«Jauniešos ir tāda degsme, ko nespēj noslāpēt neviens»

«Jauniešos ir tāda degsme, ko nespēj noslāpēt neviens»

Rojeniece Patrīcija Kleinberga ir nesen kā ievēlēta nacionāla līmeņa jaunatnes organizācijas «Klubs «Māja» — jaunatne vienotai Eiropai» viceprezidente ārlietās, kā arī kļuvusi par starptautiska projekta «Co-Operation Youth Vote» koordinatori Latvijā. Jauniete aicina sekot līdzi pasākumiem, kas norisināsies šī projekta ietvaros, jo tajos spriedīs par būtiskiem jautājumiem, kas ietekmēs ikviena nākotni.

— Pastāsti, ko tu studē un kāpēc?

— Studēju 2. kursā Rīgas Stradiņa universitātē, programmā Starptautiskās attiecības — Eiropas studijas, rezultātā iegūšu bakalaura grādu politoloģijā. Nolēmu studēt šeit, jo vēlos koncentrēties un saistīt savu nākotni ar ārpolitiku. Jau kopš 9. klases domāju par to, ka vēlos karjeru saistīt ar diplomātiju. Šajā virzienā es pamazām arī dodos. Uz šo ceļu mani ir iedvesmojuši abi krustvecāki, kuri ir diplomātiskajā dienestā. Es redzu, ka šajā jomā varu realizēt savas stiprās puses un prasmes. 

— Kad tu kļuvi par organizācijas «Klubs «Māja» — jaunatne vienotai Eiropai» viceprezidenti ārlietās?

— Šajā organizācijā kā brīvprātīgā darbojos kopš šī gada sākuma, bet iekandidēju pavisam nesen, 26. augustā. Ja godīgi, tas bija negaidīti, bet mani uzrunāja, saredzot manī potenciālu šajā amatā. Rezultātā nolēmu piekrist šai brīnišķīgajai iespējai.

Šīs organizācijas galvenais mērķis ir informēt un izglītot jauniešus par Eiropas Savienību (ES). Mēs popularizējam Eiropas vienotības ideju un ES vērtības. Citiem vārdiem sakot, mūsu mērķis ir rosināt jauniešus nebūt vienaldzīgiem un pašiem iesaistīties savas un savas valsts nākotnes veidošanā. Organizācijā darbojas brīvprātīgi jaunieši, kas organizē pasākumus, seminārus, lekcijas, konferences, nometnes, konkursus, tematiskos tējas vakarus un citus pasākumus, lai mūsu vienaudži uzzinātu ko vairāk par vienotās Eiropas institūcijām, Eiropas kultūru, vēsturi, tradīcijām, sociālajiem un politiskajiem procesiem.

— Turklāt tu esi izturējusi atlasi un kļuvusi arī par starptautiskā projekta «Co-Operation Youth Vote» koordinatori Latvijā. Kādi pasākumi paredzēti šī projekta ietvaros?

— Uz šo projekta koordinatora vietu pieteicos vasarā, kad studijas un neskaitāmas citas aktivitātes bija beigušās, un sapratu, ka gribu jaunu izaicinājumu. Pieteicos, izturēju atlasi un tiku apstiprināta. 

Šī projekta ietvaros oktobrī norisināsies paneļdiskusiju cikls «Jauniešu pilnvarošana un ceļš uz 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām». Trīs sestdienas, sākot ar 7. oktobri, būs iespējams gan klātienē, gan attālināti piedalīties paneļdiskusijās. Plašāka informācija par laikiem un diskusiju tēmām ir pieejama JEF Latvia «Instagram» kontā un arī manos sociālajos tīklos.

Lai gan intrigas saglabāšanai vēl turam noslēpumā diskusijas runātājus, varu atklāt tos, kuri uzstāsies šajā sestdienā. Tie būs: ANO JDP delegātes padomniece starptautiskās drošības jautājumos Andžela Rudzīte, Eiropas Parlamenta (EP) biroja Latvijā direktore Marta Rībele un Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Randa Ķeņģe. Diskusiju moderēšu es.

Šī projekta galvenais mērķis ir informēt jauniešus par ES un mobilizēt 2024. gada EP vēlēšanām, liekot uzsvaru uz vēlētājiem, kuri vēlēs EP vēlēšanās pirmo reizi.

— Kāpēc jaunietim ir vērts piedalīties vai pieslēgties šim diskusiju ciklam tiešsaistē?

— Manuprāt, jaunietim noteikti ir vērts pievienoties un piedalīties šajā diskusiju ciklā, jo pilsoniskā līdzdalība ir pirmais solis, kā uzsākties pozitīvām pārmaiņām. Tā ir iespēja tikt uzklausītam, aizstāvēt to, kam ticat, un dot ieguldījumu lēmumu pieņemšanā, kas ietekmēs ne tikai mūsu, bet arī neskaitāmu citu cilvēku dzīvi. Kāpēc bieži atsakāmies to darīt? Jo trūkst zināšanu un izpratnes. Tomēr vissvarīgākais ir tas, ka, pievienojoties šim diskusiju ciklam, jūs neesat tikai pasīvs pasaules problēmu vērotājs; jūs kļūstat par aktīvu risinājumu dalībnieku. Jūs kļūstat par daļu no progresa virzītājspēka un par cerību gaišākai nākotnei.

Tāpēc iesaku visiem jauniešiem — nevilcinieties iesaistīties šādās diskusijās, jo jūsu skatījums ir vērtīgs un jūsu balss ir nepieciešama. Tā nav tikai diskusija; tā ir iespēja būt par pozitīvu pārmaiņu vēstnesi. Pēc četriem gadiem skolēnu un studentu interešu pārstāvniecībā zinu, ka jauniešos ir tāda degsme, ko nespēj noslāpēt neviens šķērslis. Kurš tad, ja ne mēs? Tiekamies diskusijās un EP vēlēšanās!

— Pastāsti, lūdzu, ko tu dari brīvajā laikā, kad neesi aizņemta ar neskaitāmajiem pienākumiem?

— Tuvāko draugu un ģimenes vidū smejos, ka par manu hobiju ir kļuvusi problēmu risināšana. Visi zina, kam zvanīt, ja ir nepieciešams kaut ko atrisināt vai iegūt objektīvu skatījumu no malas. Bet, ja godīgi, man ir ļoti paveicies, ka tas, ko daru, ir mans hobijs. Piemēram, šī projekta ietvaros esmu atgriezusies pie pasākumu producēšanas, ar ko aktīvi darbojos Rojas vidusskolā. Pārstāvot studējošo intereses un tagad jau jaunatnes organizāciju nacionālā līmenī, man ir sniegta iespēja iepazīties ar cilvēkiem, sniegt savu viedokli, runāt par būtiskām tēmām un vienkārši būt sociāli aktīvai un redzamai, kas man sniedz piepildījuma sajūtu un tādā veidā ir kļuvis par manu hobiju. Bet, kad ir nepieciešams izvēdināt galvu, es dodu priekšroku garai pastaigai vai ilgam izbraucienam ar mašīnu labā kompānijā un ar skaļu mūziku visa centrā.

#SIF_MAF2023