Kā kopt dārza mēbeles, lai tās kalpotu ilgāk

Viena no vasaras top vietām noteikti ir atpūtas stūrītis dārzā, pagalmā vai uz terases. Vienalga, vai tā ir vienkārša atpūta, brokastošana vai grila ballīte, bet mēbelēm ir jābūt ērtām, kvalitatīvām un dizainiski pievilcīgām. Lai tās varētu izmantot vairākus gadus, nepieciešamas regulāras rūpes. Kā kopt dažādu materiālu dārza mēbeles? Uzzini rakstā!  

Metāls

Kvalitatīvas dārza mēbeles no metāla nav dārgi un sarežģīti kopt. Protams, atkarīgs no kāda metāla tās ir veidotas, visbiežāk tas ir alumīnijs, dzelzs vai tērauds.

  • Uz metāla laika gaitā var parādīties korozijas pēdas, tāpēc jau sākumā jāpārliecinās, ka tas apstrādāts ar speciālu līdzekli, kas pasargā pret rūsu. Sezonā mēbeles jātīra ar mitru, ziepjūdenī mērcētu lupatu, bet ja parādījusies rūsa var izmantot metāla pulēšanas pastu vai smilšpapīru.

Plastmasa

Lētas dārza mēbeles galvenokārt tiek ražotas no plastmasas, bet tas nenozīmē, ka tās ir sliktākas vai ātrāk plīst. Viss ir atkarīgs no materiāla kvalitātes, kā arī no tā, kura mēbeles daļa ir no plastmasas. Tā var būt visa mēbele vai tikai apdares materiāls, piemēram galds ar alumīnija rāmi.

  • Plastmasas mēbelēm, neņemot vērā cenu, ir vēl viens liels pluss — kopšana. Tā neprasa lielu piepūli vai specifiskas zināšanas. Viss, kas vajadzīgs ir ziepjūdenī mērcēta lupata, ar kuru notīrīt virsmu.

Tekstils

Arī auduma spilveniem, kurus parasti liek uz metāla, koka vai pītajiem dārza krēsliem, ir nepieciešama tīrīšana. Tā noteikti nav tik vienkārša kā plastmasas mēbelēm. Uz spilveniem noteikti jābūt informācijai, kā pareizi tos mazgāt (ar rokām vai veļas mašīnā un cik grādos). Pēc mazgāšanas spilvendrāna kārtīgi jāizžāvē un tikai pēc tam to var likt atpakaļ uz paša spilvena.

  • Spilvenus, kuriem pārvalku nevar noņemt, jāmazgā siltā ūdenī ar rokām. Ja uz tā ir traips, var izmantot ziepes vai traipu noņēmēju, kurš paredzēts attiecīgajam auduma materiālam.

Koks

Nevar noliegt, ka koka mēbeles dārzā vai terasē izskatās lieliski. Bet to kopšanā jāiegulda gan savs laiks, gan finanšu līdzekļi. Ja koks netiek kopts vai tas tiek darīts nepareizi, tas var sākt pelēt. 

  • Vispirms jāatbrīvojas un putekļiem un citiem netīrumiem. Ja nepieciešams, koku var pieslīpēt. Un pēc tam jāparūpējas par aizsargkārtas veidošanu ar speciāli tam paredzētām eļļām vai krāsām (ja vēlies mainīt materiāla krāsu).

Rotanga (pītās mēbeles)

Rotanga mēbeles ir veidotas no auga — rotangpalmas. Tāpat ir arī pītās dārza mēbeles, kuras veidotas no plastmasas šķiedrām, bet izskatās ļoti līdzīgas rotanga dārza mēbelēm.

  • Sintētiskā rotanga mēbeļu tīrīšanas process ir tāds pats kā plastmasas mēbelēm.
  • Īstās rotanga mēbeles ieteicams turēt zem jumta — istabā vai terasē, jo nokrišņi var sabojāt materiālu. Līdz ar to arī tīrīšanas procesā materiālu nevajadzētu pārlieku saslapināt. Lai atbrīvotos no putekļiem, var izmantot putekļsūcēju, bet mitrā tīrīšana jāveic ļoti uzmanīgi, maigām kustībām ar ne pārāk mitru lupatu.

Rotanga materiāls ir viegls, un sēžamajam vai galdam būs nepieciešams smagāks metāla rāmis par alumīnija, lai tie būtu stabili lielākā vējā. Tā kā mēbeles ir veidotas no dabiska materiāla, tās ir salīdzinoši dārgas. Bet to stiprā puse ir kvalitāte un autentiskais dizains, kas piešķir vietai dienvidniecisku noskaņu.

Regulārāka un rūpīgāka kopšana vai pavisam ātra tīrīšana — tas atkarīgs no materiāla, bet par visām mēbelēm ir jārūpējas. Ja esi nolēmis atsvaidzināt dārza stūrīti ar jaunām vēsmām, ienāc interneta veikalā 1a.lv, kurā pieejamas kvalitatīvas un arī lētas dārza mēbeles, dārza teltis, grili, baseini un citas preces lieliskai atpūtai vasarā!