Iepazīstina ar sporta skolas ikdienu, treneriem un inventāru

Iepazīstina ar sporta skolas ikdienu, treneriem un inventāru

Sākoties jaunajam mācību gadam, jaunu sezonu uzsāk arī Talsu novada Sporta skola. Lai atvieglotu izvēles veikšanu un sniegtu nelielu priekšstatu par katru no sporta veidiem, aizvadīts ikgadējais sporta skolas prezentācijas pasākums, kurā topošajiem sportistiem klātienē bija iespēja skriet, lēkt, braukt ar velo trenažieri un izmēģināt spēkus citos sporta veidos.

Talsu novada Sporta skolas direktors Kaspars Sakniņš skaidro, ka jauno audzēkņu un viņu vecāku iepazīstināšana ar sporta skolas ikdienu, treneriem un inventāru jau kļuvusi par tradīciju. Līdztekus volejbolam, vieglatlētikai, smaiļošanai un kanoe airēšanai, riteņbraukšanai, hokejam, futbolam, florbolam, biatlonam, burāšanai, basketbolam un badmintonam pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties arī ar vispārējās fiziskās sagatavotības programmu pirmskolas vecuma bērniem.

Viens no masveidīgākajiem un populārākajiem sporta veidiem Eiropā un pasaulē ir riteņbraukšana, ko iespējams apgūt trenera Mārča Pērkona vadībā. /Foto: Agrita Blumberga/

Izejot visu sporta veidu stacijas, veiklākajiem no topošajiem sportistiem bija iespēja tikt pie balvām. K. Sakniņš atzīst, ka apmeklējums šogad bijis ļoti labs, — pagaidām labākais, kāds bijis. «Bērni jau staigā pa treniņiem un tiek gatavoti dokumenti, lai viņi varētu kļūt par pilntiesīgiem sporta skolas audzēkņiem.»

Smaiļošanu un kanoe airēšanu sporta skolā var apgūt treneru — Roberta Akmens un Velibora Marikoviča — vadībā. /Foto: Agrita Blumberga/

Uzsākot jauno sezonu, sporta skolā klāt nākuši gan jauni treneri, gan jauns sporta veids — burāšana, ko Rojas jahtu klubā būs iespējams apgūt Gunāra Reinholda vadībā. Burāšana ļauj daudz laika pavadīt svaigā gaisā, attīsta fizisko un emocionālo sagatavotību, intelektuālās spējas un attīsta tādas rakstura īpašības kā pacietība, izveicība un apņēmība. Audzēkņi šai sporta veidā tiek uzņemti no septiņu gadu vecuma.

Uzsākot basketbola gaitas, bērni apgūst basketbola elementus, fizisko sagatavotību un mācās darboties komandā. /Foto: Agrita Blumberga/

Jaunāki audzēkņi (piecus un sešus gadus veci) tiek uzņemti vispārējās fiziskās sagatavotības programmā, kur Ketlinas Rezgales-Kalpmanes vadībā bērni var pilnveidot kustību pamatprasmes — skriešanu, lēkšanu, mešanu, tveršanu un citas. Audzēkņi nodarbību laikā darbojas gan individuāli, gan pāros un grupās, tādējādi mācoties komunicēt un sadarboties. Sīkāka informācija par iestāšanos sporta skolā — pa tālruni 63291163.

Talsu sporta hallē un Sabiles sporta centrā tiek sagatavoti arī jaunie futbolisti. /Foto: Agrita Blumberga/