«Brīnumiņam» Goda balva, grāmatai «Pieneņpūka» — atzinība

«Brīnumiņam» Goda balva, grāmatai «Pieneņpūka» — atzinība

Trešdien, 4. decembrī, pasniegtas balvas, atzinības un pateicības konkursa «Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam» šī gada laureātiem.

Konkurss «Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam» ir kļuvis par tiesībsarga un sadarbības partneru ikgadēju tradīciju, un šogad jau desmito gadu pēc kārtas to rīko ar mērķi novērtēt un atbalstīt tos cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri aktīvi pārstāvējuši cilvēku ar invaliditāti intereses. Nominantus varēja pieteikt divās kategorijās — «Individuāls sniegums» un «Kolektīvs sniegums» — kopumā astoņās nominācijās. Šī gada konkursā saņemts vēsturiski otrs lielākais pieteikumu skaits — 124.

 «Šajā svētku reizē man ir prieks un lepnums, ka piesardzīgā cerība, šāda veida iniciatīvu sākot, desmit gadu laikā kļuvusi par stabilu un spēcīgu tradīciju. Par to liels paldies mūsu uzticamajiem sadarbības partneriem — apvienībai «Apeirons» un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, bet vēl lielāks paldies visiem labo darbu darītājiem Latvijas pilsētās un novados un viņu čaklajiem pieteicējiem,» teica tiesībsargs Juris Jansons.  «Joprojām šis ir vienīgais šāda veida konkurss Latvijā, kurā mēs suminām tos, kas ar savu uzņēmību, zināšanām, sirds siltumu un aizrautību rada iespējas, lai veidotu pieņemošāku un iekļaujošāku sabiedrību. Šogad konkursa žūrijas darbs bija īpaši spraigs ne tikai pieteikumu skaita dēļ, bet ar milimetra pārsvaru izvēloties pašus labākos no labākajiem, kas patiesībā esat jūs visi. Cilvēcību un sirds darbu ir ļoti sarežģīti izmērīt skaitļos,» uzsvēra J. Jansons.

Īpašie stāsti no Talsiem

Pasākumā izskanēja arī stāsti no Talsiem. Kategorijā «Kolektīvs sniegums» Gada balvu saņēma Talsu Ģimeņu un bērnu attīstības centrs «Brīnumiņš» par projektu «Sirds stāsti», kura viens no svarīgākajiem mērķiem ir līdzcilvēku izglītošana par dažādām saslimšanām, diagnozēm un nepieciešamajiem iekļaušanas pasākumiem, lai cilvēki ar invaliditāti tiktu pieņemti un viņiem tiktu palīdzēts.

Kategorijā «Kolektīvs sniegums» atzinību saņēma izdevniecība «Droši un koši» par grāmatas «Pieneņpūka» nokļūšanu līdz lasītājiem, stāstot par grāmatas galveno varoni — zēnu ar invaliditāti Artūru — un ienākumus no grāmatas pārdošanas novirzot viņa dzīves kvalitātes uzlabošanai. Grāmatā talsiniece Sanita Ziediņa dalās savā grūtajā un vienlaikus skaistajā pieredzē par dzīvi ar bērnu, kuram ir īpašas vajadzības.

Svinīgā un emocionāli sirsnīgā apbalvošanas ceremonija notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

/Foto: Vidū «Brīnumiņš» kolektīvs/