Kam lūgt palīdzību nodokļu jautājumos?

Nodokļu tēma ir plaša, allaž mainīga un diemžēl arī neprognozējama. Jo īpaši tas tā ir gada beigās, kad valdībā top nākamā budžets, kas nereti paredz arī dažādas izmaiņas nodokļu jomā. Šādas izmaiņas ietekmē visus saimnieciskās darbības veicējus, lielākoties tās jāievieš praksē īsā laikā, tāpēc nereti rodas apjukums, kā piemērot konkrēto nodokli, kas ir mainījies atbilstošajā likumā, kā risināt iepriekš nepieredzētas problēmsituācijas. Viens no iespējamajiem risinājumiem – nodokļu konsultācijas.

Pašu spēkiem

Lielākoties uzņēmumu vadītāji (ja runājam par maziem un vidējiem uzņēmumiem) likumdošanas izmaiņām seko līdzi paši vai arī to viņu vietā dara grāmatveži, finanšu direktori vai citi atbilstošie eksperti. Tāpat atbildes uz teju visiem jautājumiem mūsdienās jau ierasts meklēt internetā – ierakstot neskaidro jautājumu, ir iespēja, ka kāds kaut kur jau būs uzrakstījis atbildi uz to. Taču tas nozīmē arī zināmus riskus. Var gadīties, ka publiskotā informācija konkrētajā brīdī jau ir novecojusi, var gadīties, ka informācijas avots nav uzticams, tāpēc tur atrodamā atbilde arī ir apšaubāma. Un galu galā – tas aizņem daudz laika, jo ir jāveic kritiskā atrastās informācijas palīdzība. Daudz drošāk ir pajautāt savam grāmatvedim vai atrast atbildes likumos. Bet – vai jums tam pietiek laika?

Konsultējieties!

Ērts un resursus taupošs risinājums ir nodokļu konsultācijas. Šobrīd, kad vērojama vispārīga tendence arvien vairāk pakalpojumu izmantot ārpakalpojumā, pieejami arī daudzi uzņēmumi, kuri klātienē vai attālināti piedāvā sniegt nodokļu un finanšu vadības konsultācijas. Nepieciešamības un veiksmes gadījumā tas var notikt arī pavisam ļoti operatīvi – viena telefona zvana laikā. Tas pilnīgi noteikti ļauj ietaupīt laiku un enerģiju – pajautāt kādam, kurš ir konkrētās jomas eksperts, ir drošs un efektīvs risinājums. Ja ar nodokļu konsultāciju uzņēmumu sadarbojaties ilgtermiņā un regulāri, viss notiks vēl vienkāršāk – iespējams, atbildes varēsiet saņemt rakstiski un, iespējams, konkrētais konsultants ātri vien noorientēsies jūsu uzņēmuma specifikā un atbilstoši sniegs ieteikumus.

Nodokļu konsultanta atbalsts var būt noderīgs jebkuras nozares un jebkura lieluma uzņēmumam. Iespējams, nelielam uzņēmumam tā dzimšanas laikā pat pietiks ar vienu konsultāciju, kuras laikā viss tiks “salikts pa plauktiņiem”, bet, iespējams, ir īstais brīdis atrast savu labāko nodokļu konsultantu, kurš ir gatavs sniegt ikdienas atbalstu katrā brīdī, kad tas ir nepieciešams. Iespējams, šādu konsultantu atradīsiet Corsax.lv komandā!

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.