Kas var palīdzēt aizņēmējam samazināt saistību slogu

Nodzīvot dzīvi bez līzinga, kredīta un parādiem – ir mērķis, uz ko tiekties. Taču diemžēl tas bieži vien nav iespējams. Pirmkārt, krāt, piemēram, auto iegādei 5 gadus ir neracionāli, otrkārt, sakrāt savam īpašumam ir diezgan izaicinoši un gandrīz neiespējami. Esot vienam no vairākuma, kuram ir vienas vai vairākas kredītsaistības, tās prasa pastāvīgu uzmanību, sekojot naudas kustībai un ievērojot līguma noteikumus, jo īpaši, ja aizņēmumi ir vairāki. Tāpēc arvien pieprasītāks kļūst kredītu apvienošanas pakalpojums, kas atvieglo dzīvi un, iespējams, ļauj pat ietaupīt.

Kas ir kredītu apvienošana

Refinansēšana jeb vairāku kredītu apvienošanavienā ar iespēju noteikt zemāku ikmēneša maksājumu vienā datumā, nevis maksāt dažādas, kopumā lielākās summas dažādos datumos.

Piemērs: cilvēks katru mēneši dažādos datumos maksā 70 eiro par ceļojuma kredītu, 52 eiro mēnesī par patēriņa kredītu televizoram, 89 eiro – par aizņēmumu dzīvokļa remontam un 51 eiro par naudas līdzekļu aizņēmumu, kas kopā veido 262 eiro. Apvienojot kredītus, mēnesī maksājamā summa varētu nepārsniegt 100 eiro.

Kredītu apvienošanas pakalpojums, kas pazīstams arī kā kredīta refinansēšana, pārkreditēšana vai restrukturizācija, pieejams Latvijas iedzīvotājiem jau sen. Tā kā kredītu skaits, kas noformēti uz vienu iedzīvotāju, pakāpeniski pieaug, kredītu apvienošana kļūst arvien pieprasītāka.

Kā notiek kredītu apvienošana

Vienas personas parādu saistības var noformēt dažādās kredītiestādēs. Kredītu apvienošana ļauj apvienot šos aizņēmumus vienā ilgtermiņa kredītā citā kredītiestādē. Šim kredītam būs jauns nomaksas termiņš, cita procentu likme un, iespējams, aizņēmējam izdevīgāki nosacījumi. Lai izvēlētos izdevīgāko variantu, lieti noderēs platformas Sortterkredītu salīdzināšana.

Aizņēmējs, kurš ir apvienojos savus kredītus, varēs veikt tikai vienu ikmēneša maksājumu, jo būs atbrīvojies no pienākuma veikt vairākus maksājumus dažādos termiņos. Tādējādi kredītu apvienošana atvieglo izdevumu plānošanu tiem, kuri vienlaikus dzēš uzreiz vairākus kredītus.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, ikvienam jārēķinās, ka potenciālais klients tiks vērtēts, tāpat kā izskatot jebkuru citu kredīta pieteikumu: cilvēkam jābūt pietiekami lieliem oficiāliem ienākumiem un darba stāžam, tiks vērtēts arī apgādājamo skaits un kredītvēsture. Ar sabojātu vai sliktu kredītvēsturi, iespējams, varēs apvienot kredītus, tomēr noteikumi būs ievērojami stingrāki un klientam mazāk izdevīgi.

Kredītu apvienošanas plusi

Dabiski, ka, apvienojot kredītus vienā, samazinās aizdevuma apkalpošanas izmaksas. Lai arī refinansēšanaparasti notiek, palielinot aizdevuma atmaksas termiņu, ikmēneša izmaksas kļūst zemākas, tādējādi ļaujot klientam stabilizēt savu finansiālo stāvokli.

Viens ikmēneša maksājums atvieglo ikdienu. Vairākumam cilvēku katru mēnesi jāapmaksā rēķini par mājokli, komunālajiem pakalpojumiem, elektroenerģiju, internetu, mobilajiem sakaru un citiem pakalpojumiem, kā arī dzēš aktīvās kredītsaistības. Kredītu apvienošana vienā maksājumā ar vienu konkrētu datumu atvieglo personīgā budžeta plānošanu.

Ja gadījies ārkārtas situācijā paņemt kredītu ar ļoti neizdevīgiem noteikumiem, apvienojot var atrisināt šo situāciju ātrāk, saņemot zemāku procentu likmi.

Kredītu apvienošana tāpat samazina risku sabojāt kredītvēsturi, jo vairāku kredītlīgumu vietā aizņēmējam paliek tikai viens un ar mazāko regulāro maksājumu.

Kredītu apvienošanas mīnusi

Aizdevējs var pieprasīt kredīta galvotāju vai ķīlu, īpaši, ja rodas šaubas par klienta maksātspēju vai kredītvēstures atbilstību noteikumiem.

Tāpat jāspēj apliecināt pietiekami lielus oficiālos ienākumus, kas ļautu aizņēmējam bez problēmām pildīt jaunās kredītsaistības.

Nebanku kredītiestādes vai bankas, kas piedāvā pārkreditēšanu, dažkārt ļauj apvienot pat līdz desmit kredītiem, bet kopējā apvienotā kredīta summa ir ierobežota. Daži uzņēmumi piedāvā apvienot kredītus ar kopējo summu līdz 10 tūkstošiem eiro, citiem limits var būt vairāki desmiti tūkstoši eiro. Aizņēmējam jāņem vērā šis ierobežojums, kad viņš iesniedz pieteikumu pārkreditēšanai.

Tātad kredītu apvienošana ir viens no veidiem, kā labāk pārvaldīt savu budžetu, sekojot līdzi saviem izdevumiem un ieņēmumiem, lai atrastu ērtāko veidu, kā dzēst dažādas kredītsaistības.