Kā sagatavot auto ar sāli kaisītajiem ceļiem?

Sāls samazina ūdens sasalšanas temperatūru, tādēļ tas ir efektīvs līdzeklis, kā pasargāt ceļus no apledojuma rašanās. Tajā pašā laikā sāls var paātrināt automašīnas koroziju. Turpinājumā nedaudz vairāk par to, kā ziemas laikā pasargāt savu transportlīdzekli no sāls kaitīgās ietekmes.

Automašīnas vasks

Der paturēt prātā, ka profilakse vienmēr ir efektīvāka nekā risinājumu meklēšana pēc tam. Tādēļ pirms ziemas sezonas automašīnu vajadzētu apstrādāt ar vasku. Tas veidos aizsargkārtiņu, kas labāk pasargās spēkratu no vides kaitīgās ietekmes.

Regulāra auto mazgāšana

Pat, ja transportlīdzekli klāj vaska kārta, regulāra auto mazgāšana tik un tā ir svarīga. Nereti tiek uzskatīts, ka bez mazgāšanas ziemas laikā var iztikt, taču patiesībā tas ir efektīvs veids, kā no automašīnas noskalot sāli un tā maisījumus.

Vislabāko efektu iegūsiet, ja:

  • auto mazgāšanas laikā ūdens strūklu virzīsiet no augšas uz leju, lai efektīvi noskalotu sāli no auto virsbūves;
  • neaizmirsīsiet kārtīgi noskalot arī auto riteņus;
  • nelietosiet mazgāšanas līdzekļus, kas var noņemt vaska kārtiņu no jūsu auto;
  • pēc mazgāšanas ļausiet automašīnai kārtīgi nožūt

Jāņem arī vērā, ka visneaizsargātākā pret korozijas veidošanos ir tieši automašīnas apakšējā daļa, jo tā vistiešākajā veidā pakļauta sniegs, dubļu un sāls ietekmei. Ir automazgātavas, kas piedāvā šasijas mazgāšanu. Šim nolūkam labi noder arī garāža ar bedri — jārēķinās gan, ka mazgāšanas process būs diezgan ķēpīgs.

Auto paklājiņu mazgāšana

Sāls, kas nokļūst uz jūsu apaviem, tiek ienesta auto salonā un var bojāt automašīnas paklājiņus, kā arī automašīnas grīdu, veicinot korozijas veidošanos arī automašīnas salonā. Tādēļ ir svarīgi izmantot kvalitatīvus paklājiņus un tos regulāri tīrīt.

Antikorozijas apstrāde

Lai aizsargātu savu automašīnu no vides nelabvēlīgās ietekmes un pagarinātu spēkrata kalpošanas laiku, noderēs antikorozijas apstrāde. To ieteicams veikt uzticamā autoservisā, kur tiek izmantoti profesionāli un kvalitatīvi līdzekļi.

Auto apdrošināšana lielākai drošībai uz ceļa

Ziemas laikā autovadītājiem īpaši jārūpējas ne tikai par automašīnas tehnisko stāvokli, bet arī par drošību uz ceļa. Te svarīgas ne tikai labas, sezonai piemērotas riepas, bet arī atbilstoša auto apdrošināšana.

OCTA apdrošināšana obligāta ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. Viens no svarīgākajiem jautājumiem, izvēloties OCTA polisi, ir tās cena. To ietekmē vairāki faktori, piemēram:

  • apdrošināšanas polises darbības termiņš — 3, 9 vai 12 mēneši;
  • automašīnas marka, izlaiduma gads, reģistrācijas vieta;
  • spēkrata izmantošanas mērķis — privātai lietošanai vai darbam;
  • apdrošināšanas ņēmēja juridiskais statuss — fiziska vai juridiska persona;
  • transportlīdzekļa īpašnieka vai pilnvarotā vadītāja bonus malus klase;
  • apdrošinātāja cenu politika un līgumā paredzētās papildu priekšrocības

Plašāku informāciju par OCTA polises darbību var uzzināt internetā — piemēram, šajā mājaslapā. Tā ir iespēja ne tikai iepazīties ar visu aktuālo informāciju, bet arī salīdzināt vairāku apdrošinātāju piedāvājumus, lai ērti un ātri izvēlētos sev izdevīgāko.

Arī izvēlēto OCTA polisi var iegādāties mājas lapā Octas.lv

Ziemas laikapstākļi prasa īpašas rūpes par auto — lai mazinātu nelabvēlīgās vides ietekmi un uzturētu spēkratu labā stāvoklī pēc iespējas ilgāk, jāveic profilaktiskie pasākumi un jārūpējas par automašīnas tīrību. Nedrīkst arī aizmirst par apdrošināšanas polises noformēšanu. Tā palīdzēs aizsargāt no lieliem izdevumiem, ja ceļu satiksmes negadījumā radušies bojājumi trešajām personām vai to mantai. Papildu OCTA polisei var izvēlēties KASKO apdrošināšanu, kas ietver lielu risku segumu un sniedz lielāku drošību.