Gripas gadījumu skaits turpina pieaugt

Gripas gadījumu skaits turpina pieaugt

Kopš 17. marta, kad Slimību profilakses un kontroles centrs paziņojis par gripas epidēmiju, gripas gadījumu skaits pieaudzis arī Talsu novadā. Lai izvairītos no inficēšanās, speciālisti iesaka pēc iespējas mazāk apmeklēt publiskas vietas, regulāri vēdināt telpas, bieži un rūpīgi mazgāt rokas un lietot sejas aizsargmaskas.

Pirmssvētku nedēļā lielā saslimušo skaita dēļ Pastendes pamatskolā mācības norisinājās attālināti. Pastendes pamatskolas direktore Lelde Hodjačika atklāj, ka pagājušajā pirmdienā skolā bija tikai viena trešdaļa bērnu un problēmas sagādāja arī pedagogu trūkums. Lai slimības ķēdi pārrautu, tika pieņemts lēmums mācības organizēt attālināti. Šobrīd lielākā daļa saslimušo ir atgriezušies un darbs turpinās, kā ierasts. Talsu novada izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps skaidro, ka statistikas par gripas gadījumu skaitu izglītības iestādēs viņa rīcībā nav, bet runas par audzēkņu un pedagogu viļņveidīgu saslimšanu ik pa laikam izskan.

No trim gripas vīrusa paveidiem šobrīd novērojama A jeb klasiskā gripa, kurai ir raksturīgs klepus, iesnas un augsta temperatūra, kas parādās jau pirmajā vai otrajā dienā un ilgst trīs līdz četras dienas. Klepus parasti ir sauss, ass un metālisks. Pie veiksmīgas slimības gaitas septiņu līdz desmit dienu laikā izdodas atveseļoties, bet mēdz būt gadījumi, kad temperatūra ceļas otrreiz un rodas komplikācijas.


To, ka gripas gadījumu skaits pēdējo trīs nedēļu laikā ievērojami pieaudzis, apstiprina arī ģimenes ārste Aija Briede. Ar gripu viņas praksē slimo aptuveni divas trešdaļas pacientu, un saņemtie zvani liecina, ka šis skaits turpina pieaugt. No trim gripas vīrusa paveidiem šobrīd novērojama A jeb klasiskā gripa, kurai ir raksturīgs klepus, iesnas un augsta temperatūra, kas parādās jau pirmajā vai otrajā dienā un ilgst trīs līdz četras dienas. Klepus parasti ir sauss, ass un metālisks. Pie veiksmīgas slimības gaitas septiņu līdz desmit dienu laikā izdodas atveseļoties, bet mēdz būt gadījumi, kad temperatūra ceļas otrreiz un rodas komplikācijas. Īpaši bīstama gripa var būt maziem bērniem, kuri neuzņem pietiekamu šķidruma daudzumu, plaušu slimniekiem, sirds slimniekiem, vecāka gadagājuma pacientiem un cilvēkiem, kuri lieto medikamentus, kas samazina imunitāti.

Īpaši bīstama gripa var būt maziem bērniem, kuri neuzņem pietiekamu šķidruma daudzumu, plaušu slimniekiem, sirds slimniekiem, vecāka gadagājuma pacientiem un cilvēkiem, kuri lieto medikamentus, kas samazina imunitāti.

Vecāka gadagājuma cilvēki parasti slimo vēlāk, jo slimību saķer no mājiniekiem. Gripas ārstēšanai pieejami arī speciāli pretgripas preparāti, bet visbiežāk ārstēšana notiek simptomātiski — tāpat kā jebkura cita vīrusa infekcijas gadījumā. Lai izvairītos no inficēšanās, ieteicams pēc iespējas mazāk apmeklēt publiskas vietas, regulāri vēdināt telpas, bieži un rūpīgi mazgāt rokas un lietot sejas aizsargmaskas. Lai lietderīgi izlietotu valsts iegādātās pretgripas vakcīnas, ikvienam Latvijas iedzīvotājam līdz gripas sezonas beigām (1. maijam) iespējams saņemt bezmaksas pretgripas vakcīnu. Valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu var saņemt ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta.