, ka grozā ir silti, tāpēc iespējas baudīt skaistumu ir arī tad,»

teic Laura Markusa-Mārtinsone.