Kā sagatavot bērnu pirmajai vizītei pie zobārsta

Pats pirmais zobārsta kabineta apmeklējums – tas ir notikums, kuru atceras teju katrs cilvēks. Atmiņas par pirmo vizīti nereti saglabājas visa mūža garumā, tieši tāpēc ir svarīgi, lai šī vizīte ir patīkama. Lai notikums noritētu veiksmīgi, bērns ir pienācīgi jāsagatavo. Uz jautājumiem par sagatavošanās pirmajam zobārsta apmeklējumam mums sniegs zobārste Dr. Jūlija Katkeviča.

Svarīgais ir saruna

Ar bērnu, tāpat kā ar pieaugušo, ir jārunā. Pirms pirmās zobārsta vizītes noteikti vajadzētu pastāstīt bērnam, kas īsti ir zobārsts, kāpēc šāda procedūra ir nepieciešama un ko tieši viņam darīs. Noteikti nedrīkst melot un gadījumā, ja ir nepieciešama zoba ārstēšana, bērnam tas ir jāpaskaidro. Nedrīkst teikt tādas frāzes kā «zobārsts neko nedarīs», «tikai paskatīsies» vai «tev nesāpēs». Šādā veidā jūs tikai sabojāsies bērna spēju jums uzticēties.

Iemāciet pareizu higiēnu

Zobu higiēna ir galvenā atslēga, lai zobi pēc iespējas ilgāk būtu skaisti un veselīgi. Tieši bērnībā veidojas galvenais priekšstats par to, kā pareizi rūpēties par saviem zobiem. Padariet zobu tīrīšanu jautrāku — tīriet zobus kopā ar bērnu, nopērciet viņam interesantu zobu birsti un pašam savu zobu pastu. Ja bērns sapratīs zobu higiēnas nozīmīgumu, viņam vieglāk būs saprast, kāpēc jāapmeklē zobārsts.

Neatlieciet vizīti

Daudzi vecāki mēģina izvairīties no pirmās zobārsta vizītes, taču tā darīt nedrīkst. Tiklīdz ir parādījušās zobu problēmas, ir jāvēršas pēc palīdzības. Atliekot ārstēšanu, tā kļūst sarežģītāka un sāpīgāka. Un lielākas zobu problēmas izraisīs lielākas bailes bērnam.

Izvēlieties labu laiku

Katrs vecāks vislabāk pazīst savu bērnu un zina, kuras diennakts stundas ir labvēlīgākas zobārsta apmeklējumam. Vislabāk izvēlēties laiku no rīta, kad bērns jau ir izgulējies un paēdis brokastis. Šajā laikā viņš vēl būs enerģijas pilns un mazāk «niķīgs».

Izvēlieties labu zobārstniecību

Lai vizīte būtu maksimāli patīkama, ieteicams izvēlēties zobārstniecības klīniku, kas sevi pozicionē kā ģimenes zobārstniecību. Tieši šādā zobārstniecībā strādājošais personāls būs specializējies strādāt ar dažāda vecuma pacientiem un vieglāk atradīs pieeju.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības klīnikas personāls ir pieredzējis visu vecuma pacientu ārstēšanā. Klīnikas zobārsti ne tikai sniedz akūtu un plānveida palīdzību 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā, bet arī parūpēsies, lai katrs bērns no klīnikas iznāk priecīgs!