Kā izvēlēties iekšdurvis savam mājoklim?

Kā izvēlēties iekšdurvis savam mājoklim?

Iekšdurvis ir būtisks interjera elements, tādēļ to izvēle ir jāveic rūpīgi. Lai arī šajā gadījumā drošības un izturības aspekts nav tik būtisks, kā tas ir attiecībā uz ārdurvju izvēli, tomēr tas nenozīmē, ka iekšdurvju izskats ir vienīgais kritērijs, ko ņemt vērā. Kādi ir svarīgākie faktori, ko izvērtēt, lai iekšdurvis kalpotu ilgi un labi? Par to vairāk raksta turpinājumā!

Durvju izmērs

Pirmkārt, jāveic mērījumi, lai saprastu, kāda izmēra iekšdurvis būs nepieciešamas. Lai nekļūdītos pareiza izmēra izvēlē, svarīgi mērījumus veikt precīzi. Ja rodas kādas bažas, labāk šo uzdevumu uzticēt speciālistam.

Atvēršanas metode

Jāpadomā arī par durvju atvēršanas metodi. Varat izvēlēties atveramās vai bīdāmās durvis. Ja dodat priekšroku atveramajām durvīm, jāizdomā, kurš atvēršanas virziens būs piemērotākais – pārdošanā ir gan uz ārpusi, gan iekšpusi veramas durvis. Šī izvēle atkarīga gan no telpu platības, gan to iekārtojuma.

Bīdāmās durvis ir mūsdienīgs un praktisks risinājums, kas ļauj ietaupīt vietu telpā. Tās ir klusi aizveramas un atveramas, kā arī drošākas maziem bērniem.

Materiāls

Cits būtisks aspekts ir durvju materiāls. Varianti ir vairāki – katram no tiem ir sava specifika, kas būtu jāņem vērā.

  • Masīvkoks ir izturīgs, telpai piešķir mājīgumu. Šis materiāls izceļas arī ar labu skaņas un siltuma izolāciju;
  • MDF plātnes ir laba koka alternatīva, bet pieejamāka cenas ziņā. Šāda veida durvis pieejamas dažādos dizainos, ir salīdzinoši vieglas;
  • PVC durvis ir praktiskas un viegli kopjamas, pieejamas dažādos toņos;
  • Stikla durvis vai durvis ar šī materiāla elementiem ir mazāk izturīgas un prasa rūpīgāku kopšanu. Piemērotas mājokļos, kur nav mazu bērnu.

Stils

Šobrīd iekšdurvis pieejamas dažādos stilos, tomēr, izdarot izvēli, vērts atcerēties, ka tas būs ilgtermiņa risinājums. Padomājiet, vai izvēlētais durvju stils telpā iederēsies arī tad, ja tiks būtiski mainīts telpas interjers.

Kvalitatīvas iekšdurvis visām gaumēm atradīsiet www.m-lux.lv. Zinošie meistari konsultēs veiksmīgākā risinājuma izvēlē, nepieciešamības gadījumā palīdzēs veikt precīzus mērījumus, kā arī nodrošinās durvju piegādi un montāžu.