Iedzīvotāji satraukušies par šautuvi Uguņciemā

Iedzīvotāji satraukušies par šautuvi Uguņciemā

Uguņciema mežā, netālu no Kannenieku pieturas, vecajos karjeros iedzīvotāji gan dzirdējuši šāvienus, gan atrasti dažādi mērķi ar šāviena pazīmēm. Iedzīvotāji pauduši satraukumu par šādas vietas esamību un tur veiktajām darbībām, kā arī sabiedrības drošību.

Informācija ar attēliem publicēta vietnē facebook.com atrodamajā domu biedru grupā Uguņciema iedzīvotājiem. Jau komentāru sadaļā cilvēki pauž informāciju, ka šis nebūt nav pirmais gadījums un šāda veida darbības attiecīgajā vietā notiek jau kādu laiku, tā esot diezgan populāra medību ieroču piešaušanas vieta. Tomēr, vai mednieks var doties ieroci piešaut meža teritorijā?

Ekrānšāviņš no soctīkla facebook.com.

Konsultējoties ar Valsts Meža dienesta medību inženieri Gunti Milleru, tika noskaidrots, ka

mednieks drīkst atrasties savā medību (nomas) platībā ar ieroci un veikt medības, un, ja tiek veikts šāviens — tās ir medības. Ieroča piešaušanu, informējot par to attiecīgā medību kluba vadītāju un saņemot atļauju, nav aizliegts veikt turpat meža teritorijā, tomēr jāatceras, ka mednieks ir atbildīgs par katru šāvienu un galvenā atbildība ir drošība — lode nedrīkst tikt šauta kokā vai jebkādā veidā apdraudēt kādu mežā. Tā kā noteikts, ka ikvienam šāvienam medībās ir jābūt maksimāli precīzam, arī šim ierocim ir jābūt attiecīgi kalibrētam un jāveic tā saucamā piešaušana, bet to parasti veic pāris šāvienu laikā un to var veikt gan ieroču veikalos, gan šautuvēs.

Talsu novadā oficiāla šautuve atrodas Pastendē. Attiecīga teritorija Uguņciemā atrodas medību kolektīva «Mežāzis VP» pārvaldībā, un kolektīva vadītājs Andis Ozols stāsta, ka šajā vietā šaušana notiek tikai iepriekš pieteiktu medību gadījumos, attiecīgi šeit var piešaut ieroci un šaut tikai, ja ir saņemta kolektīva vadītāja atļauja. Šāvieni dzirdami arī no pavisam netālu esošā purva, kur nereti notiekot putnu medības.

Esošā globālā situācija un nemieri arī ir viens no faktoriem, kas ietekmē to, kā šādus šāvienus mežā uztver apkārtējie iedzīvotāji. Tā kā konkrētas informācijas par šāvējiem nav, nav izslēgts, ka tie var arī nebūt mednieki, bet kāds cits, kam izsniegta ieroča nēsāšanas atļauja. Gadījumā, ja cilvēks nejūtas droši vai ir aizdomas, ka nevis tiek veikta vienkārša ieroča piešaušana pāris šāvienu laikā, bet jau apzināta ieroča izmantošana treniņiem vai kādas citas nedrošas darbības, iedzīvotājiem ir tiesības griezties arī tiesībsargājošās iestādēs.

#SIF_MAF2023