Lietota sadzīves tehnika

Kad pienācis laiks atjaunot sadzīves tehnikas «krājumus», bet veikala cenas šķiet pārāk augstas, pastāv opcija ietaupīt – meklēt lietotu sadzīves tehniku. Taču katrai monētai ir divas puses, tāpēc lasi un uzzini, kādas ir lietotas sadzīves tehnikas priekšrocības un trūkumi!

Priekšrocības — ne tikai zemā cena

Nenoliedzami, ka tieši patīkama cena ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki iegādājas lietotu sadzīves tehniku, taču – vai tas ir vienīgais? Nebūt nē, lūk, vēl daži iemesli, kāpēc lemt par labu tieši lietotai plītij, veļas mazgājamajai mašīnai vai citai sadzīves tehnikai:

  • Vārdam «lietots» mēdz būt dažādas nozīmes – proti, ielūkojoties lietotu preču sludinājumos, reizēm iespējams atrast, piemēram, ledusskapi, kas tik vien kā aizvests līdz mājām, lai saprastu, ka tam paredzētajai nišai ir par lielu. Šādā gadījumā preces cena ir zemāka, taču tās stāvoklis – kā jauns;
  • Dabai draudzīgāks risinājums (reizēm) – pameklējot informāciju, cik daudz resursu nepieciešams kaut vienas veļas mazgājamās mašīnas izgatavošanai, dabas draugi noteikti nav sajūsmā; lietotas tehnikas iegāde ļaus dzīvot ar domu, ka esi kaut mikroskopiski, bet šo resursu izmantošanu samazinājis. Tas gan vēl nenozīmē, ka arī ilgtermiņā būsi parūpējies par dabu,  jo vecāki sadzīves tehnikas modeļi mēdz tērēt vairāk elektroenerģijas vai ūdeni;
  • Iespēja pakaulēties par cenu – lai gan jau pieminējām, ka tieši zemā cena ir galvenais lietotas sadzīves tehnikas pluss, vēl jāpiemin iespēja cenu samazināt – ja māki labi argumentēt savu viedokli, reizēm cenu iespējams sarunāt vēl draudzīgāku, nekā norādīts sludinājumā. Veikalā ko tādu izdarīt būs daudz grūtāk, lielākoties – neiespējami.

Taču, lai lietotas sadzīves tehnikas iegādi apskatītu objektīvi, vērā jāņem arī vairāki šīs prakses mīnusi.

Arī trūkumi lietotai sadzīves tehnikai ir vairāki

Un viens no galvenajiem – Tu nekad nevari būt drošs, cik lielā mērā tehnika ir nolietota un vai tai nav kādu slēpto defektu. Piemēram, iegādājoties lietotu veļas mazgājamo mašīnu, tikai mājās var nākties atklāt, ka mazgāšanas laikā durvis vairs netiek pienācīgi noslēgtas un daļa ūdens nonāk uz grīdas. Līdz ar to veļasmašīnu nāksies remontēt, kas rezultēsies papildu izmaksās un laika tēriņā. Vēl viens būtisks trūkums – lielākajai daļai lietotu sadzīves tehnikas ierīču beidzies garantijas termiņš, kas automātiski nozīmē – jebkādu problēmu gadījumā remontu nāksies segt no savas kabatas.

Kas dažkārt nebūt nav mazsvarīgi – lietotu sadzīves tehniku praktiski vienmēr nāksies savākt un savā mājoklī nogādāt pašam. Lieki piebilst, ka tam būs nepieciešama gan piemērota automašīna, gan vismaz viens palīgs, ja runājam par kādas lielākas un smagākas ierīces (plīts, veļas mazgājamā mašīna, ledusskapis, trauku mazgājamā mašīna) iegādi. Ja piemērota auto un arī palīga nav, nāksies maksāt par profesionāliem pakalpojumiem, un galu galā ietaupījums būs visai simbolisks. Un vēl – pērkot kādu vecāku modeli, pastāv visai liela varbūtība, ka atrast nepieciešamo rezerves daļu, ja kas noplīsīs, būs ļoti sarežģīti. Tas gan atkarīgs arī no konkrētā ražotāja un modeļa, tāpēc pirms tam vērts iepazīties ar to internetā.

Tagad esi lietas kursā, ar ko jārēķinās brīžos, kad tiek pirkta lietota sadzīves tehnika. Taču, ja vēl šaubies, kura no opcijām (lietota vai jauna sadzīves tehnika) ir piemērotākā tieši Tev, ieskaties SMScredit.lv blogā – tur atrodams raksts «Četri veidi, kā moderna sadzīves tehnika var palīdzēt būtiski ietaupīt»!