Kas jāņem vērā, lai izvietotu pirtis, dārza mājas un nojumes?

Kas jāņem vērā, lai izvietotu pirtis, dārza mājas un nojumes?

 

Pirtis, garāžas, šķūņi, vasaras mājas, dārza mājiņas vai nojumes palīdz organizēt un kvalitatīvi izmantot pilnībā visu pieejamo ārtelpu, nodrošinot papildus glabāšanas vietas, aizsargājot no nelabvēlīgiem laikapstākļiem vai temperatūru svārstībām un ļaujot komfortabli atpūsties no ikdienas steigas. Taču, šo nelielo koka konstrukcijas būvju neatbilstoša izvietošana uz zemes gabala, ir viena no biežākajām pieļautajām kļūdām, kas var apgrūtināt to pilnvērtīgu lietošanu.

Pielietojums

Izvērtējot pielietojuma mērķi un izmantošanas biežumu, ir vieglāk piemeklēt atbilstošākās vietas šādām būvēm.

Dārza darbarīku novietošanai izmantots dārza šķūnis var atrasties dārza malā, kamēr dārza tehnikas, velosipēdu vai automašīnas novietne būtu jāatrodas tuvāk mājai. Tāpat garāžas atrašanās uzreiz pie mājas ir pārdomātas ērtības, ko novērtēsiet jau praksē – https://deko.lv/katalogs/darza-majas/.

Pieejamība

Labai atrašanās vietai būtisks aspekts ir arī viegla pieejamība tās izmantošanas nozīmē. Īpaši saliekamām konstrukcijām svarīgs ir piegādes ceļš un viegli sasniedzama montāžas vieta. Turklāt, iespēja ievilkt elektrību uzlabos palīgēkas vai lapenes izmantošanas iespējas.

Atbilstība teritorijas būvniecības un izmantošanas noteikumiem

Koka konstrukcijas būvju ražotāju organizētās izpārdošanas ļauj atrast finansiāli visizdevīgākos piedāvājumus, piemēram, sezonai sākoties, tiek organizēta dārza mājas izpārdošana. Tas ļauj ļoti izdevīgi iegadāties un uzstādīt būvi vēl pirms sezonas sākuma.

Taču pirms ļauties atlaižu vilinājumam ir vērts pievērst uzmanību konkrētās pašvaldības apbūves noteikumiem. Visām koka konstrukcijas palīgēkām ir jāveido pamati un apbūves noteikumi ne tikai var ietekmēt pieļaujamo atrašanās vietu aizsargjoslu ietvaros, bet arī palīgēkas izmēru un funkciju.

Vizuālais izskats

Meklējot visatbilstošākā dizaina palīgēku vai pat dārza mēbeles īpaši gadījumos, kad tam visam ir jākļūst par vienota ansambļa daļu, ir jāpievērš uzmanība daudzām svarīgām niansēm. Piemēram, mūsdienīgai apbūvei daudz piemērotākas būs lakoniskas formas palīgēkas un konstrukcijas, kuras ir pietiekoši neitrālas, to pašu attiecinot uz mēbelēm.

Vide

Lai izvēlēto koka konstrukciju ēku būtu ne tikai ērti uzbūvēt izvēlētajā vietā, bet tā arī būtu ilglaicīga, ir svarīgi izvēlēties piemērotu novietojuma vietu, pat ja tā ir tikai koka lapene.

Pārāk nelīdzena vai mitra vieta gan apgrūtinās montāžas darbus, gan ietekmēs izmaksu pieaugumu un pašas būves ilglaicīgumu, savukārt, pastiprinātais mitrums laika gaitā bojās konstrukcijas. Tieši tādēļ pieredzējušu Deko.lv speciālistu konsultācijas var būt ļoti vērtīgas.

Meklējot koka konstrukcijas savam dārzam vai piemājas teritorijai, ieskatieties www.deko.lv piedāvājumā, šeit atradīsiet gan dārza mājas / mājiņas un mēbeles, gan dārza nojumes un auto nojumes. Apskatiet piedāvājumu un jautājumu gadījumā griežaties pie Deko.lv konsultantiem!