IELA TUVPLĀNĀ

IELA TUVPLĀNĀ

/Foto: Edgars Lācis/

Lielajā ielā 23 mājvietu radis «A. Reinholda foto salons», piedāvājot fotofilmu, diapozitīvu, fotogrāfiju digitalizāciju, fotofilmu attīstīšanu, foto apdruku, ierāmēšanu, fotogrāfiju izgatavošanu un citus foto pakalpojumus. Salonā iespējams iegādāties arī mūzikas instrumentus un visu, kas nepieciešams to uzturēšanai.

/Foto: Edgars Lācis/

Fotogrāfa Andra Reinholda īpašumā ir ap 1000 dažādu fototehnikas priekšmetu vienību, un katrs no tiem nes līdzi savu stāstu. Viņš pats namiņu pilsētas sirdī sauc par radošo centru. «Šo ēku uzbūvēju pirms 30 gadiem. Te aplūkojama foto ekspozīcija, izstāžu siena, tagad restaurēju vecās bildes… Darbojos savam priekam. Piedāvāju arī mūzikas instrumentu remontu. Kādreiz man bija speciāls mūzikas veikaliņš, bet Talsos tirgus nav tik liels,» skaidro fotogrāfs.

/Foto: Edgars Lācis/

Sazināties ar foto salonu var pa tālruni 27866999.

/Foto: Edgars Lācis/

Otrajā stāvā virs foto salona mūs sagaida augu pazinēja, mājražotāja un pirtniece Evita Šmithena. Darbnīcā «Sun Lap/Saules klēpis» iespējams iegādāties dabas produktus labsajūtai un veselībai, kā arī organizēt radošās darbnīcas. Viņa atzīst, ka iespēju, kā par augiem mācīt un kā tos pasniegt interesantā veidā, netrūkst. «Vienalga, vai tā ir tējas gatavošana vai skrubīšu meistarklase, nodarbības sāku ar sajūtu, lai pēc dienas skrējiena caur smaržu, krāsu, garšu, sajūtām un skaņu varētu norimt. Augi ir uztverami ar visām maņām. Svētdien šeit bija dzimšanas dienas ballīte — piedāvāju uztaisīt gan ziepītes, gan sveces ar augiem. Mazliet pastāstīju par augiem, par ēterisko eļļiņu, par sveču izmantošanu… Šeit viss ir par un ap augiem dažādās variācijās,» atklāj E. Šmithena.

/Foto: Edgars Lācis/

Darbnīcā var iegādāties tējas, sīrupus, skrubjus, ziepes, augu hidrolātus jeb ziedūdeni, ziedes, augu pulverīšus, mezglošanas komplektus un citus dabas produktus.

Sekot līdzi darbnīcā notiekošajam iespējams sociālajos tīklos facebook un instagram. Ar darbnīcas saimnieci var sazināties pa tālruni — 26396177.

/Foto: Edgars Lācis/

Itāļu pavāra gatavotas maltītes dažādām gaumēm ar skatu uz Talsu ezeru iespējams baudīt Lielajā ielā 31, kur pirms vairāk nekā trim gadiem apmeklētājiem durvis vēra kafejnīca «Jazz Coffee». Saziņa pa tālruni — 29673095.

/Foto: Edgars Lācis/

Visbagātākais ar uzņēmīgiem un radošiem novadniekiem ir nams Lielajā ielā 33, kur ietilpst arī kafejnīca «Nr.33», atpūtas telpa un apartamenti «Nr.33».

/Foto: Edgars Lācis/

Īpašniece Katrīna Kļimovska atklāj, ka kafejnīcai šī būs otrā ziema. Ēdienu iespējams pasūtīt gan uz vietas, gan līdzi ņemšanai — piedāvājumā ir siltie dzērieni, zupas, vafeles un uzkodas. «Novembrī strādājam tikai brīvdienās, darba laiks ir mainīgs. Kā būs decembrī, Ziemassvētku gaidīšanas laikā, vēl nemāku teikt, vēl domājam, bet visas dienas nebūsim atvērti. Šeit ir jūtama sezonalitāte — paliek aukstāks, un cilvēki vairs tik daudz nestaigā. Ja aizsals ezers vai uzsnigs sniedziņš, arī noskaņa būs citādāka,» atzīst K. Kļimovska. Runājot par apartamentiem, viņa skaidro, ka vasarā, kad cilvēki atpūšas un brauc atvaļinājumos, noslogojums ir lielāks, bet apartamenti ir pieprasīti visu gadu.

Liels prieks viņai ir par to, ka Lielā iela pamazām atdzīvojas un iegūst citu veidolu. Agrāk šeit atradušies tirdzniecības veikali un Lielā iela bijusi dzīvākā iela pilsētā, kādu laiku tā bijusi izmirusi, bet nu pārtop par mākslinieku ieliņu.

/Foto: Edgars Lācis/

Lielajā ielā 33 (ieeja no sētas puses) atrodama arī darbnīca «Ceļojošais franču makarūns», kur Signe Erdmane dažādās formās, veidos un garšās gatavo franču makarūnus. Tā kā viņa ceptuvē ir gandrīz katru dienu, garāmgājēji tajā dažkārt iegriežas, bet pamatā viņa strādā uz pasūtījumiem.

/Foto: Edgars Lācis/

Liels darba apjoms viņai ir līdz ar katriem svētkiem — makarūnus ir iecienījuši gan vietējie, gan pircēji no citām pilsētām. Lielajā ielā viņa ir jau trīs gadus, bet kopumā ar makarūnu gatavošanu darbojas jau gandrīz septiņus gadus. Šai nodarbei viņa pievērsusies neilgi pēc bērniņa piedzimšanas — saprotot, ka ar darbu bērnudārzā to neizdosies apvienot, viņa pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma pilnībā nodevusies savam sirdsdarbam. «Man katri svētki nes līdzi lielu darbu. Cenšos uz katriem svētkiem sagatavot kaut ko citādāku, lai cilvēkiem ir prieks un interese,» teic S. Erdmane. Reizi nedēļā viņa dodas arī uz Rīgu, bet pēdējā laikā lielāka interese par gardajiem franču cepumiem ir no talsinieku puses.

Viņas aktivitātēm sekot līdzi iespējams mājaslapā www.travelingmacaron.com un sociālajos tīklos instagram un facebook.

/Foto: Edgars Lācis/

Rotu veikals un radošā darbnīca «Bimbuļi Rimbuļi», ko vada Aiga Statēviča-Zeltiņa, ir atvērts no 2009. gada Ziemassvētkiem. A. Statēviča-Zeltiņa 2011. gadā šeit sāka strādāt kā darbiniece, bet 2015. gadā, kad iepriekšējā īpašniece izlēma mainīt dzīvi un piedāvāja darbnīcu pārpirkt, viņa izlēma šo iespēju izmantot. Par pieprasījumu viņa nesūdzas — pēdējā laika bums ir apzeltītās rotas, bet daudzi nāk arī pēc individuāliem pasūtījumiem.

/Foto: Edgars Lācis/

Darbnīcā tiek izgatavotas rokassprādzes, auskari, kaklarotas, jostas, matu rotas līgavām, svētkiem un matu stīpas. Pieejamas ir arī dekorācijas, ziedu bumbas, mākslīgo ziedu vainadziņi, pērļu kronīši, Adventa vainagi, dažādi dekori un rokām darinātas eglīšu bumbas. Rotu veikala darba laiks darba dienās ir no 10.00 līdz 17.00, savukārt sestdienās — no 10.00 līdz 14.00. Paralēli A. Statēviča-Zeltiņa piedāvā arī meistarklases, daloties zināšanās un prasmēs ar citiem.
Saziņa — pa tālruni 29378700, Facebook.

/Foto: Edgars Lācis/

Karīna Rožkalne-Bebriša Lielajā ielā 33 izveidojusi «Mood» — telpu svētkiem un ikdienai. Tajā iespējams aizvadīt meistarklases, fotosesijas, lekcijas, seminārus un cita veida pasākumus. «Sākotnēji veidoju telpu līgavām, pasākumiem un vecmeitu ballītēm, bet lēnām iepazīstu, ko Talsu iedzīvotājām gribas un vajag, un sāku transformēties.»

/Foto: Edgars Lācis/

«Šeit var brīvi izpausties — rīkoju meistarklases, lekcijas un aicinu ciemos dažādus cilvēkus. Daudz kas notiek ārpus Talsiem — Rīgā, Liepājā un citās lielajās pilsētās, bet man gribas, lai arī Talsos ir kaut kas vairāk. Nesen aizvadījām pirmo sieviešu vakaru. Mūsu mērķis bija runāt par profesionālo darbību — meitenes ieradās, uzrakstīja, kas viņas ir, ko viņas dara un kādas sadarbības iespējas meklē… Sapratu, ka tāda veida pasākumi Talsos ir nepieciešami,» atzīst radošās telpas saimniece.

/Foto: Edgars Lācis/

Liels prieks viņai ir par to, ka ielā sāk atgriezties dzīvība un blakus parādās arvien vairāk uzņēmīgu, radošu cilvēku. Gaidāmajiem pasākumiem un aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālajos tīklos facebook un instagram.

/Foto: Edgars Lācis/

Rokām darinātus dabīgās ādas aksesuārus jau desmit gadus izgatavo Diāna un Miķelis Šteinbergi jeb «StoneHill». Sākumā viņi izgatavojuši jostas un aproces, bet tagad produktu klāsts papildināts, piedāvājot ar rokām šūtas somas, auskarus un reizēm izpildot īpašas klientu vēlmes. Pieprasītākās šobrīd ir jostas, aproces un somas. «Lielāko prieku sagādā reizes, kad redzam savus produktus nejaušiem garāmgājējiem,» atzīst Diāna. Talsos Diāna un Miķelis atgriezušies pēc divu gadu pārtraukuma — Lielajā ielā 33 viņi ir sastopami kopš septembra.

/Foto: Edgars Lācis/

Sekot līdzi aktualitātēm iespējams «StoneHill» facebook un instagram lapās un mājaslapā www.stonehill.lv/home, kur pieejams arī e-veikals.

/Foto: Edgars Lācis/

Māksliniece Ildze Ose, atklājot mākslas telpu-darbnīcu, par daļu no Lielās ielas kļuva agrā pavasarī. Šeit viņa aizvada savu ikdienu, radot darbus, ko caurstrāvo maigas, bet vienlaikus drosmīgas krāsu gammas. Iepriekš Lielajā ielā 33 atradies masāžas salons, makšķerēšanas piederumu veikals un mobilo telefonu remontdarbnīca, bet šobrīd telpas pārvērtušās līdz nepazīšanai, ieaicinot novadniekus un pilsētas viesus pārsteidzošajā mākslas pasaulē.

/Foto: Edgars Lācis/

Darbnīcā var iegādāties gan viņas oriģinālgleznas, gan reprodukcijas — kanvas, kartiņas, spilvendrānas, maisiņus un svecītes. Pavisam nesen viņa sākusi organizēt arī meistarklases.
Apskatīt mākslinieces gleznas iespējams mājaslapā ildzeose.com, kur pieejams arī e-veikals.

/Foto: Edgars Lācis/

SIA «Relāde» audumu un šūšanas piederumu veikals Lielajā ielā 32 Talsos ir viens no ilgdzīvotājiem — tas šeit ir jau vairāk nekā 20 gadus, taču vēl joprojām reizi pa reizei uzrodas pircēji, kas tajā iegriežas pirmoreiz. Pārdevējas Linda Reinfelde (no labās) un Jana Zute veikaliņu sauc par mazo paradīzi šuvējām.

/Foto: Edgars Lācis/

«Šuvējām Talsos nav daudz kur izvērsties, mums ir pogas, gumijas, mežģīnes, rāvējslēdži, mammas te atrod visu ko skolai… Esam diezgan iecienīts veikaliņš. Pie mums brauc pircēji no Ventspils, Kuldīgas, Saldus un pat no Tukuma, lai gan Tukumā arī ir mūsu veikaliņš. Braucēji pasaka — es prom neiešu, kamēr kaut kas nebūs nopirkts, bet talsinieks aizies vēl uz vienu veikaliņu, divas dienas domās un tad atnāks. Pieprasījums mainās pa dienām — vienu dienu pērk visi bikšu gumiju un rāvējslēdžus, nākamajā visiem vajag audumus… Vietējās šuvējas nāk pie mums kā uz mājām,» atzīst pārdevējas.
Saziņa ar veikalu pa tālruni — 63291446.

/Foto: Edgars Lācis/

Svētku telpa «Piparmētra» ir vieta, kur svinēt dažādus dzīves notikumus var gan lieli, gan mazi. To kopā ar ģimeni izveidojusi talsiniece Kellija Megija Mierkalne. Viņa atklāj, ka «Piparmētra» Lielajā ielā ir jau pusotru gadu. Sākot ar šo gadu, reizi nedēļā fizioterapeites vadībā telpās notiek jauno māmiņu vingrošana. Apmeklētas ir arī meistarklases bērniem un meditatīvie vakari. «Atsaucība ir laba, nevar sūdzēties. Mēs to darām no sirds, un tas viss iet caur mūsu bērniem,» skaidro Kellija.

/Foto: Edgars Lācis/

Lai interese neapsīktu un bērnus sagaidītu kas jauns, piedāvājums ik pa laikam tiek papildināts. Paralēli «Piparmētrai» ģimene iepriecina bērnus, iznomājot piepūšamās atrakcijas, piedāvā balonu dekorācijas un tikko ir iegādājušies burbuļmāju, kas aktīvo sezonu sāks vasarā.
Saziņa pa tālruni — 25377762.