Kā strādā «Ģeodēzists» un citi mērnieki

Mērnieks ir kļuvis par sava veida mīklainu profesiju. Ikviens cilvēks mērnieku ir redzējis, taču tikai retais saprot, kādā veidā un ar kādām ierīcēm notiek mūsdienu zemes uzmērīšanas darbi. Lielākā daļa cilvēku ir redzējuši tikai tahimetru, kuru mērnieki izmanto lāzermērījumu veikšanai topogrāfijas un zemes kadastra veikšanai. Viens no moderno tehnoloģiju pionieriem mērniecībā Latvijā «Ģeodēzists» vēlas iepazīstināt ar to, kādus pakalpojumus iespējams sniegt ar moderno tehnoloģiju palīdzību.

Klasiskie darbi ar īpašumiem

Zemes uzmērīšana ir bijusi jāveic vienmēr. Agrāk to darīja ar klasiskāku mērinstrumentu palīdzību ar zemu precizitāti. Mūsdienās zemes robežu plāna vai zemes kadastra sastādīšanu veic gan ar jau minētajiem tahimetriem, gan citām ierīcēm, kas izmanto lāzertehnoloģijas un sensorus attālumu mērīšanai. Tas nodrošina daudz mazāku kļūdu mērījumos pasūtītājam, sniedzot kvalitatīvāku dokumentāciju un datus tālākai zemes ekspluatācijai. Izmantojot modernās tehnoloģijas zemes mērījumu veikšanai, iespējams iegūt daudzpusējus datus uzreiz, tādā veidā novēršot nepieciešamību veikt papildu mērījumus vēlāk.

Plašākas iespējas ar jaunām tehnoloģijām

Mērniecību var veikt ne tikai uz zemes. Izmantojot modernos mērniecības risinājumus, uzmērīšanu var veikt no jebkura leņķa un iegūt 3D zemes plānu. Izmantojot dronus un lāzerskenerus, iespējams ne tikai iegūt precīzus mērījumus par izmēru, bet arī par zemes topogrāfisko raksturu (https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/topografija/), veikt daudzpusēju zemes dzīļu izpēti un pat, piemēram, tilpumu mērījumus. Šāda veida pakalpojumus var izmantot ne tikai tie, kam jāveic īpašumu mērījumu, bet, piemēram, uzņēmēji potenciālās izrakteņu vietas tilpuma mērīšanai.

SIA «Ģeodēzists» ir izpelnījies uzticamību nozarē vairāk kā 25 gadu garumā. Šo uzņēmumu dibināja 3 jauni nozares speciālisti, kuri nesen pabeiguši ģeodēzistu studijas atjaunotajā Latvijas Republikā, nekavējoties uzsāka ievest modernās tehnoloģijas tajā laikā tehnoloģiski atpalikušajā mērniecības nozarē Latvijā. Kopš tā laika, paplašinot pakalpojumu un izmantoto tehnisko risinājumu klāstu, «Ģeodēzists» vienmēr ir soli priekšā lielākajai daļai savu konkurentu un spēj piedāvāt gan plašu, gan kvalitatīvu mērniecības pakalpojumu klāstu – no zemes mērījumiem, ģeodēzisko plānu izstrādes līdz meliorācijas kadastra un izrakteņu vietu tilpumu mērījumiem.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.