Kā sagatavoties plastiskai operācijai

Mūsdienās plastiskā ķirurģija Latvijā ir guvusi plašu popularitāti. Lielākoties tas ir noticis pateicoties tam, ka šodien tā ir palikusi pavisam droša, efektīva un nesāpīga, turklāt mūsdienu tehnoloģijas ļauj sasniegt neticamus rezultātus. Taču neatkarīgi no tā, kāda operācija ir gaidāma, tai ir pienācīgi jāsagatavojas. Kā to izdarīt un kas jāzina pirms plastiskās operācijas? Uz šiem jautājumiem atbildes mums sniegs Latvijas vadošais plastiskais ķirurgs Dr. Jānis Žaržeckis.

Atrodiet labu ārstu

Ļoti svarīgs aspekts ir laba ķirurga izvēle. Noteikti izvēlieties ārstu, kuram jūs uzticaties. Plastiskās ķirurģijas klīnikai ir jābūt sertificētai un tai jāstrādā tikai ar kvalitatīviem materiāliem un jaunāko, modernāko aprīkojumu.

Uzdodiet jautājumus

Pirms dodieties uz plastisko operāciju, noteikti noskaidrojiet visus sevi interesējošos jautājumus. Konsultācijas laikā nekautrējaties pajautāt, ja kaut kas nav skaidrs. Pieredzējis ārsts labprāt sniegs visas atbildes un ieteiks vislabāko tieši jums piemēroto iespējamo risinājumu.

Uzziniet par pēcoperācijas periodu

Dažādām operācijām un dažādiem pacientiem var atšķirties pēcoperācijas periods. Pēc dažām kosmētiskām korekcijām pacients var uzreiz doties mājās un turpināt savas ikdienas gaitas, taču pēc dažām operācijām diennakti ir ieteicams uzturēties stacionārā mediķu uzraudzībā.

Tieši tāpēc savlaicīgi saplānojiet laiku pēc operācijas. Uzziniet, kādas aktivitātes nedrīkst veikt un vai jums būs nepieciešama slimības lapa vai atvaļinājums. Gandrīz pēc jebkuras operācijas ir jāievēro standarta piesardzības pasākumi, piemēram, ieteicams atteikties no lielām fiziskām aktivitātēm, smagumu cilāšana, pirts un saunas apmeklēšanas u.c.

Pateicoties mūsdienu medicīnai, katrs cilvēks var izlabot kādu vizuālu defektu un atkal justies pārliecināts par sevi. Lai operācijas rezultāts jūs maksimāli iepriecina, noteikti vajag pienācīgi sagatavoties gaidāmajai procedūrai un atrast labu un sertificētu ķirurgu. Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikā strādā pieredzējušu mediķu komanda, kuriem aiz muguras ir vairāk nekā 30 000 veiksmīgu operāciju. Klīnikas personāls nodrošina vislabāko pēcoperācijas aprūpi un konsultācijas līdz pilnīgai pacienta atveseļošanās.